Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ako som (ne)kupil Mazdu 6

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Ako som (ne)kupil Mazdu 6

Poslaťod radec » Pon Apr 21, 2008 9:10 pm

Kedze sa mi v zivote lepi smola na paty, rozhodol som sa ze ako dalsie auto si kupim "Japonca". Volba nebola tazka. Honda a Toyota su pre mna drahe, Mitsubishi ani Nissan ma neoslovili a Suzuki snad ani nic v tejto triede neponuka. Jedine Mazda 6. Je krasna.

Dlho som zvazoval, ci kupit overeny benzin alebo diesel, ktory ma lakal nizsou spotrebou a vyssim krutiacim momentom. Tuto problematiku som rozoberal aj tu na fore a nechal som si poradit. Rozhodol som sa pre Mazdu 6, 100kW diesel, bolo mi jedno aka karoseria, len nie sedan.

Auto som hladal v Nemecku. Maju tam auta v lepsom stave, povacsine lepsie vybavene, o trochu lepsie ceny a hlavne km sa tam casto nestacaju.

Po istom case som ju nasiel aj zjednal cenu, aby som sa zmestil do limitu. Bola to nadherna Mazda 6 Sport Kombi TOP. Bola krasna. Uzasne vybavena a s nizkym najazdom km. Samozrejmostou boli zimne pneumatiky, serviska, vsekty faktury a hlavne rocna zaruka. Nasledovala navsteva u predajcu a skusobna jazda. Motor sa choval normalne, tahal krasne. Vsetka elektronika fungovala ako mala, plechy licovali, dvere dosadali. Akurat tahala trocha do strany. Bolo mi slubene, ze zrobia geometriu a vsetko bude OK. Nevadilo mi ani spomenute lakovanie zadnych dveri a zadneho narazniku. Predchadzajuca majitelka isto niekam zacuvala. Mazda bola krasna. Podpisal som zmluvu. Dohodol som termin prevzatia. Najprv museli spravit TUV, emisnu, vybavit prevozne znacky a poistku.

Samozrejme ze som Nemecko neopustil, mam tam zabezpecene dlhodobo ubytovanie, poslal som peniaze a uz som len netrpezlivo cakal na den D.

...a potom prisiel smutny mail. Pred emisnou kontrolou skontrolovali rozvody a zistili poskodenie remenia. Vraj ho objednaju a vymenia gratis, ale bude to trvat dva dni, tak musim cakat. Je to skoda, ale dobre, som rad, ze mi to spravia, aspon bude pokoj, hoci je cudne, ze rozvodak sa poskodil ovela skor, ako je predpisana jeho vymena.

Dva dni na to prisiel priam hrozostrasny mail. Pri vymene rozvodaku zistili, ze vackovy hriadel sa otaca hrozne tazko, tak to rozobrali a zistili vydrate lozisko. :buuu: :buuu: :buuu: Mali ste vidiet tu hroznu fotku, ktora bola v prilohe. :buuu: :buuu: :buuu: To uz som zdvihol telefon a volal Mazdu Bratislava, co si o tom myslia, ci sa mam radovat ze mi spravia takuto vymenu alebo mam pomaly zvazovat odstupenie od zmluvy. Popri telefonate som zacas pomaly pisat smutny mail o odstupeni od zmluvy. Prijimaci technik bol velmi priatelsky, vravel, ze vo vymene problem nevidi, ale je to prinajmensom cudne, ze tak "mlada" Mazdicka je uz takto "chora". Tak som skusil este Mazdu Presov. Ta ista odpoved + tiche doporucenie, ze radsej "ruky prec". Pre istotu.

Skor, ako som dopisal svoj smutny mail, dostal som od predajcu dalsi. Moja Mazda 6 dostane novu hlavu valcov. Skoro som omdlel. Velmi sa ospravedlnuju, ale z pochopitelnych dovodov tuto opravu nesu schopni spravit v case, na akom sme boli dohodnuti koli vyzdvihnutiu. Ponukaju mi ako satisfakciu letenku s vyzdvihnutim na letisku plus hotel na jednu noc u nich zdarma, samozrejme aj vsekty opravy budu prevedene zdarma so zachovanim plnej zaruky. To uz mi bolo vsetko jedno a rychlo som svoj mail o odstupeni zmluvy odoslal. Obratom mi prisiel mail s ospravedlnenim a prislubom vratenia penazi.

A teraz otazka:
Co by sa stalo, keby som takto vy.....ne auto kupil v CR alebo SR? Vyzral by som si vsetky opravy sam a pekne plakal nad brutalnou fakturou z Mazda servisu.

Co sa stalo v nemecku? Vsetky opravy hradili z vlastneho vrecka. Neustale sa ospravedlnovali koli zdrzaniu, ale pisali, ze mi predavaju auto so zarukou "Perfektneho stavu" a boli by neradi, keby od nich odislo auto, tkore nieje uplne OK. Ponukali mi samozrejme aj ine auto namiesto Mazdy so zvyhodnenou cenou pre mna, ale Passat nemal zdaleka taku vybavu. Neskor mi prisiel mail (predajca ma informoval, len tak zo zaujimavosti) ze oprava Mazdy stala 5600 euro.

Ako mam teraz doverovat znacke Mazda? Je tam este jedna podobna ponuka. Vybava TOP, rovnake km, rovnaky rocnik, podobna cena, vlastne su uplne rovnake, iba farba je ina. Nemam uz odvahu....

Idem zhanat nejake Mondeo.

Mazdar
radec
Pisateľ
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Uto Mar 04, 2008 8:30 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod dabel » Pon Apr 21, 2008 9:18 pm

Hm, smola na kus, stastie na predajcu. Ale mysliet si, ze Mondeo bude bez problemov... ts-ts-ts...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod radec » Pon Apr 21, 2008 9:21 pm

presne ako pises. mal som stasite na predajcu. ale bojim sa pomysliet ze kupim dalsiu problematicku mazdu a na predajcu uz stastie mat nebudem.
radec
Pisateľ
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Uto Mar 04, 2008 8:30 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod dabel » Pon Apr 21, 2008 9:23 pm

To co popisujes ale nie je problem Mazdy6, ale toho konkretneho kusu. U Mondea vzhladom na ovela vacsie rozsirenie v roznych flotilach by som cakal ovela vyssiu pravdepodobnost problematickeho kusku - btw stacili mi problemy kamosa s funglovkou 115k TDCi...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Pon Apr 21, 2008 9:24 pm

Hehe, verim, ze PVD sa tiez vyjadri k problematickemu Mondeu GHIA, ktory maju v rodine :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Pon Apr 21, 2008 9:32 pm

Já nevím,ale osobně bych do toho auta šel, pokud by mě netlačil čas, že auto potřebuju.

Jenom si to zhrneme - auto by mělo nové rozvody (jsou dost mastné), novou hlavu, vačky, ventily, prostě komplet. Museli by se seřídit všechny vstřiky, takže pokud by byla zjištěná nějaká chyba, tak by byly i nové vstřiky. A v podstatě kromě kliky, pístů a turba by si měl vše kompletně překontrolované a záruku na to.

Prodávám auta a tento přístup byl hodně profesionální, a proto bych šel znovu k tomu prodejci si klidně koupit něco jiného.

Ford Mondeo není špatné auto, ale vstřiky jsou u toho auta taková už spotřební věc. TDCi krásně rachotí než se zahřeje a taky to není bůh ví co. Jediná výhoda toho motoru je, že používá rozvodový řetěz.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Bedro » Pon Apr 21, 2008 9:52 pm

Keby to bolo v SR tak si viem predstavit ten pristup myslim ze mas ohromne stastie v nestasti :palec
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod radec » Pon Apr 21, 2008 10:15 pm

to Sedvo: a co keby zrala olej jak diva, co ta klukovka? A hlavne, ked uz ta mazda tak dostaval do tela (predpokladam), aj tomu turbu uz zachvilu odzvoni.
radec
Pisateľ
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Uto Mar 04, 2008 8:30 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod Sedvo » Pon Apr 21, 2008 10:27 pm

Turbo je chlazené vodou, takže to vydrží hodně. A proč by měla žrát olej? Pokud bude hlava dobře natlakovaná, tak by neměl být problém.

A spíš to vypadá, že tam byla špatná vačka - prostě špatný kus. Vačka dala zabrat rozvodovému řemenu a hlavě.

Na klikovku to nemá vliv, takže to by mělo být v pohodě.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod PVD » Pon Apr 21, 2008 11:39 pm

radec: předně, než sepíšu tento příspěvek Tě chci upozornit, že jak to tak vypadá, máme podobnou smůlu na auta (nejen na ně) a někdo to "vyžrat" asi musí.
Po výborné zkušenosti s Ford Mondeo, 2,5 V6 '97, které jsme kupovali na doporučení dobrého známého ojeté s 89tkm najeto a se kterým jsme najeli dalších 144tkm (s investicemi, ale díky pořizovací ceně to celkově vyšlo na 3,64Kč/km i s cenou auta! nikdy toho u jiného auta nedosáhneme), jsme se rozhodli, že koupíme raději nové auto. Šlo o firemní auto pro podnikatele, který najede ročně řádově 30-40tkm a byla potřeba spolehlivost (kterou jsme u ojetiny nemohli mít nikdy zaručenou). Peníze naštěstí byli a tak jsme se rozhodli, že to bude opět střední třída (staré Mondeo sice bylo v rodině stále, ale perspektivně se počítalo s prodejem - prodáno a zakoupeno místo něho jako 2. do rodiny Mazda 2 :) ), jelikož jsme chtěli velký rodinný vůz na dlouhé cesty do Chorvatska apod.
Podle parametrů jsme přemýšleli o všech možných možnostech, Toyota Avensis, Toyota Corolla Verso, Ford S-Max (předváděčka), Škoda Superb, Škoda Octavia Combi, Hyundai Sonata, Hyundai Tuscon ba dokonce i Renault Laguna. Nepamatuju si všechny kandidáty a ačkoliv se zdá, že se jedná o auta různého ražení, každé mělo něco.

Prvním kritériem bylo díky velkým nákladům na provoz (velký nájezd kilometrů) diesel. Toho jsme se drželi. Pořizovací ceny byly různé a nakonec při projížďce velmi slabého S-Maxu s 1,8 TDCi jsme zkoukli Mondeo, které tenkrát končilo (přelom 2006/2007) a dealer nám slíbil velkou slevu. To se také stalo a auto se špičkovou výbavou, Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi 155k, Ghia + s xenonama, dešť. senzorem, park. senzorem, BT HF a mnohým dalším dostalo slevu přes 20% a my jsme byli velmi spokojeni. Auto se pořídilo bez přepážky, což byla největší chyba - tenkrát jsme nevěděli, že neN1 varianta se odepisuje ještě o rok déle a oni zákonodárci odpis prodlouží celkově ještě o další rok - tudíž odepisuje se 5let a ještě se neodepsalo DPH. Nechci ale teďka kritizovat stupiditu přepážky, která je tak hloupá, až to bolí.

V únoru se auto přebralo, mělo krásnou alazlatou barvu a my byli nadšeni. Po dlouhé době (poslední Š120) zase nové auto v rodině, velké, komfortní a až na pár drobností absolutně luxusní (interiér bída, zejména sedačky a pak pár neostatků, které se už neřešili, jelikož byl na cestě nástupce).
Koupili jsme prodlouženou záruku na 3 roky / 150tkm a věřili, že záruku nebudeme potřebovat.

První problém nastal po 20tkm najetých, což bylo před dovolenou o prázdninách 2007. Shodou okolností jsem s autem jel zrovna já a nezdálo se mě cukání při brždění. Zajeli jsme do nejbližšího servisu od bydliště (Ford Kruml, Brandýs nad Labem), kde se prováděla servisní prohlídka při 20tkm najetých - pár dní předtím, a technik se s námi projel. Souhlasil s vadou, pravděpodobně zvlněné kotouče. U tohoto bodu bych se rád zastavil:
- kontrolu brzd provádí při servisní prohlídce pouhým pohledem skrz disky kol
- otec, který s autem najel 98% km jezdí plynulou jízdu s tempomatem křížem krážem ČR-SR a brzdí opravdu minimálně
- brzdové kotouče na starém Mondeu se měnili po 170tkm najetých (námi tedy 90tkm najetých, ale byly viditelně původní)
I přes tyto podivné okolnosti nám nic jiného nezbylo než je vyměnit, jenže ve Ford Kruml nám řekli, že sice nám je vymění v rámci garance, ale nemají je skladem. Komunikace s Charouzem neexistuje, je to v podstatě konkurence a koupit od nich je nemůžou. Jelikož to byl pátek a v pondělí jsme odjížděli na dovolenou, 1000tkm do Chorvatska a stejný počet zpět, řešili jsme to velmi naléhavě. Náš dealer nás tedy poslal do Černokostelecký k Charouzovi. Tam nás přijali a jeden hlavní technik nám řekl, že výměnu v rámci garance provede, ale musí se na disky podívat technik. Do té doby nemůže. Pokud spěcháme, musíme je zaplatit a potom se písemně domluvit s reklamačním oddělením, že chceme vrátit peníze. Na to jsme naletěli, zaplatili jsme (pouze přední kotouče, jelikož ty jsou nejpodstatnější a nechtěli jsme platit oboje) a stejný technik nás poté v rámci písemné komunikace podrazil, jelikož reklamačnímu oddělení tvrdil, že to bylo vše na naši žádost a o žádnou vadu materiálu se nejednalo. Během reklamace jsme ale po návratu z dovolené řešili to, že se to opět stupňuje a došlo se k tomu, že vadné budou spíše zadní (takže přední se měnili zbytečně - co technik, to názor) a ty se nám už podařilo s jiným hlavním technikem u stejného Ford Charouz, v rámci garance vyměnit.

Kdyby to u tohoto skončilo, byli bychom šťastni, ale bohužel. Čas mě tíží, zkusím to zestručnit.
V září minulého roku jsme začali pozorovat vypadávání motoru, špatné reakce na plyn a neuvěřitelný čoud z výfuku zvláště když je motor studený. Po nějaké době nutného ježdění nám to už nedalo a auto jsme reklamovali. Přes známého, který ho tam dovezl, tentokrát do Auto Palace Spořilov. Po zkoumání vyšlo najevo, že byly vadné vstříky, ty s prominutím zas*ané vstřiky, které se táhnou s daným motorem (2,2 TDCi) od jeho počátku a u kterých nás všichni přesvědčovali, že jsou dávno doladěné a jsou v pořádku. Tato oprava trvala měsíc, náhradní auto jsme nedostali, jelikož bylo pojizdné a dojelo se s ním až do servisu (na co tedy ta garance vlastně je?) a nebýt starého Fordu Mondeo, které bylo rádo že drží pohromadě, tak jsme museli na měwsíc pučovat auto. Nutno podotknout že se ten měsíc najelo přes 3000km a jen s tím starým Mondeem 1700km (jel jsem osobně, pamatuji si to živě). Takže Mondeo zachránil Mondeo.
Po měsíční absenci auta a snad finálně vyřešeného problému (den před vypršením 30ti denní lhůty na opravu nám auto vrátili) jsme měli "nové" Mondeo zpět. Mimochodem zrovna při přebírání tohoto vozu ze servisu jsme poprvé viděli a hlavně seděli v nové Mazdě 2, netušil jsem že o 2měsíce později budeme sepisovat smlouvu o jeho koupi :zerute: ).

Řekl bych, že toto na ani ne roční nové auto za 3/4 miliónu stačí. Viditelně ne. Ještě rejpanec na okraj posledního problému - během marné snahy o reklamaci brzd a během problému se vstřiky mělo marketingové oddělní Fordu tu drzost zaslat nám několikrát dotazník o spokojenosti (jeden jsme na začátku "kariéry" auta vyplnili) a dokonce nás upomínat, že jsme ty nové nevyplněli. Velká drzost.

Poslední problém nastal v březnu. Týden po 40tkm prohlídce, kterou jsme provedli v Auto Palace Spořilov. Shodou okolností jsem s autem znova jel já. Již předtím se zdálo otcovi, že nějak špatně táhne. Na mostě mezi Brandýsem a Starou Boleslaví najednou autu POD PLYNEM spadly otáčky, chcíplo a blikalo žhavení. Znova nastartovat nešlo a tak jsme volali assistenci. Dozvěděli jsme se, že v rámci roční/40tkm prohlídky nám mělo být nabídnuto prodloužení assistence, tu jsme měli narozdíl od garance jen na rok. Takže odtažení do servisu jsme platili sami. Táhlo se to opět ke Krumlovi a tam po několika dnech zjišťování závady přišli na to, že je vadná elektrika plynu. Plyn vyměnili (samozřejmě nebyl skladem, takže přišla k užitku přechodně Mazdička 2) a po týdnu auto vrátili. Plyn je nyní tuhý, musí se šlapat silou a zrovna k bezpečnosti to fakt nepřispívá. Den po vyzvednutí ze servisu jsme jeli do Prahy, opět jsem řídil já (asi přináším smůlu) a na křižovatce u Tesca Letňany se s autem stalo to samé. To se přiznám nás tak dožralo, že jsme měli sto chutí auto shodit ze skály.
Assistence nebyla ještě prodloužena, jelikož jsme auto měli teprve den, byla to sobota, takže nikde nikdo nebyl. Platili jsme tedy odtah do Auto Palace Spořilov a v pondělí se muselo jedna o problému. Odtah jsme znovu platili. Naštěstí v Palace zjistili závadu rychle, šlo o nějaký ventil kdovíčeho a nechápou, jak to mohli u Krumla přehlídnout. Auto opraveno, tuhý plyn zůstal (možná zbytečná výměna), assistence prodloužena (ale dva odtahy jsme platili) a my byli neuvěřitelně nas*aní, že rok a 2měsíce auto už mělo 2x měněno brzdy, přes měsíc absenci v servisech a 2x nás nechalo ve štichu. Nutno podotknout že v neštěstí jsme měli štěstí a nestalo se nám to na východním Slovensku, kam rodiče pár dní poté jeli.

Nyní auto opět jezdí, ale nevíme na jak dlouho. Jsme velmi nakročeni tomu koupit Mazdu 6, ale osobně se obávám, že rozdíl nebude tak velký. Když má někdo smůlu, tak má prostě smůlu. Chlapi od obou odtahovek se shodli, že nový auta se odtahujou komplet všechny, nejlepší je 3roky stará ojetina s vychytanýma problémama. Jenže kde takovou vzít? Takovou, o kterou se majitel staral jako vůl a rval do ní prachy?

Závěr? Forda už nikdy, má své technické výhody, ale spolehlivost je špatná. Bohužel ale stejnou zkušenost nemá většina majitelů Fordů, takže je to prostě smůla. Auto půjde určitě z baráku, ale pravděpodobně se počká na zrušení nutnosti přepážky u N1 a na nový model Toyoty Avensis, vychytání nedostatků Boxer dieslu a nebo se půjde do benzínu M6 a bude po starostech. Diesely jsou sice lákqavé, tah od nízkých otáček je skutečně úžasný, jenže hlučnost (až na novou M6, ve které jsem shodou okolností na sobotním MazdaKvasu měl možnost jet) je skutečně pro motoristu strašákem (a to i u common-rail verzí moderních 4válcových motorů) a hlavně - diesly jsou náchylné, skutečně extrémně na palivo. A to, že jsme 99% tankování prováděli Shell V-Power diesel na tom nic nemění. stupidní bio přísady, které se do paliv dávají ničí motory a na jakoukoliv drobnůstku jsou diesly strašně háklivý. Tudíž já osobně stále tvrdím - benzín je prostě motor!
Mazda2 1.3 MZR 75k CE Pro Obrázok
PVD
Prispievateľ
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Sob Mar 15, 2008 11:54 am
Bydlisko: Stará Boleslav

Poslaťod 323.Hans.626 » Uto Apr 22, 2008 3:23 am

PVD celkem mě to u Forda ani nijak výrazně nepřekvapuje...
2 Radec: Skutečně to ber jenom jako smůlu, žes opravdu narazil na vylítanej kus, bejt tebou bych se nebál jít do šestky znova i když vím, že teď to bude pro tebe asi hodně těžké. Ať tak či onak, hodně štěstí :palec
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod majki » Uto Apr 22, 2008 9:12 am

Premku, dobre jsi to sepsal :o) .
Ja jen asi k tomu tolik: u nas ve firme mame nejakych 130 aut, z toho je cca. 70 focusu, 40 Mondei (novy i predchozi model) a zbytek jsou pozustatky od skoupenych firem (Ochcavky, Merivy, Astry, Vectry atd.). Focusy jsou takrka vsechny 1.6TDCi, Mondea 2.0 TDCi, popr. 1.8TDCi. Auta se u nas ohrejou na cca. 150tkm a pak jdou zase dal. Bavil jsem se o Premkove problemu (mame auta od Charouze) s nasim spravcem autoparku a ten rekl, ze za celou dobu, co ty auta spravuje (ve firme je 11 let), tak u Mondea byl jednou problem se vstrikama a u Focusu jednou elektrika. Jinak to pry jezdi bez poruch. Takze proste je to fakt o stesti na kus a clovek to snad ma vepsany v rodnym liste, ze celej zivot bude mit stesti na pos*any auta. A pak uz takovemu cloveku zbyva jen si dobre vybrat prodejce nebo servis, aby z toho uplne nezesedivel...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod radec » Uto Apr 22, 2008 1:20 pm

No niektori z nas proste nech robia co chcu, vzdy trafia ten :ko kus.
radec
Pisateľ
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Uto Mar 04, 2008 8:30 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod Kris » Uto Apr 22, 2008 1:57 pm

radec píše:Kedze sa mi v zivote lepi smola na paty, rozhodol som sa ze ako dalsie auto si kupim "Japonca". Volba nebola tazka. Honda a Toyota su pre mna drahe, Mitsubishi ani Nissan ma neoslovili a Suzuki snad ani nic v tejto triede neponuka. Jedine Mazda 6. Je krasna.

Dlho som zvazoval, ci kupit overeny benzin alebo diesel, ktory ma lakal nizsou spotrebou a vyssim krutiacim momentom. Tuto problematiku som rozoberal aj tu na fore a nechal som si poradit. Rozhodol som sa pre Mazdu 6, 100kW diesel, bolo mi jedno aka karoseria, len nie sedan.

Auto som hladal v Nemecku. Maju tam auta v lepsom stave, povacsine lepsie vybavene, o trochu lepsie ceny a hlavne km sa tam casto nestacaju.

Po istom case som ju nasiel aj zjednal cenu, aby som sa zmestil do limitu. Bola to nadherna Mazda 6 Sport Kombi TOP. Bola krasna. Uzasne vybavena a s nizkym najazdom km. Samozrejmostou boli zimne pneumatiky, serviska, vsekty faktury a hlavne rocna zaruka. Nasledovala navsteva u predajcu a skusobna jazda. Motor sa choval normalne, tahal krasne. Vsetka elektronika fungovala ako mala, plechy licovali, dvere dosadali. Akurat tahala trocha do strany. Bolo mi slubene, ze zrobia geometriu a vsetko bude OK. Nevadilo mi ani spomenute lakovanie zadnych dveri a zadneho narazniku. Predchadzajuca majitelka isto niekam zacuvala. Mazda bola krasna. Podpisal som zmluvu. Dohodol som termin prevzatia. Najprv museli spravit TUV, emisnu, vybavit prevozne znacky a poistku.

Samozrejme ze som Nemecko neopustil, mam tam zabezpecene dlhodobo ubytovanie, poslal som peniaze a uz som len netrpezlivo cakal na den D.

...a potom prisiel smutny mail. Pred emisnou kontrolou skontrolovali rozvody a zistili poskodenie remenia. Vraj ho objednaju a vymenia gratis, ale bude to trvat dva dni, tak musim cakat. Je to skoda, ale dobre, som rad, ze mi to spravia, aspon bude pokoj, hoci je cudne, ze rozvodak sa poskodil ovela skor, ako je predpisana jeho vymena.

Dva dni na to prisiel priam hrozostrasny mail. Pri vymene rozvodaku zistili, ze vackovy hriadel sa otaca hrozne tazko, tak to rozobrali a zistili vydrate lozisko. :buuu: :buuu: :buuu: Mali ste vidiet tu hroznu fotku, ktora bola v prilohe. :buuu: :buuu: :buuu: To uz som zdvihol telefon a volal Mazdu Bratislava, co si o tom myslia, ci sa mam radovat ze mi spravia takuto vymenu alebo mam pomaly zvazovat odstupenie od zmluvy. Popri telefonate som zacas pomaly pisat smutny mail o odstupeni od zmluvy. Prijimaci technik bol velmi priatelsky, vravel, ze vo vymene problem nevidi, ale je to prinajmensom cudne, ze tak "mlada" Mazdicka je uz takto "chora". Tak som skusil este Mazdu Presov. Ta ista odpoved + tiche doporucenie, ze radsej "ruky prec". Pre istotu.

Skor, ako som dopisal svoj smutny mail, dostal som od predajcu dalsi. Moja Mazda 6 dostane novu hlavu valcov. Skoro som omdlel. Velmi sa ospravedlnuju, ale z pochopitelnych dovodov tuto opravu nesu schopni spravit v case, na akom sme boli dohodnuti koli vyzdvihnutiu. Ponukaju mi ako satisfakciu letenku s vyzdvihnutim na letisku plus hotel na jednu noc u nich zdarma, samozrejme aj vsekty opravy budu prevedene zdarma so zachovanim plnej zaruky. To uz mi bolo vsetko jedno a rychlo som svoj mail o odstupeni zmluvy odoslal. Obratom mi prisiel mail s ospravedlnenim a prislubom vratenia penazi.

A teraz otazka:
Co by sa stalo, keby som takto vy.....ne auto kupil v CR alebo SR? Vyzral by som si vsetky opravy sam a pekne plakal nad brutalnou fakturou z Mazda servisu.

Co sa stalo v nemecku? Vsetky opravy hradili z vlastneho vrecka. Neustale sa ospravedlnovali koli zdrzaniu, ale pisali, ze mi predavaju auto so zarukou "Perfektneho stavu" a boli by neradi, keby od nich odislo auto, tkore nieje uplne OK. Ponukali mi samozrejme aj ine auto namiesto Mazdy so zvyhodnenou cenou pre mna, ale Passat nemal zdaleka taku vybavu. Neskor mi prisiel mail (predajca ma informoval, len tak zo zaujimavosti) ze oprava Mazdy stala 5600 euro.

Ako mam teraz doverovat znacke Mazda? Je tam este jedna podobna ponuka. Vybava TOP, rovnake km, rovnaky rocnik, podobna cena, vlastne su uplne rovnake, iba farba je ina. Nemam uz odvahu....

Idem zhanat nejake Mondeo.

Mazdar


Logika uvazovania je nespravna. Spytaj sa radsej aka je sanca/pravdepodobnost ze sa ti taketo nieco stane este raz. Velmi mala, opretoze uz sa ti to stalo. Preto by som bral Mazdu 6. A hlavne ked mas overene ze ten predajca je spickovo-seriozny.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Uto Apr 22, 2008 2:03 pm

Presne tak, zameral by som sa PRESNE na toho predajcu, kludne mu povedz ze chces 6ku, len iny kus. Ta serioznost tam je fakt ze zjavna, toho by som sa drzal ako zakladu, a uz je vlastne jedno ake auto u neho budes kupovat, kupuj u neho...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť