Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

hmlovky M6

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

hmlovky M6

Poslaťod lukasvrabcak » Štv Júl 08, 2010 10:52 pm

:) caute.....zase by som potreboval poradit....na mojej M6 nemam bohuzial hmlovky....v prirucke som cital ze existuju hmlovky(A) sa nachadzaju vo svetlach,ked mam len prazdne miesto,a hmlovky (B,to su tie ktore su umiestne pod prednym naraznikom)ktore bohuzial tiez nemam .....chcem sa spytat ci sa tam daju dodatocne domontovat aj hmlovky A spolu s B.....a keby mi niekto vedel napisat,kde by som si take mohol objednat za dobru cenu(len nie e bay)....a ci to je velky problem to spravit.....a ako to vyriesit ked na packe pod volantom je vypinac ,len na zadnu hmlovku....dakujem
lukasvrabcak
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pia Máj 14, 2010 11:53 am
Bydlisko: Prešov
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod marclucpicard » Pia Júl 09, 2010 2:20 pm

Daju sa zonat obidva typy. A) len cez e-bay som ich videl aj spolu s packou cena zacinala na 50€ tusim a B) tiez cez e-bay ale ak pohladas isto najdes obchod ci uz na SKa alebo CZ. Ja by som radsej A) nakolko kabelaz tam uz je spravena a staci ich tam len nahodit a vymenit packu pod volantom. Do naraznika na spodok by som radsej osadil denne svetla. Hoci naopak (hmlovky dole a denne vo svetlometoch) by to cele bolo ovela lepsie ale tazsie spravitelne.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lukasvrabcak » Pia Júl 09, 2010 3:51 pm

diky moc....len tak informativne som chcel vediet.. :palec este ked mi niekto poslal link na nejaku stranku:) bol by som radsej
lukasvrabcak
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pia Máj 14, 2010 11:53 am
Bydlisko: Prešov
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Pia Júl 09, 2010 10:06 pm

ked mas benzin mozes dat hmlovky do svetla alebo do naraznika . v narazniku su vraj o dost ucinejsie ako vo svetle.
ale ked mas disel tak hmlovky len do svetla , pretoze otvor pre lavu hmlovku sluzi na privod vzduchu k intercoleru
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod laki » Sob Júl 10, 2010 6:46 am

Kde umiestnene su ucinnejsie hmlove svetla ?
Je to jedno.
Vsade su na prd. V hmle nemaju ziadny ucinok na lepsiu viditelnost, ani po ich zapnuti. Ak mas OK projektorove svetla.
Pri svietiacich xenon svetlach, po zapnuti hmloviek, pred autom sa neudeje nic, len sa rozsvieti kontrolka na pristrojovke.
Pomoze len opatrna jazda, ale najlepsie je v hmle nejazdit.
Akorat, ze na aute svieti vaecsi pocet svetiel a auto je teda viac viditelne v hmle.
Co sa uz ale tiez ceni...
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomasVFR » Sob Júl 10, 2010 10:39 pm

v noci a v hmle hmlovky podla mna maju vyznam
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lukasvrabcak » Ned Júl 11, 2010 9:58 am

tak ja si myslim,ze hmlovky v hmle velmi nepomahaju.....ked je velmi husta hmla,tak vsetko svetlo sa odraza od tej hmly rovno do oci.....som momentalne v rakusku a tu ma dost vela aut zasvietene hmlovky vecer aj ked vobec nieje hmla a ani husto neprsi a nesnezi....no na mojej starej mazde som hmlovky mal a ked som tu jazdil po tych uzkych cestach cez lesy tak mi urcite trosku aj pomohli....lebo svietili trosku do stran a par krat sa mi stalo ze pri ceste stala srnka,alebo zajac...keby som ich nemal zapnute tak neviem ci by som ich videl
lukasvrabcak
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pia Máj 14, 2010 11:53 am
Bydlisko: Prešov
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Krenštík » Ned Júl 11, 2010 4:50 pm

laki píše:Je to jedno.
Vsade su na prd.


Naco ABS, naprd, naco ESP, naprd, naco klimu? .... kua co je to za pristup :ko

laki píše: ale najlepsie je v hmle nejazdit.


Nejlepsi je mozna nejezdit vubec :blee :crazy :ho:
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod laki » Ned Júl 11, 2010 6:31 pm

Krenštík píše:Nejlepsi je mozna nejezdit vubec :blee :crazy :ho:

Ano, bohuzial je to tak,
lebo je vysoka pravdepodobnost, ze sa prihodi nejaka nehoda pri cestovani autom na cestach.
V sucasnosti nejazdit vobec, vsak pre vela ludi nie je mozne. :(
.
V hmle, bez namontovanych hmloviek, ci s namontovanymi hmlovkami ci v hlavnych svetlach, ci v narazniku, sa ta pravdepodobnost nehody zvysuje rádovo.
Osoba, ktora by videla len do vzdialenosti do 50-100 metrov (sedy, zeleny zakal), nemoze jednoducho dostat vodicske opravnenie.
Ale ked je zakalena vonkajsia viditelnost v hmle 30-60 metrov, vodici si kludne sadaju za volant, ze to zvladnu ... :hmmhmm
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lukasvrabcak » Pon Júl 12, 2010 10:03 pm

tak to veru je....nic sa neda robit...poznam aj take "zakliate" miesta kde zvykne byt hmla aj v take dni kedy by to clovek ani necakal....a to nie len vecer a nad ranom ,ale aj cez den....komkretne je to usek dialnice smerom z Levoce na Poprad.... :ko
lukasvrabcak
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pia Máj 14, 2010 11:53 am
Bydlisko: Prešov
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pablo » Ned Aug 01, 2010 11:26 pm

z mojich skúseností sú hmlovky v hmle naprd, dobrá rada už bola spomenutá-pomala opatrná jazda
teraz mám M6 s hmlovkami na mieste A ale ich využitie nič moc, skôr ich plánujem používať cez deň namiesto stretávacích (a na palubovke sa mi zobrazí, že svietim, i keď so svietením-zapínaním svetiel problém nemám)
M6 2.0d 136k Wagon
Obrázok užívateľa
pablo
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Aug 01, 2010 10:45 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod josephko » Uto Aug 03, 2010 2:54 am

Nemám dojem, že by som s hmlovkami oveľa lepšie videl. Možno o trochu. Za ich najväčší význam považuje, že za zlého počasia (hmla alebo hustý dážď) som oveľa lepšie viditeľný, a to ako autami, ktoré obieham, tak aj autami, ktoré obiehajú mňa alebo idú za mnou. Myslím tým hlavne diaľnicu.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod canndale » Uto Nov 23, 2010 8:58 pm

s hmlovkami na M6 je to biedne (umiestnenie A), tiez ich v hmle nepouzivam, nema to zmysel..
kedze moja M6 nieje obdarena xenonmi, hmlovky pouzivam cez den ako denne svietenie a v hlavnych svetlach mam osram nightbreaker, ktory ma sidce vyssiu svietivost ale raodovo nizsiu zivotnost.. takto cez den svietim hmlovkami a akonahle je znizena viditelnost, alebo sa zmeni pocasie samozrejme prepinam na hlavne svetla..
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod wewek » Uto Nov 23, 2010 9:04 pm

a vies ze je to proti predpisom? Svietit hmlovkami ak neprsi, nesnezi alebo nie je hmla?
Obrázok Mazda - 3 - Sedan 2.0 MZR i-stop
Obrázok užívateľa
wewek
Prispievateľ
 
Príspevky: 152
Registrovaný: Ned Máj 16, 2010 7:29 pm

Poslaťod canndale » Uto Nov 23, 2010 9:12 pm

ano viem :potichu
.. ale ked mazdacke svetla so standardnymi ziarovkami nic nezasvietia, a ziarovky s vyssou svietivostou maju pri dennom svieteni zivotnost cca 4mesiace :(
hmlovkami v beznej premavke nikoho neosvetlujem, su umiestnene v svetlach takze niesu napadne ;)

xenonove HID sady do beznych svetiel, by sa mi zdali ovela horsim precinom ;)
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron