Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Antenka

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Antenka

Poslaťod Peacemaker » Ned Jún 27, 2010 9:42 am

Napadla mi taká vec. A síce. Je nejaká možnosť, alebo respektíve existuje taká anténka v tvare tzv. plutvy? Mám na mysli takú akože plutvu, čo majú vzadu na streche hlavne tuším BMWčka a nejaké Audiny snáď aj. Proste by som nahradil svoju terajšiu anténku (klasická, dlhá cca 35cm) za takúto "plutvovú". Lebo sa mi to celkom tak páči. Aj keď teda neviem, že či tá plutva na tých BMWčkachje anténka. Súdim len podľa toho, že okrem toho som tam nikde inde klasickú anténku nevidel.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod solino2 » Ned Jún 27, 2010 3:31 pm

"plutva" alebo "zralok" to je to iste ja to mam na aute :)
a co tym chces akoze povedat? preco by si si to nemohol dat???
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Ned Jún 27, 2010 3:44 pm

Chcel som tým povedať, že som nevedel, či to vlastne anténka je a ak je, tak či je volne k dostaniu aj na iné autá ako je BMW. Ale trocha som pátral po nete a zistil som, že dá sa to volne kúpiť. Otázka teraz stojí, že či nemáš problém s príjmom signálu atď ?
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod solino2 » Ned Jún 27, 2010 4:12 pm

prijem signalu je slabsi, staci si kupit ktomuto nieco taketo http://autoomega.sk/index.php?id_sek=13 ... aradenie=9 (to som narychlo nasiel na nete) a silgnal je v pohode ja som si to kupil v nejakom obchode za 100sk
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Ned Jún 27, 2010 11:25 pm

Ok díky za tip.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Mara » Pon Jún 28, 2010 3:06 pm

jak píše Solino - bez zesilovače je to slabota a i tak budeš mít plnej OK signál jen ve větších městech s dobrým pokrytím

ale záleží na tom, jakýho žraloka koupíš - v členech na klubu je někdo s M6 sedan ve zlaté met. a ten má žraloka, ve kterým je přímo nějakej zesilovač vevnitř - stálo to ale cca 70 USD

Mara
Mara
Prispievateľ
 
Príspevky: 353
Registrovaný: Uto Okt 04, 2005 10:38 am
Bydlisko: Brno

Poslaťod Peacemaker » Pon Jún 28, 2010 8:15 pm

Dnes som to kúpil v jednom tuning shope a paňulka ma presviedčala, že to má v sebe už zabudovaný zosilovač. Ja som sa len uškrnul a len tak popod fúzy si povedal, že no to iste. Za 17 € :lol
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Pon Jún 28, 2010 8:38 pm

To bolo isto v tom oproti hypacu, ze? :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Pon Jún 28, 2010 8:45 pm

leichnam píše:To bolo isto v tom oproti hypacu, ze? :o)

A či si ty veštec, alebo diabol akýsi? :lol
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod solino2 » Pon Jún 28, 2010 8:47 pm

Peacemaker píše:Dnes som to kúpil v jednom tuning shope a paňulka ma presviedčala, že to má v sebe už zabudovaný zosilovač. Ja som sa len uškrnul a len tak popod fúzy si povedal, že no to iste. Za 17 € :lol


no ten moj zralok ma vyvod so zosilnovacom ale nic moc, az ked som napojil ten co som dokupil to bolo dobre :o)
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Mara » Štv Júl 01, 2010 7:51 am

http://www.mazdaklub.sk/index.php?id=30

tady si počti o dobrým řešení velkého bílého

M
Mara
Prispievateľ
 
Príspevky: 353
Registrovaný: Uto Okt 04, 2005 10:38 am
Bydlisko: Brno

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť