Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

CENTRALNE ZAMYKANIE

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

CENTRALNE ZAMYKANIE

Poslaťod Stanka » Uto Nov 18, 2014 3:34 pm

Ahojte, potrebovala by som poradit s centralnym zamykanim. Donedavna to uplne bezproblemovo fungovalo, avsak spadli mi kluce na zem a odvtedy sa zamykam len klucom. Skusila som vymenit baterky v ovladaci, ale nepomohlo to. Malo by sa to sparovat, ale neviem akos a to robi. Viete mi niekto pomoct co mam dalej robit? Mam mazdu 323f, rocnik 96, 1.5.

Teraz mi este napadol problem s oknom spolujazdca, ktore sa mi prestalo elektronickz stahovat. Ako postupovat v tomto pripade? A tretia vec je antena, ktorej motorcek sice stale funguje, lebo sa toci, len antenu nevysunie.

VELMI DAKUJEM CHLAPCI ZA VSETKY RADY ;)
Stanka
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Nov 18, 2014 3:29 pm

Poslaťod azet » Str Feb 11, 2015 12:12 pm

nejako je tu mrtvo a asi uz davno poriesene, ale skusim :o) :

ovladacka sparovanie netusim, na mazdu3 napr. takato procedura (sparovanie novej):
http://www.mazdas247.com/forum/showthread.php?74405-Programming-a-Spare-Remote-for-Mazda3
ak startujes bez problemov - cize kod vycitany z kluca v pohode, skor si myslim, ze sa jedna o mechanicke poskodenie ovladacky, bud nieco ohnute, kontakty baterky, spinac alebo nieco nalomene na plosaciku. pozriet niekomu, kto tomu rozumie.

ovladanie okna - odstrojit, premerat stavu, ak ok, bude odpaleny motorcek. vymena.

antena: bol tu prispevok, kde jeden chalan mal trpezlivost na rozobratie/zoservisovanie. ajtak to podla mna je len na kratku dobu. mechanizmus je plastovy, vplyvom spiny sa ozubeny mechanizmus ohloda a koniec. ja som to vyriesil tak, ze motoricka antena isla do smeti a nahodil som flexibilnu gumenu antenu (napajenie motorceka sa da pouzit na zosik anteny) na styl takejto:

Obrázok
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť