Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Auto a depozit, jak na to!

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Auto a depozit, jak na to!

Poslaťod George » Uto Okt 31, 2006 5:11 pm

Protože se mě pár lidí na Tuning Fóru ptalo jak je to s odhlášením do depozitu, zkopíruju sem co jsem dotyčnému odpověděl. Bude to tu pak snadno jak návod pro lidi kteří si budou chtít dočasně odhlásit auto a neví jak.


--------------------------------------------------------------------------------
Zajdeš si na městský úřad spolu s malým a velkým techničákem a spolu s obouma značkama (RZ). Pojistku v tu dobu měj pořád uzavřenou. Tam vyplníš formulář, dáš jim SPZtky (resp. nyní už RZ že ), malej a velkej techničák a zaplatíš poplatek 100 korun. Oni si nechají malý techničák a do velkýho ti napíšou že auto je dočasně odhlášeno a dají tam razítko. Tobě tedy pak zbyde pouze velký techničák. Malý spolu s RZ si nechají na MÚ. Pak si zajdeš na pojišťovnu odhlásit pojistku. Oni se tě zeptají na důvod jako je třeba prodej a tak. Tak jim dáš techničák že to máš odhlášený a oni ti zruší pojistku.

Až budeš chtít auto někdy potom (třeba na jaře) přihlásit tak si musíš nejdříve obnovit pojistku a s platnou a zaplacenou pojistkou a velkým techničákem si zajdeš na MÚ. Oni pak po tobě budou chtít jen potvrzení o pojistce a zároveň potvrzení o tom, že má auto technickou tak si raději vem i protokoly z STK a ME (po mě je chtěli byť měli na SPZtce samolepky s datumem). Opět se vyplňuje formulář ale oba dva jsou jen o pár položkách. Zde už se žádný poplatek neplatí.

Za dobu kdy máš odhlášený auto si musíš hlídat aby ti neprošla technická. Auto bez technický nepřihlásíš a auto bez SPZ nedotáhneš k technický jinak než na podválu páč s ním nemůžeš jezdit.Takže si jen hlídej aby ti v depozitu neprošla STK.
Jinak podle nového zákona může být auto v depozitu jen rok (nemám to ale potvrzený ale prý je to tak)

Takže shrnu-li to:

Při odhlášení si vem:
malý velký techničák, pojistku, obě RZ,100 kč - vyplňuje se papír

Při přihlášení:
potvrzení o platné pojistce, velký techničák,protokoly z STK a ME (ty pro jistotu) - opět se vyplňuje papír

Pojistku odhlašuj až po dání značek do depozitu a uzavři novou před přihlášením
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Nov 01, 2006 8:25 am

Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Dopi » Štv Nov 02, 2006 3:08 pm

Pojistku už podle nového předpisu při ukládání ani vyzvedávání značek nepotřebuješ mít. Taky jsem na to koukal, když jsem před měsícem dával na jeden den do depozitu auto kvůli změně pojišťovny, ale je to tak. Takže je to ještě o něco jednodušší.
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod George » Štv Nov 02, 2006 5:43 pm

Já byl v depozitu naposledy v zimě ale teď to tam budu do měsíce dávat na zimu zase tak pak dám vědět jestli teda jo. Ale nějak se mi to nezdá. Jinak v pojišťovně ti ale nebudou chtít odhlásit pojistku dokud jim neukážeš že si v depozitu. Chtěji většinou buď kupní smlouvu že si to prodal nebo se ptaji proč to chceš odhlásit.Většinou pak maji blbý keci a trvá jim to dlouho když jim něco z toho (alespoň fiktivní kupní smlouvu) neukážeš..
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Dopi » Sob Nov 11, 2006 2:45 pm

To je jasný, pojišťovna doklad o odhlášení auta z evidence při zrušení pojistky vyžaduje, ale při vyzvednutí značek z depozitu novou pojistku vůbec vidět nechtěli.
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Harry FE3 » Pon Nov 20, 2006 7:16 pm

Georgi,jak pak vypadá techničák,když tam máš každej rok něco zapsaný,neplní se ti moc?Jinak když odhlásím pojistku,za jak dlouho mě pojišťovna pošle peníze,který jsem tam měl zaplacený?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod George » Pon Nov 20, 2006 8:10 pm

To máš u každý pojišťovny jinak.Ale většinou tak kolem 10 dnů. Jinak v techničáku máš pak kolonku dočasně odhláěno a kulatý razítko + přihlášeno a razítko. Takže jo, plní se to celkem kvapně :o)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Harry FE3 » Uto Nov 21, 2006 3:54 pm

George píše:To máš u každý pojišťovny jinak.Ale většinou tak kolem 10 dnů. Jinak v techničáku máš pak kolonku dočasně odhláěno a kulatý razítko + přihlášeno a razítko. Takže jo, plní se to celkem kvapně :o)


A co ty máš za pojišťovnu?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod George » Uto Nov 21, 2006 8:26 pm

http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Joseph » Ned Jan 28, 2007 9:02 pm

George píše:


A na Slovensku to ako funguje?
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Sedvo » Ned Jan 28, 2007 9:09 pm

Protokoly od STK a emisí jsou zbytečné. Máš přece záznam ve velkém techničáku, to je rozhodující a né protokoly, to by neměli po tobě chtít.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť