Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zajíc terorista!

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Zajíc terorista!

Poslaťod Pavel Rittich » Sob Feb 02, 2008 2:51 pm

Stalo se minulý týden v úterý. Jedu ráno za tmy do práce, v autě další čtyři lidi. Sjíždím z kopce. Za zatáčkou se na levé straně na krajnici objevil zajíc. Sledoval mě ostrým zrakem, nožkou si podupával. "Co tu děláš, ty sebevrahu?", povídám si a přibrzdím. Zajoch počkal až uberu a když jsem byl tři metry od něj, rozběhl se a vrhl se mi před auto. "Troubo, co blbneš?" brzdil jsem, ale protože jsem nechtěl, aby se mi spolujezdci otloukli o opěrky, zajíce jsem obětoval. Cítil jsem, že ho pravé přední kolo zachytilo, ale nezastavil jsem. Dávat zajícovi o půl sedmé ráno umělé dýchání je blbost. "Má to za sebou", myslím si. "Jestli ho někdo naloží, podívá se zajíc do kuchyně!"
V poledne se vracím po náměstí z oběda, koukám přes chodník na zaparkovanou mrkačku. "Je to moje autu? Tady jsem ho ráno zaparkoval, ale tohle má na masce něco jinak než moje mazda! Světla tam jsou, přídavná taky, tak co...? ESPÉZETKA!" A opravdu, přední poznávací značka i s mazďáckou plastovou podložkou od Black je v háji. Kdo to ukradl? Za bílého dne na náměstí? To je blbost! Vzpoměl jsem si na zajíce. !"Já tě střelou srazil a tys mi pírkem život zkazil!" vzpoměl jsem si na Ivana z Mrazíka. Sednu do auta a jedu na místo zajícovy sebevraždy. Kamikadze ještě ležel v příkopu a kdyby žil, dalo by se tvrdit, že se mi sprostě šklebil. Z podložky bylo na místě pár plastových štěpin, ale poznávačka nikde. Prošel jsem asi dvěstě metrů oběma směry a nic. "Tak on tam ušák ráno čekal, aby mi ukradl značku, jenom špatně odhadl odraz!"
Jenže co bez SPZ? Prozvonil jsem kolegu z dopravky. Za ztracenou SPZ se musí vydat nový pár i s malým techničákem. Celá sranda stojí skoro pět stovek. Čekat se ale nedá, s tou mou značkou už možná někdo tankuje zadarmo benzín.
Tak mám novou poznávací značku. Zajíce někdo odnesl, třeba liška, nebo nějaký kolemjdoucí.
Až uvidíte ušáka, jak se krčí u cesty, dejte si na něj majzla. Krade!
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod 323.Hans.626 » Sob Feb 02, 2008 3:04 pm

no to je hezký... já včera v noci zrovna shodou okolností když jsem se vracel po šichtě z rozvozu s pracovním Seátkem taky málem jedno zvířatko sejmul... pro změnu ovšem lišku... Jelikož jsem jel v autě sám, dobrzdil jsem to na krev až jsem cítil ABS. Liška se naštěstí lekla a zdrhla. Musíme si na ně holt dávat bacha... už vylezli ze zimního spánku. Buď rád, že to nebyla srna. To by dopadlo desetkrát hůř 8)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Pavel Rittich » Sob Feb 02, 2008 3:08 pm

Kdyby tam byla srna, brzdil bych víc, viděl jsem co dokážou. O ušákovi jsem si myslel, že třeba stihne podběhnout, ale přecenil jsem ho :buuu:
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Rainbow » Sob Feb 02, 2008 4:13 pm

Raz som skoro presiel dva bazanty. Stali na kraji cesty a akurat ked som prichadzal, rozhodli sa prejst...
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bedro » Sob Feb 02, 2008 4:47 pm

Pekne napisane aj by som povedal ze sa tesim na dalsie pribehy ale za tie skody to nestoji :nene
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod TomAnt » Ned Feb 03, 2008 11:11 am

500 korun je dobra cena, bud rad ze nemas slovenske SPZ :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Ned Feb 03, 2008 5:59 pm

Co to stojí u Vás?
BTW: Kolegové myslivci mi vyhubovali, že jsem ušáka nevzal domů, kdybych ho chtěl někde koupit, přišel by prý na šest stovek, měl bych náklady zpátky. Co naděláš, člověk se pořád učí :o: :o)
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod xnewstedx » Ned Feb 03, 2008 7:24 pm

Mne raz vyskočili na cestu 2 srnky (štvornohé, nie dvojnohé :). Stihol som to ubrzdiť, ale už som ju videl na sebe.
Obrázok užívateľa
xnewstedx
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Pia Júl 27, 2007 7:45 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod TomAnt » Ned Feb 03, 2008 8:37 pm

Pavel Rittich píše:Co to stojí u Vás?


kolok 500,- Sk za každú tabuľku s EČ + 150,- Sk kolok za evidenčný úkon (t. j. automobil spolu 1 150,- Sk; motocykel, traktor, príves 650,- Sk)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod tomasicek » Pon Feb 04, 2008 11:11 am

Ja som raz presiel holuba :!!:

Chudak asi sa chcel zabit som dedukoval lebo presne na strede cesty stal a haluz bola ze som tak vysoky ze normalne som ho asi len lizol lebo ked ked som pozrel do spatneho tak tam este bol zivy a zdravy a cakal na noveho vraha :ho:
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod MrSix » Uto Feb 05, 2008 3:52 pm

Tak toto mi pripomenulo ako som skoro vrazil do criedy srncov (alebo jelenov?) kdesi mezi ziarom a hronskou, je tam rychlostna cesta popod horu. Zrazu asi 6-7 kusov vyskocilo z toho svahu rovno na cestu, tak 30-40m predo mna, ledva som to ubrzdil! Chytit co i len jedneho pri rychlosti ~100, tak tu asi dnes uz nic nepisem...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod xnewstedx » Str Feb 06, 2008 6:45 am

Raz som prešiel škrečka, kua to bola rana keď vybuchol pod kolesom. :shock
Obrázok užívateľa
xnewstedx
Pisateľ
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Pia Júl 27, 2007 7:45 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod socoman » Sob Feb 09, 2008 5:20 pm

ja mam na rovasi asi desat mysi, jedneho posrateho bazanta a "asi" jednu slepici. mysky beriem pravidelne ked sa premavaju po ceste z jednej strany na druhu. je to sranda pozorovat z vysky tu paniku, ked nevedia kam skocit pod otrasmi kolies 40 tonoveho kamiona. oni to citia, ze ide nieco velke a tazke a nevedia kam skor skocit.
z mazdou som sa raz presvedcil, ze aj bazanty vedia v kritickych situaciach vyvinut enormnu energiu- takze, chytil som bazanta, ale mal pech. zamaval kridlami s trochu vacsou silou ako normalne a to mu stacilo na to, ze mi len paprcami a chvostom lizol celne sklo. ale chudak, tak sa zlakol, ze sa posral a schytalo to moje celne okno.
a slepice- noo, neviem o tom kde a kedy som ju zrazil, ale prisiel som na to, ze som nieco presiel, ked mi v decinskom pristave stale olizovala naves macka. a kukam ze co jej tak chuti a nasiel som prilepene perie na blatniku.
SOM VRAH?


a moja sucastna prevencia?- ked prechadzam v noci po uzkych cestach cez les trubim. raz za cas stlacim klakson a snad to srnam a inym zivocichom staci aby rozoznali nieco prichadzajuce. ten monotonny zvuk pneumatik ocividne neregistruju ako mozne nebezpecenstvo.
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod 323.Hans.626 » Sob Feb 09, 2008 6:14 pm

socoman píše:
a moja sucastna prevencia?- ked prechadzam v noci po uzkych cestach cez les trubim. raz za cas stlacim klakson a snad to srnam a inym zivocichom staci aby rozoznali nieco prichadzajuce. ten monotonny zvuk pneumatik ocividne neregistruju ako mozne nebezpecenstvo.


člověče a víš že to vůbec není špatnej nápad... až pojedu za tmy, ozkouším... :lol :lol :lol
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod šakalík » Uto Feb 12, 2008 3:28 pm

Trubenie nepomaha (aspon na vysoku nie). Minule som musel uplne zastavit, mlady jelen stal na ceste, cumel na mna a nic... skor by som povedal ze prepnutie svetiel ho preberie...
šakalík
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 3:06 pm

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť