Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ultrazvuková píšťala

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Ultrazvuková píšťala

Poslaťod Peacemaker » Uto Sep 21, 2010 9:54 pm

V inom topicu na tomto fóre jeden člen v spísaných tipoch a trikoch na Mazdu 6 uviedol aj tip na umiestnenie ultrazvukovej píšťalky na kapotu auta, kvôli plašeniu divej zvery. Keďže denne prechádzam viac krát okolo lesa a kolízie s divou zverou sú tam dosť časté, tak ma tento tip zaujal. Má niekto nejaké reálne skúsenosti s takouto ultrazvukovou píšťalkou na aute? Naozaj to odpudzuje divú zver? Inak polovné psy prevažne počúvajú práve na ultrazvukové píšťalky, tak aby potom za mnou neutekali psy ze vsy :lol
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Uto Sep 21, 2010 10:57 pm

Nefunguje to.
Mal som pozicanu karu kde boli namontovane 4 pistalky - 2 na nárazníku a 2 pod spatakmi, presiel som okolo stada srniek pasucich sa tesne vedla cesty a nic, ani len hlavy nezdvihli. Odskusaj si to takto sam v praxi. Mozno na krtkov to plati :o)
Inac uz som sa bal, ze sem nedas daku dobru otazku :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod tomcat » Uto Sep 21, 2010 11:22 pm

Ále funguje to, len trochu ináč. Ono to funguje na psov :dobry a kedže psy začnú utekať za autom tak pritom odplašia srnky. :jupi
tomcat
Prispievateľ
 
Príspevky: 361
Registrovaný: Štv Jan 03, 2008 5:18 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Peacemaker » Str Sep 22, 2010 11:21 am

Hľadal som trocha aj po nete a názor, že to nefunguje skôr prevláda. Ale zase na druhej stránke bolo aj dosť názorov, že to funguje iba na zajace. Čo by tiež nebolo na zahodenie.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod zsoltee89 » Str Sep 22, 2010 11:34 am

Keď myslíš na tie čirne malé umelohmotné samolepiace píšťalky od firmy fi.son tak to nefunguje. Mám to už dlho na motorke teraz už aj na aute ale nyč. Alebo to možno funguje práve naopak zver sa zľakne a vybehne akurát pred teba podľa mojich skúseností a platí to aj pri psoch mačkách srnách ... pomôže ti akurát nejaký min 130dB klaksón mám odskúšané :dobry
Mazda 323 BA 1997 1,5 16V
Obrázok užívateľa
zsoltee89
Pisateľ
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv Jan 08, 2009 1:11 pm
Bydlisko: Gbelce
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peacemaker » Str Sep 22, 2010 11:36 am

A to tu akože už ozaj nido nič negarantuje?? :lol
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Kris » Str Sep 22, 2010 1:40 pm

Kedysi davno v rannych 90tych rokoch v teleshoppingu bola produkt s vybornou garanciou -
Zehlicka co mala citujem "integrovaný kotol na paru s neuveriteľnou 12-mesačnou superzárukou".
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod miko613 » Pia Sep 24, 2010 11:27 pm

Peacemaker píše:A to tu akože už ozaj nido nič negarantuje?? :lol


To s kym bankujes?
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peacemaker » Pon Sep 27, 2010 2:27 pm

miko613 píše:To s kym bankujes?

:dobry
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť