Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mám ji :-)

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Mám ji :-)

Poslaťod Zikáč » Ned Jan 29, 2012 11:50 am

Ahojte kluci,

jsem tu nový, koupil jsem Mazdu 323F BA r.v. 1996 1,8L. Je to krásné autíčko. Předtím jsem měl Corollu E11 a nebýt mladého hlupáka, co nedává přednost, měl bych ji doteď. Řádně jsem ji oplakal a teď už jezdím v tomto mazlíkovi :-) Jelikož nejsem takový, co mění auta jako ponožky, chci se o Mazdu starat tak, jako o Corollku. Takže vychytání much, jako semtam nějaké povrzávání, problém s centrálem atd. nějak vyřeším, nemohu se dopátrat informací pro mě úplně základních a nejdůležitějších. Chtěl bych vás, milovníky a opečovávatele vašich plechových miláčků, požádat o tyto informace. Takže prvně - jaký olej? Mám doma 5W40 Syntetický, může být? Dával jsem ho do Corollky a nebyl problém, ale jak je to u Mazdy, netuším. Bydlím na horách a teď nám hlásí -30, tak z toho mám trochu velké obavy. V létě u nás bývá kolem 35 stupňů (semtam). Dále chladící kapalina - zelenou jsem zatím neviděl. Myslel jsem, že je červená a modrá, tak jsem byl trochu zaskočený :-D Takže - je možné dolít modrou chladičkou, nebo se musím striktně držet barvy? Co výměna? Za tu samou barvu, nebo tam můžu nacpat tu modrou? Vím, že jsou to základní informace, ale nikde neřeknou přesně co a jak, kdy a proč :-) Pokud byste byli tak laskaví, byl bych vám za každou informaci hodně vděčný. Jak jsem řekl,uto neberu jako věc, která se zahodí, až není potřeba.

Děkuji za jakoukoliv radu a pomoc. Další dotazy přijdou,až se s autíčkem trochu seznámím.

Ahojte!
Zikáč
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Jan 29, 2012 11:35 am

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť