Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Aktualizácia softvéru pre autá s DPF filtrom-diesle od 2006

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Aktualizácia softvéru pre autá s DPF filtrom-diesle od 2006

Poslaťod josephko » Uto Júl 13, 2010 2:42 pm

Bol som dnes na výmene oleja (skúsenosti som popísal na http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=7&t=3404). Tam som sa dozvedel, že do šestiek s DPF (po facelifte) sa pri prehliadkach nahráva aktualizovaný softvér, ktorý upravuje spôsob regenerácie filtra. Štandardne funguje tak, že ak sa regenerácia úplne nedokončí a vypne sa motor, pri najbližšom spustení a zahriatí motora sa regenerácia spustí opäť od začiatku. Po aktualizácii softvéru pri najbližšom spustení a zahriatí motora regenerácia pokračuje tam, kde prestala. Po napojení na diagnostiku sa dá v priebehu pár minút zistiť, či v aute je alebo nie je aktuálna verzia a prípadne ju tam nahrať. Pri prehliadkach by sa to malo robiť automaticky, a tak pokiaľ šestky (a aj iné autá s DPF filtrom) boli servisované v servisoch Mazda, tak by mali mať aktuálnu verziu softvéru. Ja som si auto doviezol z Nemecka a dnes som zistil, že už tam bola nahraná nová verzia.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron