Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Metodika sledovania spotreby

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Metodika sledovania spotreby

Poslaťod Kris » Pon Apr 16, 2007 9:10 am

Zo zvedavosti som zacal od vcerajsej nedele sledovat spotrebu a kilometraz "Tomantovou" metodikou. Trosku silne vyjadrenie je to, bo mam jeden zaznam :lol aleee..dufam ze ma Tom spravne doplni ak som niekde urobil chybu. Davam to preto verejne teda, aby z toho mali prospech vsetci.

Tom, zatial som si zapisal

datum, stav tachometra horneho a cenu za benzin. Mam aj blocek odlozeny..co som este zabudol?
Zeby kolko je to litrov benzinu?
A ked budem mat rad takychto udajov, ako spracujem nejaku statistiku?
Naposledy upravil Kris dňa Pon Apr 16, 2007 10:41 am, celkovo upravené 1
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod EDU » Pon Apr 16, 2007 9:15 am

pisni mi nejako adresu, poslem ti svoj excel file ak chces. Je to teda metodika moja, TomAntovu nepoznam..
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Šeďa » Pon Apr 16, 2007 9:30 am

Myslím, že právě tohle všechno za tebe udělá ten prográmek Spotřeba na mobil.
http://www.volny.cz/zaloudekjiri/spotreba/download.html
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 16, 2007 9:46 am

Poslal som Krisovi moj XLS fajl. Metodiku popisujem strucne:

- kazde tankovanie doplna, idealne pri tom istom stojane na tej istej pumpe (ak sa da)
- pri natankovani treba zapisat stav tachometra (horneho), pocet natankovanych litrov
z tychto udajov veis ratat spotreby.
- ja si dalej zapisujem: datum, miesto tankovania (keby nahodou nejaky problem s benzinom, tak aby som vedel odkial), stav denneho tachometra (ale nie je nutne, XLS mi to aj tak rata z rozdielu horneho), cenu za liter benzinu a celkovu cenu natankovaneho benzinu, typ benzinu (boli casy ked som bral aj V-Power) a v pripade ze nenatankujem plnu tak aj to si zaznamenavam (pretoze pochopitelne v XLS subore vznikne na tom riadku divna spotreba)

no a potom je to uz obycajna matika, nieco sa vydeli, nieco sa vynasobi, nieco zrata,m nieco odrata...
Vysledok je taky, ze mam dokonaly prehlad o spotrebe medzi jednotlivymi tankovaniami, celkovej, cenach benzinu, mam k tomu grafy vyvoja ceny benzinu a trendu, takisto vyvoj spotreby a trendu (krasne na tom vidno kedy je leto a kedy je zima :ho: ) atd atd atd...

Vlastne, ja vam ten XLS mozem hodit vsetkym na ukazku na web... ak by bol zaujem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod fox17 » Pon Apr 16, 2007 9:52 am

Ten program vyzera zaujimavo hned som ho stiahol a idem ho skusat.... :tlesk:
MAZDA 323F BJ
Obrázok užívateľa
fox17
Prispievateľ
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Uto Nov 01, 2005 2:55 am
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod dochtor » Pon Apr 16, 2007 9:52 am

TomAnt píše:Poslal som Krisovi moj XLS fajl. Metodiku popisujem strucne:

- kazde tankovanie doplna, idealne pri tom istom stojane na tej istej pumpe (ak sa da)
- pri natankovani treba zapisat stav tachometra (horneho), pocet natankovanych litrov
z tychto udajov veis ratat spotreby.
- ja si dalej zapisujem: datum, miesto tankovania (keby nahodou nejaky problem s benzinom, tak aby som vedel odkial), stav denneho tachometra (ale nie je nutne, XLS mi to aj tak rata z rozdielu horneho), cenu za liter benzinu a celkovu cenu natankovaneho benzinu, typ benzinu (boli casy ked som bral aj V-Power) a v pripade ze nenatankujem plnu tak aj to si zaznamenavam (pretoze pochopitelne v XLS subore vznikne na tom riadku divna spotreba)

no a potom je to uz obycajna matika, nieco sa vydeli, nieco sa vynasobi, nieco zrata,m nieco odrata...
Vysledok je taky, ze mam dokonaly prehlad o spotrebe medzi jednotlivymi tankovaniami, celkovej, cenach benzinu, mam k tomu grafy vyvoja ceny benzinu a trendu, takisto vyvoj spotreby a trendu (krasne na tom vidno kedy je leto a kedy je zima :ho: ) atd atd atd...

Vlastne, ja vam ten XLS mozem hodit vsetkym na ukazku na web... ak by bol zaujem...

Mas tam aj cenu za kilometer? Lebo ja ano :spik2 ani som nevedel, ze to je TomAntova metodika :o)
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod Rainbow » Pon Apr 16, 2007 9:55 am

Ja si to zapisujem do zosita v aute, tiez tankujem doplna.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 16, 2007 10:16 am

dochtor píše:
TomAnt píše:Poslal som Krisovi moj XLS fajl. Metodiku popisujem strucne:

- kazde tankovanie doplna, idealne pri tom istom stojane na tej istej pumpe (ak sa da)
- pri natankovani treba zapisat stav tachometra (horneho), pocet natankovanych litrov
z tychto udajov veis ratat spotreby.
- ja si dalej zapisujem: datum, miesto tankovania (keby nahodou nejaky problem s benzinom, tak aby som vedel odkial), stav denneho tachometra (ale nie je nutne, XLS mi to aj tak rata z rozdielu horneho), cenu za liter benzinu a celkovu cenu natankovaneho benzinu, typ benzinu (boli casy ked som bral aj V-Power) a v pripade ze nenatankujem plnu tak aj to si zaznamenavam (pretoze pochopitelne v XLS subore vznikne na tom riadku divna spotreba)

no a potom je to uz obycajna matika, nieco sa vydeli, nieco sa vynasobi, nieco zrata,m nieco odrata...
Vysledok je taky, ze mam dokonaly prehlad o spotrebe medzi jednotlivymi tankovaniami, celkovej, cenach benzinu, mam k tomu grafy vyvoja ceny benzinu a trendu, takisto vyvoj spotreby a trendu (krasne na tom vidno kedy je leto a kedy je zima :ho: ) atd atd atd...

Vlastne, ja vam ten XLS mozem hodit vsetkym na ukazku na web... ak by bol zaujem...

Mas tam aj cenu za kilometer? Lebo ja ano :spik2 ani som nevedel, ze to je TomAntova metodika :o)


Samozrejme, mam tam aj napriklad, celkove naklady, naklady na mesiac, naklady na den (preratane), priemerny interval tankovania, priemerne natankovane mnozstvo, kolko km mi zostava do vymeny oleja, ako dlho auto pouzivam, kolko km som uz danym autom najazdil a ine statistiky zaujimave pre mna... :ho: Proste, ked uz to ma clovek v Exceli, tak si tam viem pridat cokolvek behom par minut... Zaklad su zozbierane data.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod EDU » Pon Apr 16, 2007 10:16 am

no jestli chcete vest dennik tankovani, s propocty spotreb bez nutnosti tankovat do plna, s propoctem prumerne najetych kilaku denne, s predpovedi dosazeni servisnich intervalu, rozpoctovanim a zapisovanim provedenych praci, s kont tabulkou statistik a grafik odchylek spotreby, rustu cen atd, tak takove to mam...Potrebujete k tomu ale excel, PC alebo PPC verzi
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod EDU » Pon Apr 16, 2007 10:17 am

EDU píše:no jestli chcete vest dennik tankovani, s propocty spotreb bez nutnosti tankovat do plna, s propoctem prumerne najetych kilaku denne, s predpovedi dosazeni servisnich intervalu, rozpoctovanim a zapisovanim provedenych praci, s kont tabulkou statistik a grafik odchylek spotreby, rustu cen atd, tak takove to mam...Potrebujete k tomu ale excel, PC alebo PPC verzi


no tak mam to asi hodne podobne jako TomAnt, jsme se trefili ve stejnou chvili s prispevkem... :lol :lol
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Berry » Pon Apr 16, 2007 10:18 am

TomAnt píše:Vlastne, ja vam ten XLS mozem hodit vsetkym na ukazku na web... ak by bol zaujem...

Je to verze "polopatická", pro člověka nedotčeného IT metodami a IT vzděláním? (pro mne :oops )

A nemáš tam náhodou vkomponován podprográmek "pronájem vozu", resp. užití vozu 2. osobou? Že by se tam jen vkládal údaj stav tachometru před odjezdem a totéž při ukončení cesty? Potřebuju něco kvůli synovi, páč papírová kniha jízd pro jeho výjezdy mým Demíkem za kopretinou a s kumpány se nám neosvědčila (zapomíná psát!). Tak nějak aby věděl, za kolik cestoval. :koule
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 16, 2007 10:26 am

EDU píše:
EDU píše:no jestli chcete vest dennik tankovani, s propocty spotreb bez nutnosti tankovat do plna, s propoctem prumerne najetych kilaku denne, s predpovedi dosazeni servisnich intervalu, rozpoctovanim a zapisovanim provedenych praci, s kont tabulkou statistik a grafik odchylek spotreby, rustu cen atd, tak takove to mam...Potrebujete k tomu ale excel, PC alebo PPC verzi


no tak mam to asi hodne podobne jako TomAnt, jsme se trefili ve stejnou chvili s prispevkem... :lol :lol


Jo, clovek sa konieckoncov dopracuje zrejme postupne k niecomu velmi podobnemu tak ci onak :ho:
Pripadne mi EDU prosim posli ten tvoj fajlik, ja ti poslem moj na porovnanie, mozno sa budeme moct inspirovat navzajom :)

Berry, tebe som to rovno poslal...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Apr 16, 2007 11:06 am

Mám na to *.xls tabulku v počítadle, navíc počítám spotřebu jednorázovou, letní, zimní a celkovou. Tedy nepočítám já, počítá ta bedna, já jen doplním údaje. Nechal jsem si ještě kolonku na poznámku, jestli se od posledního tankování dělo něco, co by spotřebu snížilo nebo zvýšilo.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod dochtor » Pon Apr 16, 2007 11:20 am

EDU píše:no jestli chcete vest dennik tankovani, s propocty spotreb bez nutnosti tankovat do plna, s propoctem prumerne najetych kilaku denne, s predpovedi dosazeni servisnich intervalu, rozpoctovanim a zapisovanim provedenych praci, s kont tabulkou statistik a grafik odchylek spotreby, rustu cen atd, tak takove to mam...Potrebujete k tomu ale excel, PC alebo PPC verzi

Rad by som vedel ako ratas spotrebu bez nutnosti tankovania doplna?
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 16, 2007 12:02 pm

Kaslite na tabulky, tato stranka vam to vyrata vsetko a zohladnuje aj vela detailov ako vymena oleja, polovicne tankovanie atd atd.

Staci sa tam prepnut do anglictiny, zaregistrovat a ficite :) priemernu spotrebu si potom mozete dat do popisu ako mam ja :spik2

http://www.spritmonitor.de
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Ďalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť