Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Diagnostika ABS nefunguje

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Diagnostika ABS nefunguje

Poslaťod Marv » Uto Sep 20, 2011 11:05 pm

Pozil som navod ako sa uvadzo hore v tomto fore a kontrolka mi nezacala blikat vobec. Som si sity ze som to zapojil dobre presne podla toho navodu viewtopic.php?f=26&t=13676 NEviete kde este moze byt chyba?? Prosim
Dakujem
Mam Mazdu 323F 1.5 16v rok 10/1998 hatchback
Marv
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Aug 28, 2011 9:27 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Rainbow » Str Sep 21, 2011 1:57 pm

To mas asi 323 BJ - neviem, ci to tam este funguje takto.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Marv » Str Sep 21, 2011 3:45 pm

Ano je to BJ mazda kua a nevies kde by som to dokazal zistit hladam na nete ale nikde nic :(
Marv
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Aug 28, 2011 9:27 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod brusell » Pon Dec 26, 2011 7:27 pm

Ahoj,
prihodim svuj dotaz sem, at nezakladam dalsi thread.
Na aute mi zacala svitit kontrolka ABS spolecne s cerv. vykricnikem. Dneska jsem se konecne dokopal k tomu, ze jsem se na to mrknul a problikal jsem chyby v ECU. Ukazalo mi to 13 + 47, coz je RR kolo. Zkusil jsem cidlo vycistit a promerit. Aktualne ukazovalo 1,2 MOhmu, takze je patrne v haji. Jeste zkusim stipnout kabel tesne u cidla, jestli neni problem nekde na kabelu, nez ho zahodim, ale predpokladam, ze je vadne.
Po namontovani uz to vyblikavalo jen uz 13. Zkusil jsem chybu vyresetovat ( 10 x seslapnuti pedalu v intervalu mensim, nez 1 sekunda + vypnuti zapalovani + vytazeni svorky, jenz byla zasuvka proklemovana), ale kontrolka porad sviti. Nekde na Internetu jsem narazil na radu, ze se ma v tomto pripade s autem projet rychlosti vetsi nez 10km/h ale ani to nepomohlo.
Mozna je muj nazor mylnej, ale nemela by kontrolka problemu s ABS po resetu zhasnout a az pak se znovu rozsvitit (az ve chvili, ze zjisti, ze je cidlo spatne)??
Mozna delam pri resetu neco spatne??

Diky za nazor.
323 (BJ) DiTD/2001
brusell
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 07, 2005 3:19 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod potkan » Pon Jan 02, 2012 12:17 am

presne takto som si nevedel vysvetlit chovanie kontrolky ja - a nakoniec som mal nielen spatne cidlo, ale aj strelenu poistku, blbec.
inak 1,25MOhm je myslim v poriadku.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod brusell » Pon Jan 02, 2012 1:29 am

potkan píše:presne takto som si nevedel vysvetlit chovanie kontrolky ja - a nakoniec som mal nielen spatne cidlo, ale aj strelenu poistku, blbec.
inak 1,25MOhm je myslim v poriadku.

Ja Ti nevim, ale podle toho, co jsem dohledal na Internetu by odpor mel byt v radu Kilo ohmu, ne Mega ohmu.
Muzu se zeptat jake cidlo jsi koupil, koukal jsem, ze na trhu je jich relativne dost od druhovyrobcu, ale nerad bych usetril par kacek a za par mesicu se s tim babral znovu???
323 (BJ) DiTD/2001
brusell
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 07, 2005 3:19 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod potkan » Str Jan 04, 2012 1:52 am

je dost pravdepodobne ze odpor je v rade kOhm, ja si len pamatam hodnotu 1,25... taka krpata cievka by mohla mat nejaky podobny odpor. cidlo som kupoval pouzite z polska, vyslo na nejakych 20€ aj s cestu a bolo v poriadku.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod brusell » Str Jan 04, 2012 9:57 am

Tak to bude ono, koupim cidlo a uvidime.
Diky
323 (BJ) DiTD/2001
brusell
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 07, 2005 3:19 pm
Bydlisko: Praha
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Lake » Štv Feb 02, 2012 5:23 pm

Neviete mi niekto povedat co znamena ten vyblikany signal 51 fail-safe relay, fakt neviem ani to nikde nemozem najst. Nejake rele proti zlyhaniu alebo nudzove ci co. Mam Premacy 66kW 2.0 TD
Lake
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Sob Okt 08, 2011 9:36 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť