Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ako rozobrať zrkadlá

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Ako rozobrať zrkadlá

Poslaťod boro-1 » Str Máj 02, 2007 5:38 pm

Vie mi niekto poradiť ako sa vyberá zrkadliaca plocha zo spetných zrkadiel na Xedose 6??? Totiž nefunguje mi poriadne elektrické nastavovanie. Asi sú tie servomotorčeky pekne zasvinené lebo počuť ako sa trápia keď chcem zrkadlo trochu nakloniť. Nechcel by som ho urvať alebo zlomiť pri neodbornej demontáži. Podľa mňa to chce len premazať ale nedostanem sa ktomu bez demontu. Ak má pre mňa niekto radu tak sem s ňou. Dík :???
Obrázok užívateľa
boro-1
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon Apr 23, 2007 5:18 pm

Poslaťod Bootleg » Str Máj 02, 2007 5:52 pm

Sklicka su prichytene o plast, s ktorym otacaju motorceky, takymi jazyckami. Dva zhora a dva zdola, priblizne pri strede zrkadla. Navod? Ja som zrkadla opatrne vypacil z ich ulozenia, t.j. sklicko uplne hore a potom vypacit, vrch potom nadvihnes a pojde sam. Ale pozor, moze to prasknut pri velkom tlaku.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Str Máj 02, 2007 9:57 pm

Mam dojem, ze Krisove bolo prilepene, on to rozoberal, Kriiis, napis k tomu nieco... Moje je urcite prilepene, aj v navode mam ze to treba odlepit horucim fenom... ale to je X9...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Štv Máj 03, 2007 12:25 am

Ale to odlepis len sklicko z podkladu.. ked to chces vybrat cele, tak to musis vypacit.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 03, 2007 8:50 am

Steve píše:Ale to odlepis len sklicko z podkladu.. ked to chces vybrat cele, tak to musis vypacit.

Aha...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Enzo » Štv Máj 03, 2007 1:59 pm

NA efke je to zrkadielko prilepene. Ale teplovzdusna pistol by tomu mohla pomoct.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Pavel Rittich » Str Máj 09, 2007 7:22 pm

Enzo píše:NA efke je to zrkadielko prilepene. Ale teplovzdusna pistol by tomu mohla pomoct.

:jo :jo Na GD i na mrkačce bylo sklo přilepené (oboustranná lepicí folie) Když se zrcadlo ohřálo, šlo docela dobře vyloupnout. Zpátky jsem je ale přilepil silikonem na akvária.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod hackra » Ned Okt 07, 2007 6:58 pm

Este raz teda, ked chcem vybrat sklicko zrkadla na strane vodica na X6 z jeho tela, musim ho vyberat z toho cierneho platoveho ramceka,
alebo sa to vybera spolu s nim ? Ramcek som vyznacil cervenou farbou, aby bolo jasne o co mi ide. Zrkadlo je elektricke a vyhrievane.
(Pre vrtakov, fotka je zo zrkadla na strane spolujazdca, viem, ale inu som nemal) :ho:

Dakujem za rady.
Prílohy
Zrkadlo_001.jpg
Zrkadlo s vyznacenym ramcekom
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Kris » Ned Okt 07, 2007 7:39 pm

to co sa hybe..teda to sklo ktore vidime sa sklada z troch veci...

Sklo
Zateplovacia drotikova struktura na roztapanie ladu nalepena zdruhej strany skla..dava paradoxne tomu sklu vacsiu penvnost..
Podnos s gulovym klbom a 4 polohovacimi onými.

Aj mechanicke poradie je take, ako pisem zhora dole.

Ked chces dat dole "sklo" musis dat dole celu tuto sktrukturu.

Sklo je na podnos nalepene!

ten je uchyteny klbom a styroma polohovacimi onymi na vnutorny mechanizmus ktory tu teraz ignorujme.

ZAsadna otazka je ..co chces vlastne riesit...
Ked ti nehybe sklom ..mozu byt dve priciny..bud je zasraty hlavny klb..alebo su vybyte rotacne plastove srubiky ktore svojou rotaciou vyvolavaju posun v istom smere..

Podstata celeho je, ze snaha odlepit sklo ti nepomoze, pretoze aj tak budes riesit to dalsie..tu pricinu ze sa to nehyba a ta nie je v skle samotnom.

Navrhujem ti odmontovat cely spatak a v teple domova ho rozobrat..
Kedze ta horna struktura ako celok je pripojena voci vnutornej styroma srubami ktore su pod sklom, musis ho postupne tak ponaklanat aby si ich vedel vysrubovat. .su pod sklom..ked ich vysrubujes..este nejake na boku snad budu ale nasledne budes vediet vybrat vnutornosti komplet a sa s tym dalej hrat.

podla hesla 5 x citaj a meraj a az potom raz strihaj..drzim palce.

To sklo je krehke jak cukrova poleva na mamkinom nedelnom kolaci..staci raz zatlacit nepozorne ci uz smerom von alebo dnu..a mas namiesto jedneho skla 50 sklicok..takze davaj zvyseny pozor.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Kris » Ned Okt 07, 2007 7:46 pm

no..je to este trochu zlozitejsie vlasnte .ale na detaily uz prides sam....mozno bude treba odlepovat sklo lebo su pod nim dalsie nejake srubiky - ak to chces cakomprask komplet cele rozobrat na elementarne suciastky..ale najprv skus bez toho..
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Bootleg » Ned Okt 07, 2007 7:54 pm

zloziteeeee... plast so sklom (ten ramcek) sa da vypacit z mechanizmu naklapania a nastavovania samotneho skla.. vnutri ostane len ten motorcek. Mam niekde foto z 323, ale nechce sa mi to hladat.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod hackra » Ned Okt 07, 2007 8:06 pm

No moj problem spociva v rozbitom sklicku, mechanizmus natacania aj vyhrievania je plne funkcny.
Podarilo sa mi zohnat cele zrkadlo, ale ma inu farbu ako moje, takze by som chcel vymenit len sklicko, pripadne aj s castou mechanizmu.

Zvolim teda nasledujuci postup. Kedze moje je uz tak ci tak rozbite, pokusim sa ho rozobrat tak ako Kris radi (dakujem :palec ),
ak by to nahodou neslo, skusim Stevov postup s pacenim, vskusam na rozbitom a uvidim ci to pojde. Ak ano, nafotim a dam sem fotky.

Dakujem vsetkym za reakcie a rady.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Kris » Ned Okt 07, 2007 8:12 pm

kua ..ta zalozte si separatny thread bo zadanie je ze nenaklana..a tu zrazu ze je rozbite.. :hmmhmm
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod hackra » Ned Okt 07, 2007 8:15 pm

A ja som myslel ze thread sa vola: "Ako rozobrať zrkadlá" :ho:
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Kris » Ned Okt 07, 2007 8:34 pm

Steve píše:zloziteeeee... plast so sklom (ten ramcek) sa da vypacit z mechanizmu naklapania a nastavovania samotneho skla.. vnutri ostane len ten motorcek. Mam niekde foto z 323, ale nechce sa mi to hladat.


Neda sa lebo je prisrubovany v stredovej osi o vnutro ..musis dat dole sklo aby si uvolnil srub ktorym drzi o to vnutro.
Ruku do ohna za to nedam ale moja pamat nastojcivo tvrdi, ze to je tak.
Stravil som dva intimne dni so spatakom..takxe sme sa dobre spoznali.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Ďalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť