Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

EMM 2006 -- Nemáte pocit že na to tady začíná každej srát ??

O Mazda zrazoch v roku 2006.

Poslaťod tgala » Štv Feb 02, 2006 12:29 pm

Dovolte mi, aby som sa s vami podelil o zopar mojich nazorov a myslim si, ze vela ludi bude dokonca so mnou suhlasit.
Som trosku sklamany z vyberu miesta pre konanie sa EMM2006 v Polsku. Neviem, co Poliaci vyberom tejto lokality sleduju, ale mali by sa zamysliet, pre koho ten zraz je. Ci je pre nich, pre nich a pre nas (mazdaklub.sk.cz), stredoeuropsky, europsky. Zatial sa mi to zda, ze pre nich. Teraz par postrehov zhrnim do par bodov.
1. Ked sme organizovali zraz my, lokalita sa nachadzala 70km od Ciech, 200km od Polska, 30km od Madarska a 30km od Rakuska. Vysli sme v ustrety vsetkym okolitym statom okrem Ukrajiny co sa dostupnosti a vzzdialenosti tyka. Najdalej to mali sice Poliaci, ale 90 percent danej vzdialenosti na nasom uzemi je dialnicou.
2. Myslim si, ze pojdem co je dalweko a co je blizko silne suvisi s tym, kto sa na to pozera. Slovak v ramci svojej republiky poriadne ani 450 km nevie urobit, Cech mozno 550, U Poliakov rovnako ako napriklad u Nemcov nieje problem v ramci republiky cestovat aj vyse 1000km. Tu je presne ten rozdiel. Kym Poliakom sa to moze zdat byt blizko, nam (Slovakom a Cechom) sa to moze zdat byt dost daleko.
3. Dalsim faktorom podla mna je aj to, kolko km ked niekam idem prejdem vo vlastnom state a kolko v cudzom. Aspon ja to tak vnimam a samozrejme je mi najmilsie ist co najviac km po Slovensku a do cudzieho statu prejst az na poslednu chvilu ked sa to da. (Snad to nebude - vsetci su blazni len ja som lietadlo :o) )
4. Neviem, ako to bde s nasou ucastou ak sa EMM2006 bude konat tam, kde sa zatial konat ma. Ked uz Black, ktora je maniak do Mazdy povedala, ze nejde, tak kolko ludi, ktori planovali sa EMM2006 zucastnit povie to iste. Ak mam niekde cestovat 14 hodin, tak si to sakra rozmyslim. Ono v principe nieje problem vzdialenost, ale kolko mi to bude trvat. Je rozdiel ist niekam po dialnici a ist niekam cez kazdu dedinu.

To je asi vsetko, co ma zatial napadlo. Mozno este nieco dopisem. Chcel by som poprosit Majkiho, aby toto prelozil a napisal Poliakom do fora. Je to mozno nieco ako otvoreny list.

Ak chcu Poliaci pomoct s nejakym know-how, nieje problem. Radi pomozeme.


Tomas Gala - ten co EMM vlastne vymyslel a potom aj s pomocou mnohych ludi z Mazdaklubu.sk.cz aj zorganizoval
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Štv Feb 02, 2006 12:42 pm

Viac menej sa pripajam a suhlasim...

Vsetko by som to za mna zhrnul do jedneho bodu... Nie je ani tak rozhodujuca vzdialenost, ale cas. (Napriklad uz do Krakowa sa mi to oplati viac lietadlom, ako autom a to aj financne)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Štv Feb 02, 2006 12:46 pm

Tgala to jsi pěkně napsal :tlesk: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Zoran » Štv Feb 02, 2006 1:04 pm

TomAnt píše:Osobne si naopak od Krisa myslim, ze novy importer by mohol mat zaujem zviditelnit sa aj touto cestou, v kazdom pripade za pokus to stat bude.
Dufajme ze to tak bude ako hovoris ty :pes
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Zoran » Štv Feb 02, 2006 1:12 pm

UZ NIEJE ZIADNA SANCA SA S POLIAKMI DOHODNUT NA INOM MIESTE??? to by ma dooost sklamalo lebo som sa velmi tesil tak ale 700km je teda pre mna velmi vela...
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Štv Feb 02, 2006 1:30 pm

Zoran píše:UZ NIEJE ZIADNA SANCA SA S POLIAKMI DOHODNUT NA INOM MIESTE??? to by ma dooost sklamalo lebo som sa velmi tesil tak ale 700km je teda pre mna velmi vela...


No, preratane na spotrebu mojho Xedosa v podmienkach ich ciest (rozumej, sama dedina a ja sa budem ponahlat, cize plyn brzda) je to cca 7000 Sk len za benzin. Pre auto s normalnou spotrebou cca 4000 Sk (za "normalnu" spotrebu som bral to co by som vedel spravit na GDcku)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Zoran » Štv Feb 02, 2006 1:57 pm

TomAnt píše:
Zoran píše:UZ NIEJE ZIADNA SANCA SA S POLIAKMI DOHODNUT NA INOM MIESTE??? to by ma dooost sklamalo lebo som sa velmi tesil tak ale 700km je teda pre mna velmi vela...


No, preratane na spotrebu mojho Xedosa v podmienkach ich ciest (rozumej, sama dedina a ja sa budem ponahlat, cize plyn brzda) je to cca 7000 Sk len za benzin. Pre auto s normalnou spotrebou cca 4000 Sk (za "normalnu" spotrebu som bral to co by som vedel spravit na GDcku)
Tiez ked to preratavam len na benzin tak je to pri kludnej jazde okolo tych 4000,-Sk, a to ratam s najlôacnejsim benzinom na JETke za 37,90,- :koule A z 95kou sa moc pretekat neda :race :) Takze niet moznosti ze by sa to prelozilo inde?
Naposledy upravil Zoran dňa Štv Feb 02, 2006 1:59 pm, celkovo upravené 1
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod majki » Štv Feb 02, 2006 1:59 pm

Zoran píše:UZ NIEJE ZIADNA SANCA SA S POLIAKMI DOHODNUT NA INOM MIESTE??? to by ma dooost sklamalo lebo som sa velmi tesil tak ale 700km je teda pre mna velmi vela...

Ked to, co napisal Tgala dakdo prelozi do anglictiny (alebo aspon ve skratke), tak mi to sem supnite rychlo
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Zoran » Štv Feb 02, 2006 2:00 pm

majki píše:
Zoran píše:UZ NIEJE ZIADNA SANCA SA S POLIAKMI DOHODNUT NA INOM MIESTE??? to by ma dooost sklamalo lebo som sa velmi tesil tak ale 700km je teda pre mna velmi vela...

Ked to, co napisal Tgala dakdo prelozi do anglictiny (alebo aspon ve skratke), tak mi to sem supnite rychlo
wait... :) Zas ale uplne rychlo to nebude
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod majki » Štv Feb 02, 2006 2:36 pm

Zoran píše:
majki píše:
Zoran píše:UZ NIEJE ZIADNA SANCA SA S POLIAKMI DOHODNUT NA INOM MIESTE??? to by ma dooost sklamalo lebo som sa velmi tesil tak ale 700km je teda pre mna velmi vela...

Ked to, co napisal Tgala dakdo prelozi do anglictiny (alebo aspon ve skratke), tak mi to sem supnite rychlo
wait... :) Zas ale uplne rychlo to nebude

V pohodke, staci do vecera :pray
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Zoran » Štv Feb 02, 2006 5:21 pm

majki píše:
Zoran píše:
majki píše:
Zoran píše:UZ NIEJE ZIADNA SANCA SA S POLIAKMI DOHODNUT NA INOM MIESTE??? to by ma dooost sklamalo lebo som sa velmi tesil tak ale 700km je teda pre mna velmi vela...

Ked to, co napisal Tgala dakdo prelozi do anglictiny (alebo aspon ve skratke), tak mi to sem supnite rychlo
wait... :) Zas ale uplne rychlo to nebude

V pohodke, staci do vecera :pray
Skratene :

Dear Friends,

Allow me to share with you a couple of my opinions. I even hope many people will agree with me.
I am rather disappointed from the choice of the place for EMM 2006 in Poland. I do not know what the Polish mean by the choice of this locality. They should think first of all whom this meeting is for. If it is for them or for us - members of the Mazda club.
Here are my views:,
1.When we organized the meeting in Slovakia, the place was near for everybody except the people from Ukraine - 70 km from the Czech Republic, 200 km from Hungary a 30 km from Austria. Now the place of meeting is too far.
2. Another fact is besides the distance if you use the highway or you must cross each village.
3. I think that because of the distance many people will not take part in the meeting and it is really a pity.


Best regards
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bootleg » Štv Feb 02, 2006 5:41 pm

Vy sa tu teda nadrapujete kvoli par km.. Ja som na EMM siel 500 km tam a 500 naspat, do Polska je to teraz priblizne tak isto.. Preco by ste aj vy raz nemohli vytiahnut zadky z tej diery a ist niekam na dlhsi vylet? :wink :o)

To Polish brothers: Place is quite OK, in my opinion, people who'd like to come don't mind kilometres.. It is all question of will.. We would appreciate webpage about this venue with a lot of information there. Dziekuje.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod majki » Štv Feb 02, 2006 6:22 pm

Zoran: thanx bro 8-)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Feb 02, 2006 8:05 pm

Mno tak jsem to za Vas dostal pekne schytano :o), vpodstate zhrnuto:
Slovensko je tak nejak ve "stredu" a tak dostupnost je pomerne dobra a kdyz to veme globalne, tak pro nekoho to vzdy bude dal nez by si sam pral. Navic Vami napsane udaje jsou pouze vzdalenosti k hranicim...ale co pak maji rikat takovi, co pojedou az od pobrezi (Baltu ;)).
Takze tolik ve zkratce vzkaz od Polaku :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Štv Feb 02, 2006 8:12 pm

Takže místo zůstává stejné :roll , co se dá dělat, já fakt asi nepojedu, nechávám asi 1% naději, že budu ochotná obětovat takové peníze za benzín a co se týče dálky, tak mě v létě čeká zase cesta do Chorvatska, kde zase budu jediný řidič v autě, tak se dlouhé trasy nabažím tam. Ale pokud se domluvíme a ve více lidech pojedeme jedním autem a složíme se na benzín, tak pak jedu.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda * Jar, Leto, Jesen, Zima * 2006

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť