Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 2 - vymena prednych ziaroviek

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Mazda 2 - vymena prednych ziaroviek

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 29, 2012 9:36 pm

Aj ked manual vravi, ze lavu prednu ziarovku treba menit cez podblatnik (vytocit koleso, odsrobovat atd atd), ide to aj klasickou cestou. Pokial ma mechanik tenke prsty :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Myso » Str Máj 30, 2012 7:46 am

ide ide, cez podblatnik to je hovadina. len ten konektor na ziarovke vzdy dobre drzi a pokial sa snazis ho zovriet medzi prsty tak kryt od baterky sa bohovsky zarezava do hanky. takze bolestivo ale ide :spik2
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod majki » Str Máj 30, 2012 9:01 am

Tak tak. Na Punte je v navode pisane to same a tiez to ide normalne vrchom, aj ked o dost horsie (rozumej - zodrata ruka a 10minut ku*** a p*** :ho: ) ako na Dvojke :jo

Nicmenej, toto by som asi normalne uzakonil. Ved ziarovka je nieco, co mas byt schopny vymenit pomalu poslepu v tme na dialnici v odstavnom pruhu...nedokazem si predstavit, ako by som v takych podmienkach odmontovaval podla navodu podblatnik.

Btw., ja na tovarnych ziarovkach uz mam nabehane 70tkm a furt drzi :palec
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Str Máj 30, 2012 9:41 am

Mam trochu hokej vo vyhlaske SK a CZ ale niekde uz to tusim stiahli, ze nemusis mat ani nahradne ziarovky vo vybave. Je to tak na SK?
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Str Máj 30, 2012 9:53 am

Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod magnetique » Pia Jún 08, 2012 10:56 pm

dnes som akurat nahodou manual pozeral, ak si dobre pamatam, cez podblatnik sa meni obrysova ziarovka, vymena ziarovky hlavneho svetlometu je aj v manuali popisana normalne cez kapotu
magnetique
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Apr 15, 2012 3:16 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myso » Pon Jún 11, 2012 8:08 am

Ani k obrysovkam netreba liezt spodom.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod magnetique » Uto Jún 12, 2012 10:34 pm

Myso píše:Ani k obrysovkam netreba liezt spodom.

no mna caka vymena obrysoviek/parkovaciek a cekoval som to cez kapotu no neviem neviem, prsty mam tenke ale aj tak si s tym asi neporadim :)
to bude asi tym, ze mi tam z jednej strany zavadzia reduktor a z druhej riadiaca jednotka od LPG ;)
magnetique
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Apr 15, 2012 3:16 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť