Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Automatická převodovka 323BG

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Automatická převodovka 323BG

Poslaťod bory » Uto Sep 17, 2013 5:24 pm

Zdravím,zase jsem se ukázal po delší době.Stále vlastním v galerii bílou 323 BG automat,bohužel ostatní mazdy jsem prodal a koupil škodnou v TDi.Nedavno mi začalo na první rozjetí dělat to,že mazdička za studena po nastartování potřebuje trochu víc otáček,aby se odlepila (ale ne vždy),pak jede už normálně a i poslední rychlost zamyká.V servisu mi řekli od stolu,že je tam starý olej-ucpaný filtr a má moc najeto.Pravda je,že kdysi jsem chtěl olej v převodovce měnit,ale v mazdě mě poslali pryč,že se to nedělá a já mávl rukou.Mazda má poctivých tuším 86 tis km.Olej je stále originál od roku 1991.V mazdě mi řekli,že filtr do převodovky už neseženou,že je nedostupný a v servisu na automaty v Č.Budějovicích fa WELSER mi řekli,že jen originál.Chtěl jsem od nich odhad,kolik bude stát výměna všeho potřebného a od té doby mi neberou telefon a pokud zavolám z jiného čísla,řeknou že zavolají hned zpět a opakuje se to.Teď mi známý volal,že filtr sehnal,že mu do týdne přijde,potom že nemůže sehnat těsnění vany a nějaké gufero.
Mohl by jste mi prosím někdo poradit,kde tyto díly sehnat a jestli vyměním se známým olej a ostatní sám?Všude si myslí,že má auto najeto o 300tis víc a nikdo do toho nechce jít.Na co bych si měl dát pozor?
Když na to tak koukám,mam automat strašně rád,ale potíže s výměnou oleje mě drtí.To u Škodovky v Plzni vyndali z roomstra manuálu během dne převodovku,vyměnili synchron a 2 kolečko a zase jsem upaloval dál.
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod bory » Sob Okt 19, 2013 10:12 pm

Zatím si odpovím sám.Nikdo se nehrnul do výměny a nakonec je to vyměněné.Náš firemní servisák vyměnil vše za dopoledne.Převodovka je na tom sice dál stejně,takže asi dobře,ale obava ostatních servisů,že je to složité a že auto už neodjede,byla zbytečná.Auto dál jezdí jako by nic.Zatím ;-)))
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť