Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ako rozobrať zrkadlá

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Ako rozobrať zrkadlá

Poslaťod hackra » Ned Okt 07, 2007 10:50 pm

Tak tato posledna informacia ma teda nepotesila. No co uz, nejak to musim dostat von. Uvidim, no dufam ze moje
intimne chvile so spatakom neprekrocia viac ako par hodin.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod hackra » Pon Okt 08, 2007 5:10 pm

Tak som sa dostal k tomu zrkadlu. Ked sklicko uplne vyklopim, vidim ze ho zospodu pohybuju 4 piestiky.
Kazdy sa pri sklicku konci gulickou, ktora zapadava do takeho maleho puzdierka, teda by nemal byt velky
problem uvolnit ho z tychto 4 puzdierok. Otazka ale znie ci v strede zrkadla nie je este nejaka poistna skrutka.
To by bol problem. Idem skusit rozobrat to rozbite. Ak mate este niekto nejaku radu, potesim sa.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod hackra » Pon Okt 08, 2007 6:26 pm

No, o 2 hodiny neskor, o 8 milionov nadavok viac a s nervami znicenymi ako ciganska hracka
mozem s hrdostou oznamit, ze sa mi to nepodarilo a moj strieborny Xedos zdobi nova nausnica
v podobe cerveneho zrkadla. :twist:

Nervy som stratil ked som sa pokusal rozobrat to stare rozbite, tie piestiky sa vypacit nedaju, skor ich vytrhnes z motorceka.
Myslim ze Kris mal pravdu, bude to pod sklom zafixovane este nejakou skrutkou alebo tak, je to masaker.

Nikomu neodporucam to skusat, to moje rozbite pri tom sibrikovani prasklo asi na dalsich 3 miestach, nove by sa urcite rozbilo.

Takze tak. Nasraty som. Zajtra odnesiem to nove prestrieknut na moju farbu a kaslem na to.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Kris » Pon Okt 08, 2007 7:39 pm

Zniceny z nervami... :hmmhmm

Cely spatak treba oddelit od auta a riesit to doma...nasledne sa snazit najprv oddelit vsetky vnutornosti od skeletu ktory ma ist na lak..proste "odmušlit"...a potom rozoberat dalej..vnutorne telo od podnosu so zrkadlom.
Da sa to len si treba uvedomit co je scim spojene..
Hlavne ze mi tu pisete ze zlozito vysvetlujem a prehanam. :badletter
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod hackra » Pon Okt 08, 2007 7:57 pm

No mam ho doma, pod zrkadlom je vidiet 3 skrutky ktore drzia vonkajsi ramik zrkadla,
bohuzial ich nemozem odskrutkovat, zavadzia mi sklicko zrkadla a nedostanem sa tam skrutkovacom.
Ak by sa mi podarilo dat ten ramik dole, mal by som lepsi pristup pod samotne sklicko lebo ten ramik je
asi 1,5 cm siroky. je to vlastne obruba otvoru kde je umiestnene sklicko. Ale dalej uz fakt neviem, zo strany
ktorou sa cele zrkadlo pripaja na dvere sa tam dostat neda.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Kris » Pon Okt 08, 2007 8:23 pm

Na tie tri srubiky som si vyrobil 90stupnovy krizovy srubovak. a vyuzil som naklonenie skla cim vznikla medzera a dalo sa to odsrubovat.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod hackra » Pon Okt 08, 2007 10:08 pm

a slo to potom vybrat ? podarilo sa ti nejako uvolnit samotny mechanizmus naklapania ?
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Kris » Pon Okt 08, 2007 10:23 pm

jasnee...zaber clovece..posnaz sa ..ber to ako hru, taky stredny hlavolam ;-)
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod hackra » Pon Okt 08, 2007 10:27 pm

mam zle nastroje a tie srubky su fakt tuho zatiahnute :ho:
ale uz su vonku :jupi
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Kris » Pon Okt 08, 2007 10:31 pm

mal som to rozobrate na elementarne suciastky..kompletne..okrem medenych ziliek z rotora motora :ho:
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Okt 12, 2007 5:16 pm

Pod sklem by měl být šroubek, když ho povolíš, půjde vytáhnout ta podložka s kulovým kloubem. U mé první Mazdy se ten kloub utahoval a povoloval šroubem, ke kterému se dalo dostat jen dlouhým šroubováčkem ze spodní strany zrcadla, dírkou, o které jsem si původně myslel, že je na vysráženou vlhkost.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Bootleg » Pia Okt 12, 2007 5:21 pm

Ale preco nenechate klb napokoji? Nechapem.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod hackra » Pia Okt 12, 2007 5:41 pm

Sklo vypacit spolu s podlozkou neslo, aj napriek vsetkej snahe, urcite by popraskalo, je velmi tenke.

Postup bol nakoniec takyto:

Uvolnit 3 skruty ktore drzia krk zrkadla (vlasne teda uvolnit klb v ktorom sa sklapa). Uvolnit skrutku ktora sa odhali po sklopeni zrkadla, potom dve skrutky
pod sklom zrkadla, jedna je na vonkajsej strane zrkadla(pri pohlade do zrkadliacej plochy) a jedna hore, obidve su dostupne po uplnom sklopeni skla.
To uvolni zadnu plastovu muslu zrkadla. Potom uvolnit poslednu skrutku (dole) pod zrkadliacou plochou, ktora drzi ten predny plastovy ramika zostane
vam vlastne v rukach samotny mechanizmus naklapania so zrkadliacou plochou. Az sem som sa po dlhom boji so zapecenymi skrutkami dostal.
Ako vsak oddelit zrkadliacu plochu s podlozkou od motorceka naklapania, to teda netusim.

Dosiahol som co som chcel a to oddelit vsetky vonkajsie plastove casti zrkadla nevhodnej farby a nahradit ich povodnymi. Ale keby bol v dupke motorcek
a chcel by som vymenit podlozku so sklickom, neviem neviem ako by som to spravil.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Okt 12, 2007 5:49 pm

Steve píše:Ale preco nenechate klb napokoji? Nechapem.

když jsem ho měl venku, pořádně jsem ho očistil (desetiletý prach s vazelínou) a namáznul silikonovou vazelínou - ovládání pak šlo líp.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Predchádzajúci

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť