Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vymena oleja a filtra

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Vymena oleja a filtra

Poslaťod EMDVOJKA » Sob Feb 26, 2011 10:30 am

Prosim vas v autorizovanom servise aj vo vsetkych ostatnych sa musia zakupit oleje na mieste alebo si mozte doniest aj svoj a zaplatite len za vymenu a ostane kontroly ?

Pre moje auto je napisane v knizke ze olej kategoria : ACE A1/B1 alebo A3/B3 a viskozita 5w-30, 10w-40 alebo 5w-40, ale co som pozeral ze vzdy tam davali len 5w-40 od castrol, naco su tie ostatne, aky by bol najlepsi aj znacka keby chcem dat? Dufam ze mi to vymenia ked si donesiem vlastny, pokial to nebude autorizovany servis, lebo sak tam sy pytaju za cenu oleja 2x tolko.

Dakujem
EMDVOJKA
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Ned Jún 28, 2009 8:57 am

Poslaťod M6 GH GTA » Sob Feb 26, 2011 3:31 pm

Borci len pre poriadok Mazda 323P 2.0diesel ma dva olejove filtre :!!: :!!: :!!: :!!: :!!:
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod leichnam » Sob Feb 26, 2011 9:44 pm

Amateri, co jeden motor nevideli, odborne rady rozdavali a clena buzerovali :twist:
2.0D BA serie s RF motorom disponuje dvoma olejovymi filtrami (klasicky a obtokovy-kazdy je iny). Motoroveho oleja tam ide az 5.8L.
Akosi vam nerozumiem: Mazdu ma len na kseft, no a co? Ide o to, ze hoci ju ma len na kseft, meni v nej olej a filtre pred predajom. To je podla vas blbe? Kto vam na SK preda auto s novym olejom a filtrami? Este vam aj vopred podakuje za radu a vy ho tu hned zvozite. Preto sa necudujte tomu, ze reagoval ako reagoval :prdel
A ti, co sa tu z toho smejete ako sibnuti, citite sa byt v poriadku? Mam vam vyhladat temy kde kvitnete ako ceresne? :hmmhmm
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod M6 GH GTA » Sob Feb 26, 2011 11:43 pm

Tak tak leichnam, len ich nesetri! :palec
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Krenštík » Ned Feb 27, 2011 8:38 pm

leichnam píše:Amateri, co jeden motor nevideli, odborne rady rozdavali a clena buzerovali :twist:
2.0D BA serie s RF motorom disponuje dvoma olejovymi filtrami (klasicky a obtokovy-kazdy je iny). Motoroveho oleja tam ide az 5.8L.
Akosi vam nerozumiem: Mazdu ma len na kseft, no a co? Ide o to, ze hoci ju ma len na kseft, meni v nej olej a filtre pred predajom. To je podla vas blbe? Kto vam na SK preda auto s novym olejom a filtrami? Este vam aj vopred podakuje za radu a vy ho tu hned zvozite. Preto sa necudujte tomu, ze reagoval ako reagoval :prdel
A ti, co sa tu z toho smejete ako sibnuti, citite sa byt v poriadku? Mam vam vyhladat temy kde kvitnete ako ceresne? :hmmhmm


To zkus... treba u me :spik2 :spik2

p.s. hledal jsem to v EPC podle jeho typu a nic, az po tvoji specifikaci jsem jej nasel.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod leichnam » Ned Feb 27, 2011 9:46 pm

Pisal som o tych co sa z toho smeju ako sibnuti :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod TomasVFR » Ned Feb 27, 2011 10:19 pm

ale sak co ked chce zarabat na mazdach nech si poradi alebo nech sa podeli o zisk :lol
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Predchádzajúci

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť