Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Metodika sledovania spotreby

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Poslaťod EDU » Pon Apr 16, 2007 12:42 pm

dochtor píše:
EDU píše:no jestli chcete vest dennik tankovani, s propocty spotreb bez nutnosti tankovat do plna, s propoctem prumerne najetych kilaku denne, s predpovedi dosazeni servisnich intervalu, rozpoctovanim a zapisovanim provedenych praci, s kont tabulkou statistik a grafik odchylek spotreby, rustu cen atd, tak takove to mam...Potrebujete k tomu ale excel, PC alebo PPC verzi

Rad by som vedel ako ratas spotrebu bez nutnosti tankovania doplna?


hehe, to je lahke, delta avg ze sumi poslednych 5, 10, 20 (kolik chces) nebo tankovani. odchylka sa pohybuje pod presnosti mericich zarizeni. Z principu prirustkove zmeny prumerovaneho cisla je to matematicky v poho...

dalsi opatreni ke zpresneni je tankovat podobne mnozstvi PHM ( beru si tak 30+- 1 liter). Do plna navic tu nadrz ani natankovat nemuzu. Hlavne ze je moje vlastni potreba plne uspokojena :-)
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Apr 16, 2007 12:54 pm

dochtor píše:
EDU píše:no jestli chcete vest dennik tankovani, s propocty spotreb bez nutnosti tankovat do plna, s propoctem prumerne najetych kilaku denne, s predpovedi dosazeni servisnich intervalu, rozpoctovanim a zapisovanim provedenych praci, s kont tabulkou statistik a grafik odchylek spotreby, rustu cen atd, tak takove to mam...Potrebujete k tomu ale excel, PC alebo PPC verzi

Rad by som vedel ako ratas spotrebu bez nutnosti tankovania doplna?

Jde to, ale je to nepřesné. Za totáče se do služebních aut tankovalo za bloky. Když se tam ládoval benzín často, byly rozdíly mezi měsíci řádove v litrech/100 km, ale v rámci roku se to srovnalo. Můj osobní názor byl, že je to dobrý akorát tak na to, aby řidiči nekradli moc :lol . Když tankuju od plné do plné, mám možnost zareagovat když spotřeba bezdůvodně naroste a zajet do servisu.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Suky » Pon Apr 16, 2007 1:59 pm

Pavel Rittich píše:
dochtor píše:
EDU píše:no jestli chcete vest dennik tankovani, s propocty spotreb bez nutnosti tankovat do plna, s propoctem prumerne najetych kilaku denne, s predpovedi dosazeni servisnich intervalu, rozpoctovanim a zapisovanim provedenych praci, s kont tabulkou statistik a grafik odchylek spotreby, rustu cen atd, tak takove to mam...Potrebujete k tomu ale excel, PC alebo PPC verzi

Rad by som vedel ako ratas spotrebu bez nutnosti tankovania doplna?

Jde to, ale je to nepřesné. Za totáče se do služebních aut tankovalo za bloky. Když se tam ládoval benzín často, byly rozdíly mezi měsíci řádove v litrech/100 km, ale v rámci roku se to srovnalo. Můj osobní názor byl, že je to dobrý akorát tak na to, aby řidiči nekradli moc :lol . Když tankuju od plné do plné, mám možnost zareagovat když spotřeba bezdůvodně naroste a zajet do servisu.

Svatá pravda, teď mi vzrostla spotřeba asi o půl litru až litr, myslel jsem, že to je zimníma, ale po výměně to bylo furt vyšší, tak jsem otevřel kapotu a nestačil se divit - nafta (rychle) kapala ze šroubení od vstřikovacího čerpadla :skler
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 16, 2007 2:15 pm

Tak tak, preto si aj ja osobne tu statistiku vediem... Vadnu lambda sondu som tiez hned objavil :ho:

Co sa tyka spritmonitor.de dobry server, ale ponuka dost obmedzene moznosti. Akokolvek, moj Xedos tam najdete, dal som si tu namahu a tie data tam dal...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 16, 2007 4:44 pm

TomAnt píše:Tak tak, preto si aj ja osobne tu statistiku vediem... Vadnu lambda sondu som tiez hned objavil :ho:

Co sa tyka spritmonitor.de dobry server, ale ponuka dost obmedzene moznosti. Akokolvek, moj Xedos tam najdete, dal som si tu namahu a tie data tam dal...


V com ti pride spritmonitor obmedzeny?
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 16, 2007 4:53 pm

tomasicek píše:
TomAnt píše:Tak tak, preto si aj ja osobne tu statistiku vediem... Vadnu lambda sondu som tiez hned objavil :ho:

Co sa tyka spritmonitor.de dobry server, ale ponuka dost obmedzene moznosti. Akokolvek, moj Xedos tam najdete, dal som si tu namahu a tie data tam dal...


V com ti pride spritmonitor obmedzeny?


Ze ma asi len polovicu statistik z tych, ktore mi rata moj Excel... A pritom tie data maju, kludne by tam mohli dat ovela viac vypoctov, porovnani, kadecoho... ale sak hadam doplnia :)

Napriklad mi tam chyba tusim priemerna cena za km jazdy... alebo priemerna spotreba penazi na den/mesiac... to su veci co napriklad ja sledujem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kubis » Pon Apr 16, 2007 7:35 pm

TomAnt píše:
EDU píše:
EDU píše:no jestli chcete vest dennik tankovani, s propocty spotreb bez nutnosti tankovat do plna, s propoctem prumerne najetych kilaku denne, s predpovedi dosazeni servisnich intervalu, rozpoctovanim a zapisovanim provedenych praci, s kont tabulkou statistik a grafik odchylek spotreby, rustu cen atd, tak takove to mam...Potrebujete k tomu ale excel, PC alebo PPC verzi


no tak mam to asi hodne podobne jako TomAnt, jsme se trefili ve stejnou chvili s prispevkem... :lol :lol


Jo, clovek sa konieckoncov dopracuje zrejme postupne k niecomu velmi podobnemu tak ci onak :ho:
Pripadne mi EDU prosim posli ten tvoj fajlik, ja ti poslem moj na porovnanie, mozno sa budeme moct inspirovat navzajom :)

Berry, tebe som to rovno poslal...


Tome, mohl bys mi to poslat taky? Díky...
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod tomasicek » Pon Apr 16, 2007 7:55 pm

TomAnt píše:
Ze ma asi len polovicu statistik z tych, ktore mi rata moj Excel... A pritom tie data maju, kludne by tam mohli dat ovela viac vypoctov, porovnani, kadecoho... ale sak hadam doplnia :)

Napriklad mi tam chyba tusim priemerna cena za km jazdy... alebo priemerna spotreba penazi na den/mesiac... to su veci co napriklad ja sledujem...


Az tak do detailov nejdem, moc by som nadaval :lol
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod Gib » Pon Apr 16, 2007 10:14 pm

Ludia, ak pouzivate vypocty v Excele, mozete mi ho poslat na email? Vopred dik!
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod PePa » Pon Apr 16, 2007 10:22 pm

Ja som si zapisoval tankovania a rátal spotrebu už pred 20 rokmi tzv. priamou úmerou zo základnej školy (zistil som, že ľudia starší ako ja :lol tomu hovoria trojčlenka). Pri natankovaní doplna, tankované množstvo vynásobené 100-mi a to celé vydelené počtom prejdených km od posledného tankovania do plna.

Odkedy mi Ježiško priniesol PDA, používam soft RadiusFuel. Má len jednu chybu, že je len pre jedno auto.
Údaje o tankovaní doň naťukám hneď na pumpe. Od 1.12.2006 mi vyrátal priemer 7,73 l/100 km :suns
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Apr 17, 2007 8:44 am

Šeďa píše:Myslím, že právě tohle všechno za tebe udělá ten prográmek Spotřeba na mobil.
http://www.volny.cz/zaloudekjiri/spotreba/download.html


Program jsem natáhl do telefonu, ale nikde jsem k němu nenašel žádný manuál. Prosím, potřeboval bych si doplnit:
1) v "Nastavení" je "Velikost nádrže" a "Velikost rezervy". Nádrž + Rezerva = plná nádrž, nebo je Rezerva je část Nádrže ?
2) Nokie mi nevypíše celé řádky, ale jen začátek: "Údaje o tankování" obsahují položky "Celková cena...", "Počet litrů + ce..." a "Počet litrů + ce..."
"Styl tankování" má položky "Jezdím až do r..." a "Tankuji vždy d..."
Nedopsal bys mi, co by tam mělo být?
3) Při zadání celkové částky za tankování nejde vložit desetinné číslo. Vadí to?
Naposledy upravil Pavel Rittich dňa Uto Apr 17, 2007 11:20 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Suky » Uto Apr 17, 2007 9:26 am

PePa píše:...
Odkedy mi Ježiško priniesol PDA, používam soft RadiusFuel. Má len jednu chybu, že je len pre jedno auto.
Údaje o tankovaní doň naťukám hneď na pumpe. Od 1.12.2006 mi vyrátal priemer 7,73 l/100 km :suns

Už jsem to zmínil dříve, my Palm OS věrní máme široký výběr podobných programů (pro sledování X aut), včetně intervalů údržby (a její ceny...) včetně podpůrných věcí pro vyúčtování služební cesty...
Stačí zadat km, množství paliva a celkovou cenu a vše ostatní si automaticky přepočte, včetně těch statistik chybějících Tomovi na sprintmonitoru. Vykreslí to grafy...
Já skončil u http://pfuel.sourceforge.net/
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Apr 17, 2007 11:19 am

Pavel Rittich píše:
Šeďa píše:Myslím, že právě tohle všechno za tebe udělá ten prográmek Spotřeba na mobil.
http://www.volny.cz/zaloudekjiri/spotreba/download.html


Program jsem natáhl do telefonu, ale nikde jsem k němu nenašel žádný manuál. Prosím, potřeboval bych si doplnit:
1) v "Nastavení" je "Velikost nádrže" a "Velikost rezervy". Nádrž + Rezerva = plná nádrž, nebo je Rezerva je část Nádrže ?
2) Nokie mi nevypíše celé řádky, ale jen začátek: "Údaje o tankování" obsahují položky "Celková cena...", "Počet litrů + ce..." a "Počet litrů + ce..."
"Styl tankování" má položky "Jezdím až do r..." a "Tankuji vždy d..."
Nedopsal bys mi, co by tam mělo být?
3) Při zadání celkové částky za tankování nejde vložit desetinné číslo. Vadí to?


11:15 AM
Tak už jsem objevil, že tam je "celková cena + cena za litr", "Počet litrů + cena za litr", "Počet litrů + celková cena", styl tankování je "Jezdím až do rezervy" a "Tankuji vždy do plné".
Jen by mě ještě zajímalo, jak je to s tou rezervou a plnou nádrží?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Tomáš Rittich » Str Apr 18, 2007 10:08 am

PePa píše:Už jsem to zmínil dříve, my Palm OS věrní máme široký výběr podobných programů (pro sledování X aut), včetně intervalů údržby (a její ceny...) včetně podpůrných věcí pro vyúčtování služební cesty...
Stačí zadat km, množství paliva a celkovou cenu a vše ostatní si automaticky přepočte, včetně těch statistik chybějících Tomovi na sprintmonitoru. Vykreslí to grafy...
Já skončil u http://pfuel.sourceforge.net/


Fajn, stáhl jsem. Je to ZIP - jak ho dostanu do palmu? Rozzipovat a přetáhnout, nebo tahat celý ZIP a pak ho spustit v Palmu?
Mazda 626 GD 2,0i 16V GLX 197000 --- 6,4 l/100 km
Všichni za jednoho, MAZDA za všechny
Obrázok užívateľa
Tomáš Rittich
VIP 2008
 
Príspevky: 1535
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 10:50 am
Bydlisko: Altenberg - Sachsen
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod fox17 » Str Apr 18, 2007 10:13 am

Do palmu ti to nepojde (mozno sa mylim) ale ja to mam v mobile a je to JAVA aplikacia a treba to rozbalit v pc a prehrat si ten subor do mobilu
Obrázok užívateľa
fox17
Prispievateľ
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Uto Nov 01, 2005 2:55 am
Bydlisko: Hlohovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť