Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Výmena žiaroviek v novej Mazde6 (2008-)

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Výmena žiaroviek v novej Mazde6 (2008-)

Poslaťod mamutko999 » Str Okt 27, 2010 11:10 am

Zdravím. Chcel by som sa spýtať, či máte niekto skúsenosť s výmenou žiaroviek v predných svetlometoch v novej mazde6. Včera som sa pokúšal postupovat podľa návodu, teda som pristúpil k odstráneniu podbehu, ale moc som nepochodil. Odstránil som 6 skrutiek, ale podbeh bol stále pevný, keďže držal ešte o nárazník a tam som radšej to nechal tak a hore je zospinkovaný o protiľahlý podbeh a je natoľko pevný, źe sa mi ho podarilo vyhnúť len trochu a teda k žiarovkám som sa ani nedostal. Zhora som na to pozeral a okrem ďiaľkových, ktoré sú v hornej časti, sú ostatné utopené hlbšie. Podarilo sa to niekomu vymeniť zhora? Dík za každú radu.
mamutko999
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Aug 05, 2009 12:59 pm

Poslaťod mamutko999 » Štv Okt 28, 2010 8:05 am

Takže, žiarovky sa dajú vybrať aj zhora. Na pravej strane je to celkom v pohode, na ľavej strane to chce viac šikovnosti, ale ide to aj bez odstraňovanio podbehov. Len som sa odrbal, lebo manuál som mal stiahnutý z netu pre US verziu ktorá má päticu svetiel H7 a EU verzia ako som včera zistil má H11 :ko
mamutko999
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Aug 05, 2009 12:59 pm

Poslaťod Moravan » Uto Jan 04, 2011 8:16 pm

Hehehe, keď som mal 626, menil som žiarovky po tme. bez problémov.
Potom som mal VW Passat B6 a žiarovky som si nechal meniť v servise. V návode VW sa písalo "demontujte svetlomet, vymeňte žiarovku a svetlomet namontujte". Osobitne na pravej strane, kde je kanál k filtru vzduchu to vyzeralo zábavne.
V Mazde 6 o výmene žiaroviek ani neuvažujem. A to som vyrástol v rodine automechanika a od detstva som robil s otcom všetko.
Moravan
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Aug 03, 2010 1:52 pm

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron