Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Airbag spolujazdca - M6

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Airbag spolujazdca - M6

Poslaťod HuffYk » Uto Júl 19, 2011 10:57 am

Zdravim

Snazim sa poriesit problem vypnutia airbagu spolujazdca. Aj sa tu nieco o tom pisalo, ale nie o systeme co mam. Mam M6 r.v.2010 kde by mal byt spinac na kluc, ktory ale bohuzial nemam namontovany. Stoji to cca 180 EUR co je dost. Potom mam M6 r.v.2004 kde takyto vypinac ani nie je mozne spravit. V Mazde mi povedali, ze sa to vypnut neda a nechcem riskovat cez odpor ako to tu bolo pisane. Zistil som ale, ze moja M6 ma tzv. "Airbag-Ausschaltsystem" t.j. automaticke vypinanie airbagu spolujazdca. Nejak ale nerozumiem ako to ma fungovat.

Podla nemeckeho manualu: kontrolka tohoto vypinacieho systemu zasvieti a zhasne na 6 sek. ak system nedetekne spravnu autosedacku. Ak system detekne takuto autosedacku, kontrolka sa nerozsvieti a airbag spolujazdca je deaktivovany. Problem ale je, ze kontrolka sa nerozsvieti aj pri nainstalovani normalnej autosedacky (nie od Mazdy), pripadne ak tam je len batozina kedy ale vraj airbag je aktivovany co mi nedava zmysel. Podla manualu sa potom neda rozoznat ci ten airbag je alebo nie je aktivovany :(. V Mazde samozrejme netusia ako sa to ma spravat. Tipoval, ze tie "Mazdacke" autosedacky mozu mat nejaky chip co to deaktivuje.

Tusi niekto ako to ma byt a ako spravit z normalnej autosedacky taku co mazda detekne?
vdaka
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod TomasVFR » Pon Júl 25, 2011 10:22 pm

v 04 by si mal mat v sedacke zatazovy senzor, ked je sedacka zatazena airbag je aktivovany nezalezi ci je tam clovek alebo batozina a to co pises o autosedacke asi plati len na mazdu po facelifte

ked sa mylim tak ma niekto prosim opravte
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod tecka » Str Aug 03, 2011 8:11 pm

airback streli ci tam niekto sedi alebo nie.
origo mazda autosedacka ma nejaky "nieco" cim ten airbag vypne - pred FL aj po FL
pred FL sa vypnut neda, po FL sa da vypnut klucom.
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod TomasVFR » Str Aug 03, 2011 8:29 pm

potom vyvstava otazska na co tam ten zatazovy kokot je?
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod tecka » Str Aug 03, 2011 9:17 pm

tak alr to fafk dobra otazka... :)
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod majko12 » Ned Jan 22, 2012 11:08 pm

no predsa nato aby tat o mohlo buzerovat nezapnutymi bezpecnostnymi pasmi.
mimochodom, mal som mensi problem s kontrolkou airbagu, na dialnici zacala znicoho nic blikat.. ( blik, dlha pauza, 2x blik s kratkou pauzou .....a znovu )
Po vypnuti a zapnuti motora to svietilo stale. Na druhy den uz nic. Auto uz v zaruke nie je, mam to riesit ? ;) asi staci pockat kym sa to objavi znovu ze ?
Obrázok užívateľa
majko12
Opytovateľ
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Uto Júl 07, 2009 2:12 pm

Poslaťod TomasVFR » Štv Jan 26, 2012 10:45 am

sak daj na diagnostiku aku chybu to ulozilo
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť