Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zkušenost s pneumatikami Nokian?

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Zkušenost s pneumatikami Nokian?

Poslaťod Zeneva » Pia Mar 16, 2012 12:20 pm

Ahoj, mate zkusenosti s letnimi pneumatikami Nokian H nebo V, příp. ZG2? Jaké jsou ve srovnání s Michelin, Bridgestone, Dunlop? Diky
Zeneva
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Okt 19, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Brandýs nad Labem

Poslaťod dabel » Pia Mar 16, 2012 1:36 pm

Myslim, ze Nokiany su konkurencieschopne pneu plne porovnatelne so spickovymi ala Dunlop alebo Goodyear. Na oboch autach, co su momentalne doma, mame zimne Nokiany a nie je im velmi co vycitat. Dokonca na zadokolkovej premotorovanej bestii sa spravali celu zimu mimoriadne dobre.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Krenštík » Pia Mar 16, 2012 9:38 pm

i na zakokolce ktera neni premotorovana se chovaji velmi obre, skoda jen jen nic moc prubeh zimy....
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod wewek » Štv Apr 05, 2012 1:50 pm

ja mam tieto: Nokian Hakkapeliitta 7
http://www.nokiantyres.se/dack?id=12091 ... peliitta+7
Najlepsie zimne gumy na akych som jazdil. Ako keby som mal 4x4 (zeby to bolo tymi klincami :spik2
Obrázok Mazda - 3 - Sedan 2.0 MZR i-stop
Obrázok užívateľa
wewek
Prispievateľ
 
Príspevky: 152
Registrovaný: Ned Máj 16, 2010 7:29 pm

Poslaťod kayman » Pon Okt 01, 2012 9:56 pm

takže nemám sa ich báť kúpiť na zimu? :) potrebujem nové zimné, malý nájazd, zväčša mesto, parkovanie ale v snehu ak nasneží :)
letné mám conti a až na hluk sú fajn ale Nokian sa mi nejako zapáčili :) WR D3 presnejšie :ho:
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Uto Okt 02, 2012 6:22 am

Neboj, kludne ich kup. Ak by mali Fini o niecom vela vediet, tak o jazdeni v zime :) Ako som pisal vyssie, na jednom aute (zadokolka) mame WR A3 a na druhom (stvorkolka SUV) WR G2 - oboje velmi dobre.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod mikael » Ned Okt 07, 2012 5:25 pm

Zdravim, prave nedavno som cital, ze v testoch NOKIAN WR D3 zabodoval, viac na http://www.pneumatikylacne.sk/clanky/test-nokian-wr-d3.html
mikael
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Okt 07, 2012 5:22 pm

Poslaťod kayman » Uto Okt 09, 2012 8:34 am

dík :) WR D3 teda vezmem :jupi

našiel som aj test od ADAC, síce pre väčší rozmer 16 ako mám ja (195/60 R15) ale tam až tak veľký rozdiel snáď nebude :)

už len nájsť kde ich kúpiť (prekvapivo nejlevnejsipneu.cz ich majú za celkom vyššiu cenu ako je najnižšia na eshopoch (asi 15€ rozdiel..) a nechcú ísť dole) a potom kde v BA ich prezuť
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Uto Okt 09, 2012 8:38 am

Hlavne si daj pozor, aby ich skutocne mali, ked ich budes objednavat. Tato krajina je plna e-shopov, ktore maju podla webu vsetko "na sklade", ale v skutocnosti ziadny sklad nemaju a len presuvaju tovar od ineho dodavatela. Potom to vyzera tak, ze objednas nieco, co ma byt na sklade a v skutocnosti to nikdy ani nevideli a ani nevedia zohnat.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Uto Okt 09, 2012 8:47 am

no veď to.. zažil som to veľa krát (nie pneu ale to je jedno čo) na Slovensku :(

už len to, že si po to nemôžem osobne je pochybné :hmmhmm

nevieš mi odporúčiť v Bratislave predajcu/pneuservis? aby som si len dohodol termín kedy prídem s autom, prezujú, letné uskladnia. prípadne aj geometriu ak by mali :ho:

edit: popgom a dodanie do Mikony, azpneu (nemajú geometriu). prípadne neviem :) idem ešte fórum prelistovať, niečo tu k tomu určite bude :jo
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť