Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Denné svietenie Mazda 626 GF

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Denné svietenie Mazda 626 GF

Poslaťod Michal N » Pon Sep 24, 2012 7:36 am

Pozdravujem všetkých, chcel by som si urobiť denné svietenie tým spôsobom, že po naštartovaní motora by sa rozsvietili len stretávacie svetlá, po zapnutí svetiel štandardným spôsobom sa tento systém automaticky vypne a svetlá fungujú v štandardnom režime. Mám to premyslené sústavou relátok, len by som potreboval poradiť, na ktorý kábel a v ktorých miestach treba napojiť napätie, samozrejme cez diódu, aby nerobil šarapatu "spätný tok napätia" - nevie mi prosím niekto poradiť? Nemáte niekto el. schému zapojenia osvetlenia?

Ďakujem
Michal N
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Sep 23, 2012 9:09 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Laci113 » Štv Okt 18, 2012 8:46 am

denné svetlá kúpiš aj s elektronikou. čierny vodič napojíš na kostru, červený na + a to na nejakom takom bode, kde dostáva prúd po otočení kľúča a žltý vodič napojíš na + pól stretávacieho svetla. to je celá veda.
Inak k tým LEDkám dostaneš aj návod.
Laci113
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Sep 06, 2012 9:42 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod kayman » Štv Okt 18, 2012 10:20 am

potom daj fotky :) a fotonávod prípadne :ho:
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Laci113 » Štv Okt 18, 2012 10:59 am

tak, podarilo sa to aj naskenovaťObrázok



ja ale mám ohľadom LEDiek iný problém. Práve riešim, kam ich na mojej M5-ke umiestniť. Kúpil som si také, ktoré treba zvlášť navŕtať a ani za svet nepasujú nikde inde, ako do rohov spodného chladiča. Avšak narazil som na háčik a to, že tam je umiestnený prívod vzduchu do motora. Mám aj fotku, ale nejako to nechce načítať na server.
Laci113
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Sep 06, 2012 9:42 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Michal N » Štv Okt 18, 2012 8:00 pm

Zdravím všetkých a ďakujem za odpovede. Denné svietenie som už vyriešil, hoci bez LED osvetlenia. Po zorientovaní sa v zapojení elektriky som uskutočnil môj pôvodný zámer a zapojil to podľa svojich predstáv. Funguje to tiež podľa mojich predstáv, až na jednu chybičku: svieti to hneď po zapnutí zapaľovania, musím tam vložiť oneskorovacie relé, no neviem ho zohnať. Dokonca som to od pôvodného zámeru trošku upravil: nespínam pracovné napätie, ale ovládaciu kostru, takže elektroinštalácia je vlastne bez vonkajšieho zásahu a domontovaný systém je minimálne zaťažovaný. Ak by ste mal niekto záujem, rád poskytnem bližšie informácie.

Prajem pekný deň.
Michal N
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Sep 23, 2012 9:09 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod kayman » Uto Jan 08, 2013 12:15 pm

inak čo myslíte o niečom takomto? predajca tvrdí, že sú schválené a legálne. moc sa mi to nezdá ale zase by šli pekne napasovať :)
tie klasickejšie by som musel jedine do nárazníka niekam spraviť dieru :S

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... TQ:GB:1123


edit: tak je to blbosť :D síce tvrdí, že je to legálne ale niečo ako tá značka s E v krúžku alebo certifikát nedá :ko
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Uto Dec 17, 2013 12:21 pm

ľudičky, kam by ste poradili dať LED DRL? :)
Vedľa značky sa zmestí len jeden model a ten sa mi moc nepáči - svieti slabúčko, na hranici schválenia by som povedal až..
Dole do otvorov pod hmlovkami je to moc moc nízko (legálne možno aj hej na milimetre ale z hľadiska bezpečnosti potom nemusím DRL dávať :) ). Potom do líšt nárazníka ale ten je zase skosený :(

Obrázok
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Pia Dec 20, 2013 5:29 pm

Nedavaj tam nic, zbytocne si to rozvrtas a kvalita vacsiny tych vyrobkov je pochybna.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Pia Dec 20, 2013 8:44 pm

No určite som chcel dačo kvalitnejšie a nie 15 eurové srandy z číny (aj keď čas homologizované..) :)
Našiel som také čo majú samostatné diódy a vŕta sa pre ne diera do nárazníka čo nechcem, ale do tých líšt by možno šli :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť