Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Niekolko otazok pred kupou CX5

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Niekolko otazok pred kupou CX5

Poslaťod Merlin68 » Uto Jún 25, 2013 11:28 am

Mam zaujem o Revolution, 4WD, benzin (uz len riesim ci manual vs automat)
Bol som si odskusat zatial len automat, dnes idem na manual, tak uvidime ..
Zatial od mojich znamych, ktori maju Mazdy, pocuvam chvaly, preto som sa zacal
zaoberat touto znackou. Teraz mam C4 Picasso, ktore je MPV, ale ozaj priestranne,
pohodlne, v max vybave, takze spokojnost az na niekolko drobnosti, ktore mozeme
si napisat mimo tento clanok, ak niekoho by to zaujimalo.

- aka je aktualna zaruka v sucasnosti na CX5 ? V katalogu maju 5 rokov za pripplatok
- kolko ma airbag-ov ? Pise sa o 6tich, zadni pasazieri maju tiez ?
- co znamena posilovac riadenia s premenlivym ucinkom ?
- mate skusenosti s SCBS v reale ?
- bola nejaka vazna zvolavacka ku CX5 ? ak ano k comu ?
- Vvraj RVM dostalo novy software - co to znamena ?
- ako je riesena klima pre sediacich vzadu ? Asi tam nie su vyduchy ..
- co znamena v popise v katalogu Denne svietenie ?
- ma to nejake vpredu LED na denne svietenie ? Alebo len doplnkovo ?
- mate skusenosti so svetlou kozou ? Spini sa alebo je to ok ?
- Revolution ma aj ostrekovace ? Ako to funguje ?

Ak ma niekto chut mi odpisat, budem rad, dakujem
Skype: mrln70
mail : mrln70ci@gmail.com
Merlin68
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Jún 25, 2013 11:17 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Uto Jún 25, 2013 1:10 pm

Skusim odpovedat, aj ked CX-5 nemam:

- aka je aktualna zaruka v sucasnosti na CX5 ? V katalogu maju 5 rokov za priplatok
------ zajtra si idem po novu 6 a zaruku mam automaticky 5-rocnu (teraz je zdarma)
- kolko ma airbag-ov ? Pise sa o 6tich, zadni pasazieri maju tiez ?
------ zadni pasazieri bocne airbagy nemaju
- co znamena posilovac riadenia s premenlivym ucinkom ?
------ posilovac tuhne v zavislosti od rychlosti
- mate skusenosti s SCBS v reale ?
- bola nejaka vazna zvolavacka ku CX5 ? ak ano k comu ?
- Vvraj RVM dostalo novy software - co to znamena ?
- ako je riesena klima pre sediacich vzadu ? Asi tam nie su vyduchy ..
------ nova 6 uz vyduchy ma, myslim, ze aj CX-5
- co znamena v popise v katalogu Denne svietenie ?
------ denne svietenie zastupuju klasicke halogenky v hlavnych svetlometoch
- ma to nejake vpredu LED na denne svietenie ? Alebo len doplnkovo ?
------ doplnkovo
- mate skusenosti so svetlou kozou ? Spini sa alebo je to ok ?
- Revolution ma aj ostrekovace ? Ako to funguje ?
------ ma bixenony, tak ma aj ostrekovace. Kazdy 5. ostrek predneho skla ostrekne aj svetla
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Str Jún 26, 2013 10:03 am

ad svetla koza: ako kazdu kozu, v pripade znecistenia staci utriet mokrou handrou, obcasne osetrit pripravkami na kozu.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod marclucpicard » Str Júl 03, 2013 10:26 am

- ako je riesena klima pre sediacich vzadu ? Asi tam nie su vyduchy ..
--- Cx-5-ka nemá vzadu výduchy klimatizácie, iba v oblasti nôh tak ako ostatné Mazdy predtým, preto je mojím favoritom nová M6-ka ktorá má navyše aj elektricky nastaviteľné sedadlo spolujazdca a kožou potiahnutú stredovú opierku.
- mate skusenosti so svetlou kozou ? Spini sa alebo je to ok ?
--- iba na autosalóne, od častého nasadania a vysadania boli sedačky jemne namodralé od rifloviny :twist:
pre mňa je jasná voľba čierna koža hoci tá biel/béžová je oveľa krajšia.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Str Júl 03, 2013 12:17 pm

marc: v lete je ale brutalny rozdiel v neprospech ciernej koze... ked nechas ciernu kozu na slnku, tak mas do 5min sedenia z rozkroku prazenicu. A v extreme nepomoze ani ventilacia sedadiel. To namodranie od rifloviny by zmizlo po utreti mokrou handrickou.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod marclucpicard » Str Júl 03, 2013 8:38 pm

dabel: o čiernej a béžovej koži sme sa už bavili v inom vlákne :o) Ale jasné isto že to ide dať dole akurát to budeš robiť častejšie ako v prípade čiernej kože :spik2
Ja napríklad v lete nikdy neparkujem na priamom slnku tak aby pražilo priamo na sedadlá a keď sa nedá inak mám fóliu na predné sklo ktorá tomu rozpáleniu dokáže zabrániť, takže za posledných 6 rokov som nemal nejaký vážnejší problém s horúcou kožou na sedadle, možno okrem volantu :jupi
Ale asi pri kúpe budúcej 6-ky budem predsa len uvažovať aj nad béžovou verziou hoci je tam príplatok 140€ - čo nie je až tak veľa.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Štv Júl 04, 2013 8:39 am

Tak snaha je vzdy, problem je, ked auto odparkujes niekde v tieni, prides po par hodinach a slniecko si to medzicasom rozmyslelo a nahrieva Ti sedadla...

Inak za mna jednoznacne bezova koza, aj ked ja osobne mam uz v tretom aute po sebe ciernu :( Ale v rodinnom je aj po 4 rokoch bezova krasna a to napriek minimalnej udrzbe a celkom "zahule" pri dvoch malych detoch...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Štv Júl 04, 2013 9:09 am

Ja doplnim k tomu RVM.
- ano, pri niektorych RVM sa vyskytovali falosne poplachy. Preto je na neho novy software.

Nie je k tomu zvolavacka, ale ak povies ze ti to robi falosne poplachy, tak ti to musia nahrat. Alebo proste ked povies ze chces novy. Mne to falosne poplachy nerobi, takze som si to nahravat nedaval. Okrem toho, ak by si kupoval CX-5 teraz, tak uz tam ten novy soft budes mat od vyroby.

Vo vseobecnosti, k benzinu nie je zatial ziadna zvolavacka, len pripisy, co musia spravit vramci zaruky ak to klient pozaduje, cize napriklad vibrujuce zrkadla (dve verzie vibrovania, bud vibruje cele zrkadlo, alebo len sklo vnutri), vibrujuca kapota, vrzganie vystuhy pod oknom, drncanie podokennych reprakov... Viac mi nenapada.

Denne svietenie LED je doplnok za dost penazi, a je to podla individualneho vkusu, mne to pride kolotocarske, na kazdom aute okrem Audi, kde nevidno jednotlive LED body. Inak je denne svietenie riesenie klasickou ziarovkou v reflektore, t.j. nie su zapnute xenony. Je to uplne dostatocne a nevidim v tom ziaden problem, jazdim tak uz rok :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron