Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

M3 automaticke zapinanie stretavacich svetiel

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

M3 automaticke zapinanie stretavacich svetiel

Poslaťod lord » Sob Mar 22, 2014 3:52 pm

Ahoj, mam problem vzdy ked idem startovat sa mi zapnu najprv stretavacie svetla. Ako to odstranit opravit? Myslim teda kde je tam nejake rele alebo nejaka suciastka ktora ma za ulohu opozdenie? Aby som nemusel startovat zo zapnutymi svetlami?

Resp. ako to uplne vypnem? Uvazujem tam dat denne svietenie ktore ma v sebe zabudovanu uz aj hmlouku. (Hmlovky nemam)

Mam M3 rv.09, 1,4, BK Kupovanu ako jazdenku.


Diks :)
lord
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Feb 23, 2013 3:25 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Ned Mar 23, 2014 9:05 pm

Pravdepodobne auto-zapinanie svetiel mas riesene v BCM (body control module) , cierna krabicka niekde pod pristrojovkou.

Teoreticke riesenie:
Mohla by sa rozbrat krabicka a spravit zasahy v nej, aby si to auto-zapinanie zmenil,
ale iba, ak by si mal k dispozicii wiring diagram el. zapojenia.
Predpokladam, ze taky nemas.
Teoreticky by si mohol BCM vymenit za iny modul, ale s rizikom, ze si znicis auto, alebo ze ho uz vobec ani nenastartujes.

Prakticky stav :
Su veci-problemy medzi nebom a zemou u mazdy, ktore nikto nevie(nechce) vyriesit.
Tvoj problem je jeden z nich.
Zmier sa so sucasnym stavom. :spik2
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Myso » Pon Mar 24, 2014 8:14 am

Len doplnim lakiho prispevok, aby to bolo polopatisticky zrozumitelne: nie je to bug, ale feature - ziadne oneskorenie tam zrejme nebude, mam to na M2 2008 uplne rovnako, so zapalovanim sa zapnu svetla. S drahsimi ziarovkami som sa naucil pouzivat nasledovny postup:

    1) Zapnut parkovacky otocenim prepinaca svetiel z polohy AUTO do polohy parkovacich svetiel
    2) Zapnut zapalovanie a nastartovat
    3) Zapnut stretavacie svetla otocenim prepinaca svetiel z polohy parkovacich svetiel do polohy AUTO (den, bez osvetlenia pristrojovky) alebo stretavacie svetla (vecer, s osvetlenim pristrojovky).
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod lord » Pia Apr 11, 2014 9:23 pm

No parada teda nepotesili ste ma. Cize bud sa s tym zmierym alebo musim "pozhanat" druhy BCM modul. Coz ani jedna moznost nie je ideal.

A neskusali ste davat "rele" s oneskorenim priamo na svedtla? (presne pomenovanie neviem) Tym padom im oneskorit prisun energie cca 5sek, potrebnich na nastartovanie?
lord
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Feb 23, 2013 3:25 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Pia Máj 02, 2014 10:55 pm

Na své M6 to má taky a nevadí mi to a to mám xenony. V předchozím autě to bylo nastavené rozhodně hůře - při sepnutí elektriky se rozsvítili xenony a po nastartování zhasnuly a zase se rozsvítili. Teď stále svítí. Mám auto 6 let a výbojky původní.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron