Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

odpojenie webasta

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

odpojenie webasta

Poslaťod viktor444 » Sob Okt 26, 2013 4:18 pm

chcel by som vedieť,ako môžem na mojej mazde 6 r.v.2002 2,0diesel odpojiť webasto.Nenašiel som nikdy v papieroch kde to má poistku a ani poistku na čerpadlo nafty do webasta.
viktor444
Opytovateľ
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Uto Máj 01, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod MisoMt » Ned Okt 27, 2013 7:09 am

Nad webastom je konektor so 6 kontaktmi odpoj ten a malo by to stacit a ak mas tam aj casovac tak pri baterke su tri poistky 20 a 15 amperovu mozes odpojit ties . Inak ak je nefunkcne cize ma nejaku chybu po nejakych asi 3 alebo 5 tich neuspesnych pokusoch o zapalenie sa ho uz ani nepokusa zapalovat, a ak je funkcne tak by som ho neodpojoval
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod viktor444 » Str Okt 30, 2013 2:36 pm

funkčné je,ale niečo tam akoby dosť cvakalo.Trvá to pár sekund a potom to prestane.Potom už to nerobí až kým motor nevychladne a opäť sa má zapnúť webasto.Tak som to chcel vyskúšať,či to ozaj robí webasto alebo ako m i bolo povedané,že to môže byť aj čerpadlo nafty pre webasto.A pozeral som nato,ale k tomu konektoru sa nedá dostať.Časovač to nemá,zapína sa sámo.
viktor444
Opytovateľ
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Uto Máj 01, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod MisoMt » Štv Okt 31, 2013 10:16 am

V poistkach v mot. prietore oznacenie heater 20A poistka,niekto pisal ze napaja aj nejake svetla ci co aj ked mne sa to nezda tak ju radsej nenechavaj odpojenu na trvalo. Cerpadlo webasta ozaj tak cvaka ked davkuje naftu ale trva to dlhsie ako par sekund.
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Poslaťod viktor444 » Štv Okt 31, 2013 11:50 am

a hlavne má to taký divný zvuk,vraj tam môže byť nejaké tesnenie gumové zničené na čerpadle.
viktor444
Opytovateľ
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Uto Máj 01, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod MisoMt » Štv Okt 31, 2013 1:23 pm

viktor444 píše:a hlavne má to taký divný zvuk,vraj tam môže byť nejaké tesnenie gumové zničené na čerpadle.
to Ti uz neporadim ale ak niekto dedukoval ze to ma divny zvuk tak asi s niecim porovnava alebo ma skusenosti. Cez diagnostiku sa da pripojit aj na webasto a ak by zle spalovalo cize davalo aj malo nafty tak to vyhodnoti a vypise chybu. Ked odpojis cerpadlo a zapnes webasto tak vidis ako davkuje. Lepsi pristup k webastu je ked zhodis kryt pod oknom plus stierace (asi pol hodka roboty) Alebo potom uz nejakeho servismana na webasto ako take
MisoMt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Pon Dec 31, 2012 1:02 pm

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť