Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

vykradnuta mazda

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: vykradnuta mazda

Poslaťod misko42 » Str Jan 09, 2008 10:44 am

a inak co pani podnikatelia co vysolia par melonikov za opancierovane nepriestrelne auto, ako ich vytiahnu pri havarke?

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Str Jan 09, 2008 10:51 am

Ti s tym asi rataju, u nich je zrejme vacsia pravdepodobnost umrtia od gulky ako pri havarii :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod hackra » Str Jan 09, 2008 7:03 pm

No ak sa Miso neurazi, pridam svoju cerstvu skusenost. A verte, v takom pripade je vam hocjaka bezpecnostna folia na 2 veci...

Inak, poviete si ze som totalny idiot a ze sa to dalo predvidat, sam som o takych situaciach vedel, ale v danom momente si to clovek vobec neuvedomi. Inak, Admini, sory za vulgarizmus, ale jednoducho musim. Ak nevyhovuje, upravte to. Vdaka za pochopenie.

Siniem si to tak vcera v noci okolo 22:30 z Antverp domov na Oktavke II, som niekde za Vyskovom smerom na Olomouc na dialnici a tak si vravim, dam si kavu na benzinke, ved preco nie, unaveny som.
A tak si popijam kavicku na Slovnafte asi dvadsat minut, dam si cigaretku, umyjem si svetla a okna, sadam do auta a vyrazam dalej. A co to zrazu, daco buchoce vzadu. Zastavim na krajnici, zapinam blikacky a obchadzam auto s baterkou v ruke. Kukam jak puk, defekt praveho zadneho kolesa. Najskor unava mi zatemnila mozog (mam za sebou tazke rokovania a vyše 1000 km), hovorim si, cez Nemecko som si rezal dost rychlo, pretazil som zimnu pneumatiku, predsa len su asi do 190 km/h, velku rezervu asi nemaju. Tak vyberam trojuholnik, davam tak 30 m pred auto (brutalna hmla bola), vyberam rezervu, zakladam zdvihak, este si somrem popri tom, ze to bude blba jazda dalsich 500 km s jednou letnou gumou, predsa len vonku bolo asi -9 stupnov. Tu zrazu zistujem, ze nastavec na bezpecnostnu maticu je vpredu v skrinke tak idem vybrat, otvorim dvere a co nevidim, v aute chlap ! Natiahnuty cez predne vodicove dvere, v rukach moja kabela. Kricim "KURVA CO ROBIS ?" a obieham auto z druhej strany. Typek bol evidentne pripraveny, (sice aj ja, mal som predsa v ruke kluc na matice, dost tazky, ale bol som prilis pomaly), chlapik vystartoval jak gazela, prebieha pred kamionom, preskakuje zvodidla a ja ho uz len bezradne sledujem ako naskakuje do auta odstaveneho na druhej strane dialnice a za kvilenia pneumatik mizne v dialke v protismere. "KURVA" si vravim. "KURVAAAA"

No nic, co robit, volam 112, co ine. To som ale nevedel, ze zabava sa este len zacne ! Na linke ma mily pan pokojne vypocuje a potom povie ze ma prepoji na policiu. Dalsie vysvetlovanie. Policajt vravi, ze niekoho poslu, ze mam cakat. OK, cakam. Cakam. Stale CAKAM. Incident sa stal o 23:05, hliadka prichadza o 01:26. To ze som zmrzol jak prasa, to je jedno. Ze som vymenil penumatiku, to bolo fajn, ale to ze v kabele som mal aj posledne cigarety (som tuhy fajciar) to bolo fakt na prd. Na pripomenutie, v tom momente uz dotycna kabela nebola celkom v mojom vlastnictve. Prijemnym spestrenim cakania bola posadka vozu Spravy ciest CR ktora sa pri mne zastavila okolo polnoci, zaujimajuc sa o moj problem. Ked som im vysvetlil co sa stalo a ze teda problem nie je v aute, dovolil som si poziadat ich o cigaretku co teda mali a s usmevom na tvari poskytli, za co som sa im samozrejme odvdacil dvoma fajnymi belgickymi pivkami. Chlapci boli taky veseli, ze mi nakazali spratat ten smiesny malicky trojuholnicek co v tej hmle aj tak nebolo vidno na viac ako 5 m a drbli mi pred auto tu obrovsku blikajucu zltu vec v tvare sipky. Hovorim si, kua, teraz ma snad uz nesejme nejaky lotyssky kamionista. Huraaaa. Chlapci odchadzaju s usmevom na tvari, tisnuc mi do ruky papierik s tel. cislom na ktore mam zavolat ked ma policajti odbavia, aby si po tu sipku prisli. Mili boli.

No skratim to. Policajti prisli, odviedli na stanicu, natukali zapis aj vypoved a okolo 05:00 ma vypoklonkovali na cestu domov. Vraj sa ozvu ked nieco zistia. :o) Az sa mi verit nechce.

Celkova skoda okrem nervov a strateneho casu: Asi 30.000,- SKK v roznych menach, mobil Nokia N73, vsetky kluce od bytu aj firmy. Vsetky bankomatove aj kreditne karty, vsetky doklady okrem pasu (ten zostal doma, sak mame schengen, ne ?), 2x 8 GB USB kluce, okuliare Oakley, citacka pamatovych kariet, 2 alebo 3 cukriky Sladka vasen a nejake drobnosti ktore zistim casom, ked ich budem potrebovat.

A teraz mi povedzte ci by ste kokota nehodili pod prvy prichadzajuci kamion, keby sa vam ho podarilo chytit. V tej hmle by to aj tak nikto nevidel ... :jo

Dakujem za pozornost.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Sedvo » Str Jan 09, 2008 7:21 pm

Nehodil bych ho pod kamion, to je moc rychlé, ale za vajica pověsil na nějaký most.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Str Jan 09, 2008 10:18 pm

Nabuduce vies, co mas robit - tym klucom jednu poriadnu do hlavy, ze sa uz nepostavi...
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bedro » Str Jan 09, 2008 11:16 pm

To je horsie ako zle a ako fakt notoricky fajciar s tebou sucitim uz za to ze by ma tam nehal tak dlho bez cigy bych ho zabil ale na druhu stranu furt lepsie jak keby s strhla bitka a on ta sejmul. No co beriem veci s tej lepsej stranky ale aj tak fakt blbe mrzi ma to aj za teba
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Jan 10, 2008 1:53 am

ty woe v týhle republice je to fakt v pr.eli :?: :vztekly tady je možný už fakt všecko... hovada.
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod misko42 » Štv Jan 10, 2008 10:15 am

kazdopadne si dopadol horise ako ja . . .
este ma napada,ked si bol odstaveny na benzinke neni tam kamera zeby tam bol zaznamenany niekto co sa ti moce okolo auta??? zeby ti to tam prepichol alebo nieco? hm?

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod hackra » Štv Jan 10, 2008 12:03 pm

Ano, auto stalo pri stojanoch, takze zaznam by mal existovat, pumpy vraj tie zaznamy zachovavaju 2-3 dni, tak policajti tvrdili ze to pojdu overit, ale hned mi
aj povedali, aby som si od toho vela nesluboval, typci vedia ze su tam kamery a neotocia sa k nim tvarov ani nahodou. Po tej benzine sa motali ludia,
ale nepripisoval som im dolezitost, jedneho si celkom dobre pamatam, pofajcieval na rohu benzinky, aj som ho policajtom opisal, tak uvidime.

Inak, ako varaovanie aj pre vas, policajti tvrdili, ze pokial nemas v ruke nabitu zbran, nikdy by si nemal za chlapikom utekat, vraj su to totalny magori, Rumuni, Ukrajinci a tak,
vraj ta bez rozmyslania zapichnu nejakou kudlou ked sa budu citi ohrozeny. Takze tak.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Bedro » Štv Jan 10, 2008 12:26 pm

No presne to som myslel tym co som napisal vyssie. Nebudem chrapun a poviem vam ze aj keby som videl z okna jak mi lamu auto asi na nich len zarevem alebo akoze vybehnem z brany ale do stretu bych nesiel a ne pre to ze som posera.
Nech ich mame akokolvek radi v grunte su to plechy a par kablov a ty si spravil zrejme dobre ze si ho nenahanal cez pole :hmmhmm
Hrdinov je plny cinter :)
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod PePa » Štv Jan 10, 2008 9:34 pm

To mi pripomenulo, ako som sa raz v noci ešte za sociku vratil domov (taxíkom, platila to firma). Ešte som ani nevystúpil a zbadal som ako sa do mojej Fiatky 127 pokúšajú dostať 3 týpkovia. Prosil som taxikára aby chvíľu počkal a rozbehol sa k môjmu autu. Taxík zmizol jak smrad a ja som dostal riadnu nakladačku. Aspoň že auto potom nechali autom, mali ho už otvorené. Na druhý deň som zistil, že mi chýba uzáver z nádrže. Treba vedieť odhadnúť, či stojí za to ísť do stretu, ale väčšinou v takom momente moc nerozmýšľame.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Bedro » Pia Jan 11, 2008 12:50 am

Pepa no za ten uzaver to iste nestalo ale este ze aspon tak
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod dopr » Pia Jan 11, 2008 3:57 am

Kuva to jsou story jak vystrizene z televiznich novin :o: Tady jde videt, ze se tohle fakt muze stat uplne komukoliv. Uprimne lituju, ze se vam to stalo. Zvlast chudak hackra... Dlouhy pracovni den a jeste delsi streku v nohach a stane se tohle... Hlavne ze se ti nic nestalo. Protoze tihle lidi jsou fakt oprskli a nestiti se snad niceho. Uz jen to, ze maji tu drzost ti vlezt do auta, kdyz jsi 3 metry od nich. Hovada, co dodat ? Snad jen to, aby se to uz nikdy nikomu z nas nestalo...
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Berry » Pia Jan 11, 2008 11:30 am

Snad/hlavně dodat poučení pro příště: kdykoli vytáhnu paty z auta, i kdyby jen na půl sekundy, ZAMYKAT a DOKLADY VŽDY SSEBOU!!
Hackra: upřímnou soustrast! Prachy člověk nějak oželí, ale ztráta dokladů, karet a event. pracovních dokumentů, tak to je na mašli!
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod kawa » Pia Jan 11, 2008 3:38 pm

Black v exilu Já auto zamykám už dávno, to se nevyplácí, protože minulý týden u nás okradli ženskou na benzince, když tankovala, vlezli ji do auta, když stala vzadu u stojanu a sebrali ji peníze i doklady. Zamykám i když jsem u hypermarketu a skládám nákup do kufru, to považuji za samozřejmost auto zamknout a i tak se občas dívám jestli je vše v pořádku. Když jsem měnila večer píchnuté kolo, tak taky jedině u zamknutého auta. Mě by ten týpek neutekl ani ke svodidlům, bych mu vysvětlila, že krást se nemá.
Když je nouze nebo zima tak řídím Mazdu.
KAWA už vyjel ;)
Obrázok užívateľa
kawa
Prispievateľ
 
Príspevky: 289
Registrovaný: Pon Feb 28, 2005 6:30 pm
Bydlisko: Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť