Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zmena majitela/drzitela vozdila | Prihlasenie z ineho okresu

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Zmena majitela/drzitela vozdila | Prihlasenie z ineho okresu

Poslaťod Bootleg » Pon Okt 30, 2006 3:55 pm

Kupa jazdeneho auta a jeho nasledny prepis (medzi okresmi)

Po spisani kupno-predajnej zmluvy treba predmetny automobil prehlasit na noveho majitela. To sa robi na prislusnom Dopravnom inspektorate (DI), kde je vozidlo registrovane este na povodneho majitela. Treba so sebou priniest vypisanu malu ziadost, kde je uvedene ako predmet ziadosti "Zmena majitela a drzitela vozidla". Takisto je dobre, aby bol pritomny aj povodny majitel, ak nie, tak treba mat napisanu a notarsky overenu plnu moc na ukony spojene s prepisom auta. Stary majitel by mal mat so sebou osvedcenie o evidencii vozidla, doklad o platnej STK a takisto aj doklad o uzatvoreni povinneho zmluvneho poistenia (este poistka stareho majitela). Bez tychto dokladov sa odhlasenie na noveho majitela nevykona. Cele to trva do 5 minut.

Druhou fazou je prihlasenie auta na noveho drzitela / vlastnika. Pred prihlasenim treba mat uz uzavretu zmluvu o povinnom zmluvnom poisteni na noveho majitela!! Na prislusnom DI, kde prihlasujeme auto, treba auto pristavit rano na obhliadku a kontrolu identifikacnych cisel, predtym radim ist si po ziadost a kupit kolok v hodnote 2000 Sk. Ziadost vyplnit a po obhliadke ist so vsetkymi dokladmi (obciansky preukaz, osvedcenie o evidencii, ziadost s peciatkou z obhliadky, zmluva o povinnom poisteni, stare ECV) a vystat si rad na nove znacky a OEV.

Nezabudnite, ze od dna odhlasenia na noveho majitela mate 7 dni na prepis!

Pre tych, ktori chcu mat papiere naporiadku, chodte na administrativnu STK, kde dostanete novu nalepku a karticku s Vasim ECV.

Cely postup je pre prihlasenie auta z ineho okresu! V ramci okresu su ine sadzby (nizsie).

Vela stastia a ked mozem poradit, chodte na DI uz skoro rano, ja som siel o 5.30 a znacky som mal o 9.00. :wink
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron