Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Výmena hmloviek za LED diódy

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Výmena hmloviek za LED diódy

Poslaťod Nanno22 » Str Feb 02, 2011 11:36 am

Ahojte,
Chcel som sa spýtať či má niekto z mazďákov skúsenosti s niečím podobným. Na mazde 6 sú hmlovky umiestnené v hlavných svetlometoch (verzia po FL). Napadla ma myšlienka čo by urobila výmena žiaroviek H3 ktoré sú v hmlovkách za H3 LED diódy, napríklad niečo takéto: http://www.bi-xenony.sk/led-dioda-h3-68-smd/.
Tým pádom by som mohol cez deň mať zapnuté iba obrysové svetlá + používať hmlovky (v skutočnosti však LED diódy) na denné svietenie, šetril by som stretávačky H1 ktoré dosť odchádzajú, a policajtov by som veľmi neprovokoval tým že by ani nevedeli o aký druh svetiel sa jedná. Jazdím viac menej cez deň, a hmlovky využívam minimálne. Ak si myslíte že je to blbosť tak ma včas stopnite.
Obrázok užívateľa
Nanno22
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto Feb 09, 2010 10:02 am
Bydlisko: Sever Slovenska
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod tecka » Str Feb 02, 2011 5:25 pm

Nanno nazdar, dlho ta nebolo, co je s tebou...
ja som to tiez chcel spravit, ale jazdim aj po veceroch, tak by mi hmlovky asi chybali...

co si sa neukazal na zraze?
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Nanno22 » Str Feb 02, 2011 8:24 pm

Ahoj,
uz sa polepsim, flakal som to tu. Na zraz som bohuzial nemohol prist pretoze som bol pracovne mimo...Ale na dalsiu akciu urcite pojdem, Desna bola super. Ale trosku mimo temy..
No co k tym LED diodam, v pripade ze v noci jazdim minimalne, vymenit, nevymenit??
Obrázok užívateľa
Nanno22
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto Feb 09, 2010 10:02 am
Bydlisko: Sever Slovenska
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod karlosd3 » Str Júl 13, 2011 10:51 am

Myslím, že je to blbost, protože na každém světlometu je označení na co to je určeno( na skle světlometu). Je tam značka např. A - znamená obrysové světlo, dále bývá na M6 DC- znamená výbojkové potkávací světlo(xenon), dále HC/R-znamená halogenové potkávací/dálkové světlo a B-znamená přední mlhové světlo a pak šipka znamená blinkr. Dále patřičná homologace "E" v kroužku s číslem homologace a další označení např. PL- značí plastové zasklení. Toto se dá lehce kontrolovat i policií. Denní světlo musí být označeno značkou "RL" s patřičnou homologací. Zapojení denních svítilen musí být tak, že se mohou automaticky rozsvítit v poloze klíčku pro běh motoru( zapnutém zapalování) nebo se zapnou automaticky po nastartování motoru. Svítit mohou samostatně nebo společně s obrysovými světly vpředu i vzadu. Pokud se zapnou potkávací světla, tak se musí automaticky vypnout a s potkávacími a dálkovými světly nesmí svítit. Vyjímka je pouze na světelnou houkačku a směrová světla, kdy nesmí denní světla zhasnout. Takže jsi to doufám pochopil. Čus
karlosd3
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Jún 28, 2011 4:52 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod brian4672 » Ned Mar 03, 2013 6:54 pm

chcem Vas len upozornit, ze ked spekulujete nad LED H3 namiesto hmloviek, tak na to zabudnite. Vobec to nesvieti ako ma, dnes som to chcel prehodtit aj zapojit s modulom spinania Keetec pre denne svietenie a bol som sklamany...svietivost v tej sosovke je strasne slaba,svieti to uplne dole, kvocal som pred autom a ani sa len nezdalo, ze svetlo je zapnute :-((( . Teraz, ked som uz kupil modul pre DRL, tak to uz chcem dotuiahnut do konca. Len neviem, aku tam mam dat H3 ziarovku. Mate nejaky typ ?????
MAZDA6 Wagon (GY),F/L,06/2006,2,0i MZR108 kW,kupene v ASPEKTA Trencin
Obrázok užívateľa
brian4672
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Mar 05, 2011 10:12 pm
Bydlisko: Levice
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Marty6 » Pon Mar 04, 2013 8:40 am

Nebylo by lepší koupit něco takového? http://www.ebay.com/itm/160944647947?ss ... 1436.l2649

Jen u dieselu to nebude optimální, protože v levém rámečku na mlhovku do nárazníku je průduch k intercooleru :)
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW Exclusive Hatchback
Obrázok užívateľa
Marty6
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str Feb 27, 2013 9:23 am

Poslaťod brian4672 » Uto Mar 05, 2013 1:06 pm

jasne, ze by bolo, je to pekne a elegantne riesenie, ale ja som chcel zvolit najlacnejsi variant :o)
MAZDA6 Wagon (GY),F/L,06/2006,2,0i MZR108 kW,kupene v ASPEKTA Trencin
Obrázok užívateľa
brian4672
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Mar 05, 2011 10:12 pm
Bydlisko: Levice
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron