Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

vymena motora 1.8 V6 za 2.5 V6

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

vymena motora 1.8 V6 za 2.5 V6

Poslaťod GarfielD » Pia Júl 09, 2010 8:04 am

V prvom rade chcem vsetkých pozdraviť. :) Mam Mazdu MX3 ročnik 1994, 1.8 V6 s označením K8 a uz je v dôchodkovom veku. Potrebujem ho vymenit a chcel by som uz rovno za 2.5 V6, myslim ze je to mozne, ale potreboval by som rady ako na to. Myslim ze iste tu mate niekto s tým skusenosti. Potrebujem hladat motor s rovnakym oznacením alebo nie? A čo vsetko budem musiet vymenit co sa tyka riadiacky, zvodov, prevodovky a eletroniky.
A na koniec, mate niekto motor na predaj aky potrebujem??

Dakujem :)
GarfielD
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Júl 08, 2010 9:57 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Epicure » Pia Júl 09, 2010 12:39 pm

Motor je náhradný diel. Čiže ho môžeš vymeniť IBA ZA ROVNAKÝ motor. Teda v tvojom prípade K8.

V prípade, že tam šupneš KL, tak už oficiálne nemáš auto spôsobilé jazdy. Ak ťa zastavia policajti, tak je to 50/50. Buď sa ti policajt po kapotu nepozre a skontroluje iba papiere, gumy, sklo, atď a ideš preč. Alebo ak dotyčný orgán má zlý deň, tak sa ti s radosťou pozre pod kapotu a bude ti kontrolovať, že či ti VIN na kasni sedí s tým, čo máš v TP, typ motora... Mimo iného si od toho momentu musíš riešiť STK a EK iba po známosti, lebo s iným motorom by ťa odtial hnali svinským krokom :angrywife: A čo spravíš, šuhaj, pri predaji s KO? To by si tam ani nemusel chodiť. Takže pri predaji zase KL von a K8 dnu.

Alebo tu máme ešte jednu vec. Že PRESTAVBA sa to volá.. Ale to je už na mooooc písania, tak nech ti vysvetlí niekto druhý :o)
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Pia Júl 09, 2010 12:43 pm

By som chcel vidiet toho policajta co tam bude v tom mikropriestore hladat K8 na motore :lol
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod laki » Sob Júl 10, 2010 6:56 am

leichnam píše:By som chcel vidiet toho policajta co tam bude v tom mikropriestore hladat K8 na motore :lol

Nas SK policajt je sposobilý-schopný-ochotný-poverený vykonat technicku kontrolu na urovni StaniceTK hockde na ceste, to este nevies ?
.
Podla mna motor je mozne vymenit. Otazka je, ci to ma zmysel.
Ak by na to bol suhlas od Mazda impotera, aj cez schvalovacku by to preslo bez problemov.
Poplatky cca do 1500 €
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod GarfielD » Sob Júl 10, 2010 9:13 am

Dakujem za radu, ale co sa tyka toho STK a EK to sa nebojim ani trochu, robi mi to bratranec, tam sa ani nik nekuka na cislo motora. A myslim si ze originalita sa uz nerobi ak na slovensku predas auto, iba ked ho dovezies zo zahranicia, a moje uz na originalite bolo. Ale kezde K8 je 1,8l mal by byt aj K8, 2,5? myslim tym ze ci sa aj 2,5 oznacovali rovnako. A ja som skôr potreboval rady mechanicke. ale dakujem aj za taketo nazory, lebo vcera som sa znameho pytal aj za taketo niečo :) .
GarfielD
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Júl 08, 2010 9:57 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Sob Júl 10, 2010 10:47 am

http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_K_engine

Radsej ten povodny motor daj do poriadku. Ten "novy" bude v podobnom stave a k tomu este bude kopa problemov s vymenou - a skoncis s kopou srotu namiesto auta.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Sob Júl 10, 2010 1:13 pm

laki píše:Nas SK policajt je sposobilý-schopný-ochotný-poverený vykonat technicku kontrolu na urovni StaniceTK hockde na ceste, to este nevies ?


Skusal si na K8 najst cislo? By si musel byt iny psycho, mat ostatok casu a handru na poutieranie oleja. Uz ho vidim toho policajta ako to hlada :lol :lol :lol

A ta STK na ceste, neviem neviem, mam taky pocit, ze ta je pre MV nad 3.5T :hmmhmm
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod laki » Ned Júl 11, 2010 6:25 am

laki píše:Nas SK policajt je sposobilý-schopný-ochotný-poverený vykonat technicku kontrolu na urovni StaniceTK hockde na ceste, to este nevies ?
.
A ta STK na ceste, neviem neviem, mam taky pocit, ze ta je pre MV nad 3.5T

to leichnam:
Myslel som kazdy policajt - pochodzkar - hliadka .... staci mu "odborne" kuknut na auto a vie vsetko o technickom stave auta.
.
Mobilne STK ci pre osobne, alebo pre nakladne motorove vozidla je len a len o vyhodeni penazi poplatnikov za ich nakup,
a na vytrcanie sa politikov pred novinarmi.
.
to GarfielD:
Ked sa zamyslim, ze na SK-u ma kazdy akehosi bratranca na STK, ktory urobi stale spravnu kontrolu, kludne zameň motor 1.8 na co chces.
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Epicure » Ned Júl 11, 2010 11:42 am

leichnam píše:By som chcel vidiet toho policajta co tam bude v tom mikropriestore hladat K8 na motore :lol


Jasné. Ale on sa pýtal, že či potrebuje rovnaký typ motora. Odpovedal som mu tak, ako by to po správnosti malo byť.
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod GarfielD » Ned Júl 11, 2010 5:31 pm

No ja som pevne rozhodnuty ze tam chcem mat 2,5 tak preto radsej investujem do takehoto motora ako do toho co mam, ten uz je rozhrkany, je tam zly zavyt na sviecku v zadnej hlave a zere mi 1liter oleja na tisic km. no bol by som rad keby sa mi tu niekto ozval co ma taky motor na predaj. :)
GarfielD
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Júl 08, 2010 9:57 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod potkan » Pon Júl 12, 2010 1:01 am

mam pocit, ze snad aj tunak na fore bol jeden manik, co v mx3 menil 1,8cku za 2,5ku. mal nejake problemy, myslim ze z rozdelovacom alebo co, skus prehladat stare temy. ale vyriesil to, da sato. pamatam ze na nete som videl al pakov, co do mx3ky nacpali kl-ze, co ma v serii tusim nejakch 260 koni a na to narvali velky turbokit a vysledky na brzde boli nejakych 500-600 koni. ale to uz je z mojho pohladu hazard, ze ti zdrhne motor z auta.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod J4P0N3C » Str Sep 08, 2010 10:22 pm

Epicure píše:Motor je náhradný diel. Čiže ho môžeš vymeniť IBA ZA ROVNAKÝ motor. Teda v tvojom prípade K8.

V prípade, že tam šupneš KL, tak už oficiálne nemáš auto spôsobilé jazdy. Ak ťa zastavia policajti, tak je to 50/50. Buď sa ti policajt po kapotu nepozre a skontroluje iba papiere, gumy, sklo, atď a ideš preč. Alebo ak dotyčný orgán má zlý deň, tak sa ti s radosťou pozre pod kapotu a bude ti kontrolovať, že či ti VIN na kasni sedí s tým, čo máš v TP, typ motora... Mimo iného si od toho momentu musíš riešiť STK a EK iba po známosti, lebo s iným motorom by ťa odtial hnali svinským krokom :angrywife: A čo spravíš, šuhaj, pri predaji s KO? To by si tam ani nemusel chodiť. Takže pri predaji zase KL von a K8 dnu.

Alebo tu máme ešte jednu vec. Že PRESTAVBA sa to volá.. Ale to je už na mooooc písania, tak nech ti vysvetlí niekto druhý :o)


:dobry

Prepáč, ale nemôžem si pomôcť ...

- k téme: Mal som ten istý problém, ale moja mazdička mx trojka mala pod kapotou B6D Engine (1.6) 79kw ... Riešenie bolo jednoduché, dal som tam nainštalovať BPT Engine (1.8)
- Odporúčam ti : vytiahnuť peňáze ... čaka ťa menenie komplet zvodov + poriadne (PRUŽINY) podvozok aby ti udržalo ten 2.5 liter ... tuším to je motor s MX6 ?
Určite sa to dá, len to nerob sám :drby
J4P0N3C
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Sep 08, 2010 9:31 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod GarfielD » Štv Sep 09, 2010 8:30 pm

Zvody by mali byt rovnake, kedze ja nechcem menit 1,6 ale 1,8 V6. a podvozok by mohol ostat, pretoze tam az taky velky rozdiel v motore a vo vahe nieje,. 2,5ka je rovnako velka az na vacsie vrtanie... a sam to robit nechcem. ale neviem si najst taky motor momentalne.

Dakujem :)
GarfielD
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Júl 08, 2010 9:57 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod J4P0N3C » Štv Sep 09, 2010 10:08 pm

TiP 65 000 km dovoz z Berlina :palec

Ja som sa pýtal na tie motory a dajú sa bez problémov zapojiť, až na dva háčiky ... ktoré sa dajú ešte zhltnúť ...
1. Na svoje auto by si čakal minimálne 3 týždne, kým by to zapojili a za 2. Stojí to dosť veľké kešule :skler a za to ČAKANIE sa to fakt neoplati :ko ale ak by sa fakt odhodlal, tak to daj spraviť v Berline (Bacha na vinka) alebo priniesť si ho na Slovensko. - Stoji to veľa peňazí, tak ako všetko - Ak by si mal záujem mohol by som ťa dohodiť k bratovi ...

:lol
Naposledy upravil J4P0N3C dňa Pia Okt 15, 2010 4:16 pm, celkovo upravené 1
J4P0N3C
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Sep 08, 2010 9:31 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod UnLimiteD » Pia Okt 29, 2010 2:46 pm

objednaj si KLZE keď chceš viac info. napíš SS :hmmhmm
UnLimiteD
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Aug 13, 2010 9:38 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron