Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

BIOETHANOL 85 - zkušenosti

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

BIOETHANOL 85 - zkušenosti

Poslaťod Zeneva » Uto Aug 17, 2010 5:07 pm

Mate nekdo zkusenost s bioethanolem? Jezdi na nej nekdo? Co to dela s motorem?Diky!
Zeneva
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Okt 19, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Brandýs nad Labem

Poslaťod KARBURAToR » Pon Nov 22, 2010 12:42 pm

KARBURAToR
Pisateľ
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Štv Júl 08, 2010 7:07 pm
Bydlisko: Opava PA-NE, Ostrava NE-PA, Česká republika
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MartikRA » Str Apr 11, 2012 12:30 am

Už jsem to zkusil. Nenech si nakecat, že to ničí motor a hadice a že rezne spalovací prostor. Je to nepodložený. Ale pokud nemáš auto určený pro spalování E85, tak to nikdy neřeď víc než 1:1. A všichni co to znají ti řeknou, že se nedá říct jak to bude fungovat zrovna na tom určitém autě. Mám zkušenost, že citlivej motor na nekvalitní benzín dělá problémy i když ne hned po prvním natankování. Pokud už ti někdy kuckal motor po špatném benzínu, tak se na to vyprdni a ani to nezkoušej(problém se studeným startem a otáčkama na volnoběh). Ale tomu kdo nemá problém to ušetří nějakou kačku a jede to znatelně líp.
Mazda 2 2004 1,4CD
MartikRA
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Apr 10, 2012 11:23 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Jan 17, 2014 5:29 pm

Koncem roku jsem přešel na E 85. Nechal jsem namontovat druhou řídící jednotku, která upravuje signál z té originální právě pro spalování E85. Zatím jsem tankoval 2x. Vypadá to asi na to, co se dá o bioetanolu přečíst na netu: vyšší výkon, vyšší spotřeba, horší start za mrazu, vzhledem k ceně bioetanolu levnější provoz. Ale protože jezdím do práce denně, náklady na tu řídící jednotku se vrátí v nižších nákladech na kilometr. Čísla dodám, až víckrát natankuju.
Btw, když jsem tankoval poprvé, měl jsem asi 1/3 nádrže benzínu. Ve směsi 1díl benzinu :2 díly etanolu s řídící jednotkou v režimu etanol to jede jak z praku! Pravda, úspora žádná, ale parádní výkon!
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Miloš KM » Ned Feb 02, 2014 6:13 pm

Tohle téma jsem konzultoval v servisu MAZDA a bylo mě řečeno, že se po určité době (5 - 15 000 km) zadírá dopravní čerpadlo. Co jsem koupil, to prodávám. Něco podobného je s plynem, to zase odchází ventily. MM (mazda PREMACY)
Miloš KM
Pisateľ
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Sep 15, 2005 8:30 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Feb 13, 2014 10:07 pm

Další zkušenosti:
Je důležité, kde tankujete! Dvakrát jsem natočil do nádrže takový shit, že jsem to málem vzdal. Auto netáhlo, spotřeba šla nahoru. Pak jsem nalil plnou u pumpy, kde tankuje mechanik, který mi montoval řídící jednotku a Mrkačka vyrazila jako z praku. Malé tankovačky nejspíš pančují, při dojíždění nádrže to cukalo, jako když natankuješ benzín s vodou.
Ale i s tou vyšší spotřebou vychází provoz levněji než na benzin. Čísla doplním, až vyjedu pár nádrží kvalitního etanolu.
Startování za mrazu je tak 4x delší než s benzínem. Mám baterku v dobrém stavu, takže nemám problém, ale vyplatí se pak nechat běžet motor aspoň, než odrápu námrazu z oken. Studený motor má několik minut tendenci cukat, nebo i chcípnout, ale když ho nechám před startem chvilku běžet, je v pohodě, přesto že se rafička teploměru ještě neodlepila od nuly. Po zastavení ještě pár hodin motor startuje okamžitě, až když promrzne, je to horší.
Při měření spalin z výfuku vycházejí tak nízké hodnoty, že na STK je snad lepší přijet na benzin, chlapci ještě nemají jasno, jestli montáž řídící jednotky není přestavba, která by měla být zapsaná v techničáku.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron