Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zaruka na novu 2-jku

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: Zaruka na novu 2-jku

Poslaťod shureido » Pia Sep 26, 2008 12:59 pm

skusim, uvidim ...už som im skusala načrtnut či nemôže byť chyba v niečom inom, ale stále omieľaju len tie kotúče... uvidim som objednaná na utorok rano, necham sa prekvapiť, možno ma prekvapia, zase im nechcem ubližiť ak budú normálny... a ked nie...nuž tak ako sa do hory volá.....
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod majki » Pia Sep 26, 2008 1:06 pm

Nie, nie, ziadne jednanie v rukavickach, narovinu povedat a nech jednaju. A samozrejme pokial to budu chciet zacvakat (to ale nepredpokladam), tak sa dovolavat sefa a vyhruzky, ze pojde dopis panu riaditeli importu.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pia Sep 26, 2008 2:13 pm

Pan riaditel importu to tu cita, nic neboj...

Moja otazka so spotrebou smerovala k tomu, ci to napriklad nebrzdi za jazdy, ale zjavne nebrzdi.
A Majki, zla poloha piestikov ci coho? Preco by sa od toho vlnili kotuce? Ved by sa zodrali dosticky adekvatne k zlej polohe (na jednom konci viac, na druhom menej), to je tak vsetko.

Polozme si otazku, kedy sa krivia kotuce? Pri akych podmienkach? Si zosumarizujme vsetky a postupne ich pome eliminovat:

Takze zacnem:

1. Pri prehriati kotucov, t.j.
a. pri viacnasobnom intenzivnom brzdeni v kratkom slede za sebou
b. pri dlhom brzdeni (jazda z kopca)
a naslednom stati na brzdach, napriklad na krizovatke. (obycajne statie na brzdach bez predchadzajuceho by nemalo mat vplyv, na automatoch sa stoji na brzde vzdy pocas statia)
2. Pri vadnom materiali (ale kotuce su nove a to by bola brutalna nahoda, aby dvakrat za sebou na tom istom aute, ked nikto iny z nas s kotucmi problem nema)
3. ...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pia Sep 26, 2008 3:15 pm

Co treba? Ze to pri brzdeni vyvinie vacsi tlak nez je vitane a tak namiesto normalneho bezneho to stlaci tie kotuce ako pri prudkom brzdeniu...,neviem, varim z vody, co myslis, nevidel som to, len odhadujem. A i kdyby to bol bod 1., nie je divne, ze to urobi vzdy cca. po 4tkm?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod shureido » Pia Sep 26, 2008 3:26 pm

No neviem priatelia ved uvidia technici v utorok. Kamarat co so mnou jazdi (sofer s povolania) nikdy nemal vyhrady k technike jazdy (dokonca mi zveril malu dceru do auta , co je vykon - to dovoli malokomu)...v kazdom pripade povedal ze pozna sudneho znalca, tak ak budu trvat ze pricinou je zla technika jazdy, nuz obetujem korunky a dam vyhotovit posudok.
Apropo ako mam jazdit serpentiny z kopca ked nemam brzdit????? (a to idem pekne na dvojocke...takz brzdim motorom)...
alebo je zvykom po jazde z kopca menit kotuce????
MOzno su nejake novinky neviem ved mi dajte typy nech som mudrejsia ...
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod majki » Pia Sep 26, 2008 3:47 pm

Shureido, nebude to v kvalite kotucu by som povedal. Absolvoval som drsnu jazdu po serpentinach v okoliu Konopiste tuna za Kladnom, ked som pak vyliezol z auta, tak siel kvalitny smrad od brzd, od tej doby som najazdil dalsich 3000km ci kolko a nic divne som nepozoroval.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PVD » Pia Sep 26, 2008 6:26 pm

Též se přikláním k variantě vady něčeho jiného, jenže čeho? Ačkoliv je to Ford, taky není obvyklé, že každých pár tisích na Mondeu odcházejí kotouče (zvláště když se s ním jezdí převážně konstantní rychlostí po dálnicích)... Ale my už musíme platit i kotouče, nikdo se s náma nebaví..
Jsem rád, že Majki podporuješ, ale podle mě to odvolávání se apod. je málo platné. Naštěstí teda aspoň tady to někdo z Mazdy čte, ale jinak z tebe udělaj totálního idiota a radši se vyhneš další konfrontaci... V tom absolutně rozumím shureidě, že je jí nepříjemné, jak na ni koukají...
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod majki » Pia Sep 26, 2008 9:29 pm

Ano, je to neprijemne, ano, je hruza, ze v dnesni dobe se clovek musi dovolavat spravedlnosti, ale kdyz proste servis/prodejce odmita uznat chybu, tak je treba se hadat a rvat do posledniho chlupu, jinak zametou nejen s tebou, ale i s dalsimi...stale podle me v nasich statech hodne takovych tezi z dob komunismu, kdy clovek nic nesmel a radsi drzel hubu a krok, nez aby riskoval, ze ho zavrou jen za to, ze si dovolil neco rict. Ano, pokud to trva treba pul roku, pak uz to je vycerpavajici, ale ja po pul roce dosahl uznani vady na botach u A3 sportu, kamarad je dohnal az pred soud a taky vyhral. Jedine, kde se mi za posledni cas nepodarilo uspet s reklamaci (i po konzultaci se znamym, znalcem) byla mikina od UCoB. Jako pokud mam neco za takove penize, jako je cena noveho auta, tak se biju hlava nehlava, bohuzel, v nasich statech je to dneska stale jeste nutne.. A to ze koukaji, CO JAKO? At cumi, at jim ty oci z dulku vylezou, to jako neciti kseft, tak na to kaslou? Nebo neni to auto za trictvrte mega, tak je to nezajima? Ted to nevztahuju na servis, kde servisuje shureido, nebyl jsem v nem, neznam pomery, ale treba tady v Praze vim minimalne o trech (kazdy jina znacka), kteri by zaslouzili povesit za gule do pruvanu.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PVD » Pia Sep 26, 2008 9:57 pm

Možná, že dřív člověk nemusel se hádat, bo sice neměl výběr, ale vydrželo mu to (beru teďka elektroniku jako televize apod., oblečení také)... :P
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod majki » Pia Sep 26, 2008 9:59 pm

elektroniku? myslis tu z tuzexu, vid? :)
Jinak, perlicka, deda jak kupoval novou Skodu 1000MB, tak po pul roce byly podbehy prorezle skrz naskrz...takze asi takova kvalita :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PVD » Pia Sep 26, 2008 10:30 pm

Samozřejmě, že z Tuzexu... :P A rezavý kufr Felicie není o nic lepší.. :P
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod majki » Pia Sep 26, 2008 10:55 pm

Ten kvetl az po prvni zime :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod shureido » Sob Sep 27, 2008 7:23 am

Tak teda uz sa mi celu noc snivalo o mojej mazde. tak tomu hovorím nočné mory. ked uz v noci preberáte všetko čo ste s autom robili a na nic ste neprisli. Dokonca som došla do štádia že som si predstavovala ako to asi vyzerá v brzdovom systéme. Hm. Napadlo ma, že ked po búračke v januári opravovali auto, či neurobili chybu tam. Kedže to bol čelný náraz a predok a predné kolesá boli poškodené, je možné že tam bolo poškodené niečo zo systému a servisáci to prehliadli. ?! Skúsim ich opatovne na to upozorniť, aj ked som to robila už pri prvej reklamácii.... Xi a na pobavenie záver sna: ...v rozčúlení som im vrátila celé auto a žiadala vrátit peniaze.....tak toť hovorím zúfalstvo...(je možné žiadať náhradu škody za prebdené noci ?? :lol ) :o)
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod PVD » Sob Sep 27, 2008 3:14 pm

shureido: kéž by to šlo, to by mnoho lidí určitě využilo...
jinak ten pohled do brzdového systému by mě zajímal... :D
držím palce, ať to dobře dopadne. snad tam bude zrovna šikovný technik, co bude mít zkušenosti a nápady.. ;)
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod shureido » Uto Sep 30, 2008 9:45 pm

Zoom zoom je OK. Chvalabohu. Tak uz sa tesim na zimu, kontroly mam za sebou caka ma garancka....Jupi....a kotuče boli tiež OK. To trasenie volantom vraj spôsobila nejaká špina - najskôr...
Nuz uz nepátram, hlavne že je OK.
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť