Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zaruka na novu 2-jku

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Zaruka na novu 2-jku

Poslaťod shureido » Štv Máj 22, 2008 2:42 pm

Ahojte,
neda mi aby som si nevybila zlost. V dec.07 som si kupila novu krasnu M2. Hned som sa do maleho zoom-zoom zalubila. Vsetko bolo v poriadku az doteraz, ked mi pri cca 80- 90 km zacalo triast volant. Tak sup do servisu - a hla- pokrivene brzdove kotuce -treba zbrusit alebo vymenit. A moja mala M2 ma najazdene len 4 500 km !!!! Tak sa pytam ze co zaruka - a oni ze na brzdove kotuce zaruka neplati :ko . Tak som vytocena do krajnosti....nove 5-mesacne auto a opravy si plat sám :buuu: . Keby som bola závodný pretekár alebo aspon mala najazdených o dobrých pár tisíc km viac tak to este chápem .....ale takto? Apropo ma niekto podobnú skúsenost?
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod majki » Štv Máj 22, 2008 2:44 pm

Nema a je treba se s nimi hadat. Zel Mazdaservisy v CR a SR jeste stale nejsou to, co maji byt.
Kde jsi kupovala a reklamovala?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod shureido » Štv Máj 22, 2008 2:47 pm

v Bratislave na Vajnorskej...vecer idem pre nu zo servisu tak sa chystam este rypat do nich...uz aj mail som pisala a nic. ale stvu ma. Cim sa mam branit aby to uznali ako reklamaciu?
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod majki » Štv Máj 22, 2008 2:49 pm

Vydrz, kontaktoval som kamosa, kde ze je problem, dam urco vediet :palec
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PVD » Štv Máj 22, 2008 2:51 pm

Toto mě velmi zaráží, jelikož jsme kupovali Japonce (právě taky novou M2, najeto mám zatím 5500km) kvůli tomu, aby se neděly věci, co se nám stávaj na Mondeu. A hle, ono je to to samé! Jak jsem psal v jiném topicu viewtopic.php?f=35&t=11158#p197567 , podobné problémy jsme měli a stále máme (už se znovu brzdy "ozývají") na Fordu Mondeo 2,2 TDCi. Při první výměně najeto cca 20tkm teďka skoro 50tkm a už se to hezkou chvíli ozývá..
Toto všechno mě vede k hlavnímu závěru - na autech se celkově šetří, to je jasné, ale k nám do Čech se dováží ještě větší šunty, jak tomu bejvá např. u elektroniky ostatní, že Sony v Německu není co Sony u nás... Mrzí mě to a doslova bych řekl i sprostší slovo, ale neřeknu. Jsme považování za odpadliště šuntů. Pak si něco kupte...

P.S.: jak jsem psal v tom dlouhém popisu zkušeností, to Mondeo je určeno na dálkové trasy poklidnou jízdou, takže se brzdy skutečně využívají velmi sporadicky... na plno prakticky nikdy...

P.S.2: pokud už je máš vyměněné, tak z nich peníze nikdy nedostaneš. V tom nevidím rozdíl Mazda vs. Ford...
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod shureido » Štv Máj 22, 2008 2:53 pm

Jupi jupi dakujem. Ono to cloveka nastve lebo za a) kazda koruna je fajn, a za b) nove auto si kupis aby sa nekazilo a nie aby si po 5 mesiacoch platil opravy....
a ta M2 je taka pekna a mila....
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod majki » Štv Máj 22, 2008 2:55 pm

Ja teda musim zaklepat, ze az na mekky lak na predni narazniku (jinak jinde pohoda) zadna zavada a mam 5.6tkm.

Jinak, Shureido, preco tu este niesu fotecky tvojej Dvojecky? :o) A dajaky popis k nej? Len sa pochlub :o) , je to skvele auticko..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod shureido » Štv Máj 22, 2008 2:56 pm

P.S.2: pokud už je máš vyměněné, tak z nich peníze nikdy nedostaneš. V tom nevidím rozdíl Mazda vs. Ford...[/quote]

no dala som zbrusit kotuce a vprave mi volali ze je to hotove......otazka ci sa "vyhadam" aby som neplatila...ale kedze som mlada baba bojim sa ze budu mat "navrch".
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod shureido » Štv Máj 22, 2008 2:58 pm

TO : majki...

No volali zo servisu ze je hotove tak uvidim, ale velmi ruzovo to nevidim.
No moja 2-jka tam neni asi preto ze len dnes som objavila mazda forum (moja vina)...a ked pridem na to ako ju tam dostat tak urcite pribudne....dalsie zoom-zoom.

Drzte mi palce nech v servise nieco poriesim.
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod PVD » Štv Máj 22, 2008 3:00 pm

shureido píše:ale kedze som mlada baba bojim sa ze budu mat "navrch".

a nebo toho naopak můžeš využít... :)
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod majki » Štv Máj 22, 2008 3:01 pm

Komentuj tim, ze nikde prudce nebrzdis, ze to auto ma najeto pouze par km a ze je to vada materialu, nikoliv ridicky. A zaruka je na cele auto, takze zadne ALE. Nesmis se dat, drzime pesti. :palec

Pridas ji tak, ze na mazdaklub@mazdaklub.sk posles fotky a nejake zakladni udaje (rok vyroby, typove oznaceni, vybava, plusy, minusy atd., zkusenosti..) a nasi admini se uz o to postaraji :o).

No a casem se rozbehne i primo ciste web pro M2 - http://www.mazda2.net :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod shureido » Štv Máj 22, 2008 3:02 pm

ok no tak ja cmaram pre moje avetko. zatial papa.
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod majki » Štv Máj 22, 2008 3:04 pm

Doufam, ze jsi jeste neodesla, zde mas vyjadreni:

Ofiko se záruka na spotřební materiál nevztahuje. Ale je třeba dodat, že ne v plné délce jako na vůz.
Pokud má auto najeto 4.500km a má jej 6 měsíců, na pohled jsou kotouče v pořádku (nejsou fialové) tak ať zajde k jinému dealerovi. Existuje v ČR omezená záruka a spotřební materiál a na kotouče je to 12 měsíců/15.000 km. Takže jestli je má na pohled v pořádku, tak by ji měli reklamaci uznat.
Jde opravdu o to, zda ji to řekli od pultu, nebo technik zhodnotil po prohlídce, že záruku nemůže uznat. V takovém případě si myslím, že on by ji rád uznal, z jeho peněz to nejde, ale po odeslání do centrály by reklamaci neuznali a pak by to šlo z jeho peněz. Chápeš?
Doufám, že jsem pomohl.A když ano, ať se za mne a mou rodinu večer M. pomodlí ….
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PVD » Štv Máj 22, 2008 3:14 pm

Majki: to si jen myslíš, u Fordu to neuspělo a je jedno k jakému dealerovi.. Nikdo se k tomu nechtěl postavit jak by měl... A je to spotřební materiál, je to tak v každých záručník podmínkách.
Záruka v podstatě platí jen na motor a převodovku a to snad jen když vypadne za jízdy, jinak je záruka nanic.. :(
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 22, 2008 4:07 pm

Hm, ak sa mi skrutia kotuce na novom aute, ktore ma najazdene ledva 5000 km a vek je 6 mesiacov, tak je to minimalne na povazenie.

Su len dve moznosti:

1. bud sa na tom fakt drsne parkrat nudzovo zabrzdilo, ale to musi vediet majitel
2. alebo je to fakt vada materialu

V kazdom pripade, ja som na Xedose brzdil nudzovo parkrat, kupoval som ho ako ojazdene auto, t.j. kotuce uz mali nieco urcite najazdene, najazdil som na nom 35.000 km, tri roky a ZIADEN kotuc skruteny nemam. A to ma to auto o 50% vyssiu hmotnost.

V pripade ze neplati bod cislo 1, urcite by som mal kopu otazok a komentarov a problem so zaplatenim. Aj ked ide o spotrebny material, aj ten musi vykazovat nejake kvality a "nejaka" zaruka sa taktiez na to vztahovat musi.

To ako keby som nalial olej do motora, ten bude zly, ale na zaklade toho ze je to spotrebny material, tak ho nemozem reklamovat? To by asi neslo...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron