Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jak nejlepe zvladnout delsi cestu autem....?

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Jak nejlepe zvladnout delsi cestu autem....?

Poslaťod Kris » Pon Aug 27, 2007 10:56 am

Musim sa tu priznat s jednou skusenostou...raz som isiel z Banskej Bystrice so zurky nejakej..brutal fasa bola...odchadzal som o 5.45 rano do BA.
Stopercent viem ze na jednom useku, tam kde je ta pseudodialnica este, som zaspal...potom som si to nejak uvedomil a som v soku otvoril oci ze ci mi nedrbe..auto islo cca stovkou a netusim kolko preslo metrov..ale bol som stale na ceste..odvtedy presne viem aky pocit prichadza tesne predtym nez sa zavru oci.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod paca » Pon Aug 27, 2007 11:46 am

paca
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Dec 27, 2004 2:23 am
Bydlisko: CZ-Olomouc

Poslaťod Gazda » Pon Aug 27, 2007 1:06 pm

Mne sa najviac osvedcilo urobit si z cesty taky maly road trip. Po ceste na Hvar sme prespali v Zagrebe a v Trogire. Pozreli sme si obidve mesta a stihli sme aj Split. Vyhli sme sa najvacsim zacpam na Makarskej, videli sme kus krajiny, nemuseli sme ist celu noc... Podla mna aj cesta musi byt zazitok a urcite nelutujem, ze som bol o den menej pri mori.
323S BA 1.5 (Z5)
Obrázok užívateľa
Gazda
Pisateľ
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Str Máj 17, 2006 6:52 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Krenštík » Pon Aug 27, 2007 4:09 pm

Kris píše:..odvtedy presne viem aky pocit prichadza tesne predtym nez sa zavru oci.



Neco podobneho taky znam, dalnice z Brna na Blavu, stahle okynko, radio nahlas at neusnu, jen jsem asi 120 v pomalem pruhu, nikde nikdo, pohoda jen jsem chtel pomalu mrknout a najednou rachot, ja jsem skoro u pravych svodidel, jednim kolem na trave, sok jak blazen, hned jsem zastavil na benzince ze proste dal uz nejedu, a jdu spat, jenze s tim kolik adrenalinu se mi vyplavilo do krve jsem nebyl schopny usnout ani za dve hodiny.

Mikrospanek je sfinstvo.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod djorkef » Štv Aug 30, 2007 9:16 pm

iba vcera som sa vratil z nemecka po 1300km jazde autom, no a moja skusenost je, radsej sa vydat na cestu niekedy poobede a okolo 2.00 rano sa uz jasne dostavi unava a vtedy treba hlavne odstavit a pekne sa vybubat do svitania, len posledne v tom nemecku ani nieje kde to odstavit na odpocinok, kedze celu krajinu zaplavili rumuni, no a daleko od nasich slovenskych rumunov zasa nemaju :ko
Neznašam VW Gruppe !!!
Obrázok užívateľa
djorkef
VIP 2007
 
Príspevky: 95
Registrovaný: Str Okt 18, 2006 9:33 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Gib » Pia Aug 31, 2007 9:39 am

Mikrospanok je svina! Ak budes este k tomu viest celu rodinku, je nad cim sa zamysliet.
Kamos odlezal zafacovany a zadrotovany viac ako pol roka v nemocnici a jeho mama ostala na voziku!!! A to este dobre dopadli!

STOP, REVIVE, SURVIVE!
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod FISHkaa » Pia Aug 31, 2007 2:52 pm

Praha-Dubrovník (dálnice) přes noc = litr RedBulla a 1,5h spánku cca 50km před Splitem. Nevýhodou je, že je člověk pak stejně unavenej na nějaké procházky... :ko

Ještě dodám: Mikrospánek sem už jednou zažil - byl sem blbec (Cannes>Praha na jeden zatah pres noc). Teď si dávam fakt pozor :palec
----
nyní bez dvoustopého miláčka...
FISHkaa
VIP 2007
 
Príspevky: 528
Registrovaný: Pia Sep 15, 2006 8:46 pm
Bydlisko: CZ, Praha

Poslaťod Bootleg » Pia Aug 31, 2007 3:48 pm

Presov - Dubrovnik (1500 km cca), tiez cez noc, rano prichod, spanok 3 hodky a potom exkurzia po meste po hradbach. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Krenštík » Pia Aug 31, 2007 10:39 pm

Moje nejvetsi uchylarina byla Ostrava (Ne 21,00) Blava (Po 01,00) Rozvadov (Po 7,00) porucha u Franfurktu (ztrata 4 hodiny), Dunkerque (Po 21,00), London (Ut 01,30), Stansted (Ut 4,00 slibil jsem kolegovi ze jej hodim na letiste) a pak od 6 rana na smenu, skoncil jsem v 14,00 a co me prekvapilo, ze se mi uz nechtelo spat, usnul jsem az vecer kolem 21,00.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod dopr » Ned Sep 02, 2007 5:20 am

Presne jak rika Gazda. Pro me je i cesta cil a hodne se na ni tesim. Vcera jsem se vratil z Toskanska (Marina Di Massa - 1200 km). Pulku cesty jsem jel po dalnici ( Viden - Benatky ) a zbytek po okrskach pres toskanske vnitrozemi, Parmu a hlavne Apuanske Alpy. Po ceste tam jsme trosku bloudili, takze se mi spat vubec nechtelo, protoze jsem porad cumel po znackach (na okrskach maji Italove obcas velice zaludne znaceni, nereflexivni, zavadejici, neurcite :o) ), ale i presto jsem ve 3 hodiny rano odstavil auto a na 3 hodky si zdrimnul (nemohl jsem usnout), uz jen proto, ze jsem si chtel uzit nasledne serpentiny pres Apuanske Alpy a ne tam nekde v te tme vylitnout pres svodidla do propasti. Rano jsem vstal a uzil si zbytek cesty... Ono staci kolikrat i 1-2 hodiny spanku a clovek je hned ve vetsi pohode. Jinak samozrejme prestavky aspon kazde 2 hodiny, cim kratsi intervaly tim lip. Na pauze se nestydet a rozhybat telo, protahnout ruce, ramena, boky, nejake ty drepy, protahnout litkoe svaly naslapovanim spickou na obrubnik, umyt si oblicej chaldnou vodou, kurak cigaretu, kafco (silne presso) a v aute pak mit co nejagilnejsiho spolujezdce na komunikaci (na to jak pritelkyne normalne zyva uz v 8 vecer, tak v aute je z ni najednou nespavec :lol )a hudbu v radiu. 1200km se da dat na jeden zatah, pokud jedes porad po dalnici a pojedes tech 140 km/h tak bych nemel problem, 12 hodin za volantem (s prestavkami)mi nedela problem. Decka zkusit necim trosku dopnout, aby chrnela a nebyla protivna.

Jinak s mikrospankem zkusenost nulova a doufam, ze to tak i nadale zustane. Asi jsem po otci agilni sofer, vydrzim dost, ale kdyz citim unavu, hned hledam misto na zastavku, vzpruzim se a frcim dal. Pri strekach delsich jak 12 hod cesty jdu preventivne spat. Nestoji mi za to jet pak se sirkama v ocich nebo nekde prehlednout auto, nehlede na to, ze by mi pak nechutnalo ani jidlo ani cigareta a cely den bych byl nepouzitelny :spik2
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Normec » Ned Sep 02, 2007 8:03 pm

No i když to není pro autora témetu aktuální, už vyjel, tak mě nejvíc pomáhá SPEED co prodávají na benzínkách. Lepší než Red Bull apod, protože pomáhá i těm co pijí normálně plno kafe a nějaká vyšší dávka kofeinu je nerozhodí.
MAZDA 323F. 1.5, r.v. 1996
Normec
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Sep 09, 2005 9:41 am
Bydlisko: JM

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Sep 06, 2007 2:40 pm

nu v noci.... záleží kdy v noci. Taky nemám rád kombinaci mokrý cesty v dešti a tmy. Blbý je když jedeš sám a nemáš si s kým povídat s někým kdo by tě moh povzbudit. Jinak jízdu za tmy mám docela rád, nejlepší je to kolem půlnoci a později kdy není moc provoz. Blbý jsou třeba dálnice že nevíš co se vyvrbí. Na mě ta nejhorší únava vždycky padala až tak po třetí ráno... to už je krize. Brejle ani sklo či světla protijedoucích aut mi tak nevadí. Jinak mazdy (ty starší) mají třeba zelený podsvícení což je příjemný... ale třeba ty novější mazdy nebo seat či audiny mají červený nebo vwéčka mají to modro červený podsvícení což je v noci až moc agresivní na oči... 8) jináč na povzbuzení mi stačí obyč kola.... po energetických nápojích je mi spíš blbě než aby mi pomáhaly.
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod dabel » Štv Sep 06, 2007 3:09 pm

323.Hans.626 píše:Blbý je když jedeš sám a nemáš si s kým povídat s někým kdo by tě moh povzbudit.

Noooo... niekedy nie je zle ist sam, lebo si konecne mozem v klude pustit Debustrol - doteraz vydrzal kazdy spolujazdec max. 5 minut :(

Inak osobne preferujem zuvacky a ladovu kavu.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Štv Sep 06, 2007 3:20 pm

Potvrdzujem "zuvackovy doping"... U mna tiez pomaha...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Štv Sep 06, 2007 7:48 pm

Na to su studie - zvysuje to sustredenie. Ked je to nad 500km, raz za 2 hodky zastavit a dopriat si 10min rozcvicky - robi to divy. Na mna posobi proti spanku jedlo.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť