Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda Demio - výmena brzdného svetla

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Mazda Demio - výmena brzdného svetla

Poslaťod Veyron » Ned Máj 27, 2012 11:37 pm

Zdravím, len včera som si šťastne kúpil Mazdiu Demio 1.5 Exclusive a už som na nej nabehal cca tisícku km a je to fakt úžasné auto!!! Len mám taký maličký problém - viete mi prosím poradiť ako vymeniť zadné brzdové svetlo. V podstate som zistil, že treba odskrutkovať tú vrchnú skrutku a potom asi nejak potiahnuť, či vypáčiť, či dačo také, bo že by to vraj malo držať na nejakých dvoch kolíkoch, ale viete mi to prosím presne do detailu vysvetliť ako to spraviť? Ide o to, že som to skúšal dosť silno ťahať, i s tým rôzne trhať a nejak to svetlo z tade jednouducho dostať, ale ono nie a nie povoliť a hrozne sa bojím, že ho zničím :-((
Veyron
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Máj 27, 2012 11:35 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod M6 GH GTA » Uto Máj 29, 2012 8:44 pm

Je to presne tak ako pises, hore je skrutka a dole dva koliky. Svetlo treba potiahnut smerom do zadu! Koliky su smerovane tak isto ako skrutka. Vela zdaru.
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod lakilaki » Uto Máj 29, 2012 9:22 pm

Ake Demio r.v. ?

Obrázok
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod M6 GH GTA » Uto Máj 29, 2012 9:48 pm

Je jedno aky je to rok, postup je rovnaky.
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Veyron » Str Máj 30, 2012 1:15 pm

dík, už sa to podarilo.
r.v. je 2002.
Najťažšie na tom bolo nájsť dostatok odvahy, lebo to šlo veľmi ťažko - z vnútornej strany (smerom k stredu auta) vo výške kolíkov som vopchal šroubovák a zapáčil a vyskočilo to s poriadnym rupnutím (až som sa fakt zľakol) a potom to už bolo jednoduché. Treba si jednoducho na ten systém zvyknúť a nebáť sa toho :)
Veyron
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Máj 27, 2012 11:35 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Str Máj 30, 2012 9:05 pm

Veyron píše:dík, už sa to podarilo.
Treba si jednoducho na ten systém zvyknúť a nebáť sa toho :)

Jasné !
Kým sa to nezlomí :ho:
A načo si tie svetla vobec vyberal ?! :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť