Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Spotřeba při jízdě s klimatizací

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Spotřeba při jízdě s klimatizací

Poslaťod majki » Uto Júl 20, 2010 5:38 pm

Tak ono nad 80km.h to prestava byt znesitelne, mat otvorene okno tak, aby vnutri auta bolo rozumne dychatelne...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MiBan » Pia Júl 30, 2010 10:14 am

Myslim, ze to ma co docinenia taktiez s tym, na aku dlhu trat ides. Predsa len, ked sa klima rozbieha ide na plny vykon minimalne 15 - 20 min, kym trochu stiahne ten hic vnutry. Ak by som mal ist po meste na pol hodiny na nakup, asi by som si rozmyslel tu klimu vobec zapinat.

Ohladne tych otvorenych okien, ja osobne si zapnem klimu o otvorim okna, kym necitim, ze z klimy vychadza chladny vzduch (cca 5 min) a potom zatvaram okna.
Mazda 3 1,6 MZ-CD
Obrázok
Obrázok užívateľa
MiBan
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Štv Máj 14, 2009 3:50 pm
Bydlisko: Važec
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod charlly » Pia Sep 10, 2010 11:20 am

To máš čo za klímu? Po piatich minutách Ti ide chladný vzduch? Mne ide na f ku behom 10 sekúnd 5 stupňov z výduchov. Niečo tam máš pošahané. Tá klíma "manuálna" nejde nonstop ako sa tu píš. Zapína sa pri teplote vo výduchu 10 stupňov a vypína sa pri piatich. Mne to takto krásne cvaká.
charlly
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Máj 25, 2010 8:53 am
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Tommy76 » Pon Sep 13, 2010 10:51 am

Moje osobne skusenosti so zapnutou klimou su velmi pozitivne a to nie len, co sa tyka spotreby. 8) Mam 2.0 diesel a automaticku klimu.

Kedze v lete som ju mal zapnutu vlastne stale - aj kratsie trasy po meste (nedam male dieta do auta so 40 stupnami) aj dlhsie, spotreba mi stupla uplne minimalne - dlhodoba mozno o 0,2 l/100 km (najazdene tak 20000 km - 20% mesto). Dokonca som ju mal zapnutu, aj ked bolo vonku 25, cize celkom normalne, alebo prsalo a bolo okolo 22 stupnov, aby sa nezahmlievali okna. Takze v tomto uprsanom pocasi si ju tiez obcas zapinam...
Podla mna ide len o to, pouzivat ju s rozumom, ako asi aj vsetko ostatne, najma co sa tyka spotreby... napr. predtym, nez som nastartoval, auto som vyvetral. Klima bola nastavena maximalne na 6 stupnov pod teplotou vonku (vacsinou bola nastavena na 22-23 stupnov). Tym, ze bola zapnuta automatika, tak samozrejme vnutorny okruh bol tiez zapnuty.

Takze, aby som to zhrnul, u mna malo na spotrebu vacsi vplyv to, aky bol moj styl jazdy, nez zapnuta klima. :o)
Tommy, Mazda 5, 2.0 MZR-CD GTA, Mazda 6, 2.2 Revolution
Obrázok užívateľa
Tommy76
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:34 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod rebelman » Uto Sep 10, 2013 2:21 pm

majki píše:Pokial hovorime o automatickej klime, tak samozrejme ze ano, zalezi vzdy na rozdielu stupnov venku a vo vnutri, cize na tom, ako tazke je pre klimu chladit interier na poziadovanu teplotu. Podla toho sa spina kompresor a riadi sa jeho vykon.
U manualnej klimy nikolvek, pretoze tam facha kompresor klimy imrvere na plne gule furt.

Takto má vyzerať odpoveď super :)
rebelman
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Sep 08, 2013 5:19 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Predchádzajúci

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron