Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

On-line monitoring

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

On-line monitoring

Poslaťod Krenštík » Pia Máj 14, 2010 7:44 pm

Už dlouho jsem přemýšlel jak zabezpečit Mazdu, zámek řadící páky neřeší odtah, alarm dneska nikoho nerozhodí a slouží spíš pro centrál než jako další zabezpečení. On-line monitoring je řešením, ale vstupní náklady relativně vysoké a měsíční provoz je od 250 Kč/ měsíčne, sleva na pojištění není špatná, ale na NB havarijní pojistku nemám a mít ani neplánuju.

K úplnému nápadu jak auto zabezpečit vedla delší cesta, jako Ostravák žijící v Brně už dloho používám Google maps, hlavně v telefonu a při průběžném používání a objevování sem našel LATITUDE, k myšlence na monitorovaní polohy auta právě přes google maps a sdílení polohy přes latitude, které dokonce umí ukládat i historii pohybu nebylo daleko. Google maps Umí fungovat pouze z určení polohy přes BTS bez nutnosti použít relativně baterkově žravé GPS. Datový profil není dneska u operátorů žádna drahá sranda a doma se mi po změnách telefonů dokonce" válel" nevyužitý symbianový telefon, takže už stačilo najít volnější chvilku, lehce zagooglovat a objednat datovou simku u operátora.

jako příjímač používám letitou Nokii E61,
Obrázok
která loni k vánocům dostala novou baterku ( standartně 1500 mAh) a při normálním používání mi telefon vydržel cca 4 dny (normální používaní je v mém případe asi 11 hodin hovorů měsíčně, sms nepočítám, v průběhu dne nějaké data). V pohotovoti umí 13 až 17 dní. Nechtěl jsem permanentní připojení nabíječky na auto baterku, tu a tam může Mazda stát týden i dva na firmě, (v střeženém prostoru) a po této době ji pořád potřebuju nastartovat, takže v té chvíli není potřeba řešit hlídání a prioritou je potom nastartovat auto.

Datovou simku v mém případě dodal Vodafone (se službou "po svém" je to 150 kč/ měs.), číslo svou částí obsahuje RZ ;) a dá se na něj normálně dovolat, u Vodafone se dá nastavit limit na provolanou částku, u mě nastaveno na 200 Kč, kdyby někdo auto ukradl a chtěl si telefonovat. Zároveň není aktivní roaming, tu a tam jezdíme k příhraničí a datový roaming fakt nemusím. :mrgreen:

Samotná instalace má dvě fáže, programy do telefonu a pak fyzickou montáž do auta.

Sofw.:
Telefon dostal Google maps, dokonce vlastní emailovou adresu pro registraci v Latitude, v aplikaci sem nastavil sdílení přesné polohy a jako kamarády si přidal sebe a přítelkyni. Hlavní prioritou v mém případě byla histore polohy, když auto ukradou je dobré vědět kudy jelo a hlavně nutné vědět kde objevili telefon. Zároveň jsem telefon doplnil o aplikaci, která má nastaveno pokusit se telefon každý den v 8, 12, 18 a 22 hodin probudit pokud je vypnutý (z důvodu vybité baterky), zároveň dostal aplikaci, která automaticky po spuštění telefonu zapne aplikaci Google maps, a zároveň o aplikaci, která po zavolání na telefon automaticky přijme hovor a přepne na HF. PIN a zabezpečení telefonu je vypnuté a jako ochrana účtu slouží limit u vodafonu a na sim kartě nastavené povolené čísla pro odchozí hovory.

fyzická montáž:
Mazda dostala další zásuvku pro napojení autonabíječky, která je spínaná až po zapnutí klíčku. Místo, kde je přesně samozřejmě neřeknu :mrgreen: , ale v autě je na to místa dost a dost. v konektoru zatím nemám připojené nic, ale budu dodělávat externí mikrofon ( ať je slyšet co se v autě a jeho okolí děje).

PO týdnu provozu můžu říct, že to fakt funguje a ačkoliv bez GPS, tak je to velmi přesné. Jako budoucí rozšíření, kromě pevnější zástavby mikrofonu HF a eterního reproduktoru, plánuju to, že výstup alarmu spustí implus pro vytočení mojeho čísla.

V souhrnu mě to bude stát oněch zmiňovaných 150 kč měsíčně, není to o moc míň, ale v mém případě jsem měl telefon jako vstupní zařízení, byl doma a stejně nevyužitý. Nechci tím určitě hanit komeřční vyhledávací služby, spíš ukázat možnost levnější alternativy. :)

p.s. Nedělám ani u Googlu, Nokie nebo Vodafonu. ;)
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod potkan » Pia Máj 14, 2010 10:58 pm

len par pripomienok -
za minuly rok na slovaci ukradli tusim 4 mazdy, z toho jednu 15rocnu 626ku. jedna z toho sa nasla. result - sanca, ze ti slohnu tvoju mazdu, je miziva.
standardna vybava zlodejov aut je gsm rusicka a gps rusicka. obidvoje sa da kupit za doslova par eur.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Krenštík » Pia Máj 14, 2010 11:35 pm

Jde spis o to ze je to MX-5

Obrázok

má to plátěnou střechu a není težké se do ní dostat. A ke kradežím, přímo moji generace dle PČR zmizely 2 ks, celkem zmizely 4 mx-5. Ta rušička je relativni hloupost, není to auto za miliony, spíš jde o to odvrátit i útoky těch svezení chtivých.

Jo celkem za tři roky zmizelo 281 Mazd. :ko :ko
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod leichnam » Sob Máj 15, 2010 10:49 am

Namiesto tej supertechnologie vytiahni papucu z kufra a zaloz si ju na auto, ak nepridu s odtahovkou tak je vzdy vacsia sanca ze tam auto zostane oproti tej ochrane za mesacny poplatok :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Sob Máj 15, 2010 11:52 am

Lenže nerozklepne zámok na papuči rovnako ľahko ako na tej páke na volant? Nastrieka to s tým sprejom a klop, zámok v prdeli.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Martin791203 » Sob Máj 15, 2010 4:54 pm

Peacemaker píše:Lenže nerozklepne zámok na papuči rovnako ľahko ako na tej páke na volant? Nastrieka to s tým sprejom a klop, zámok v prdeli.


Asi sa niekto dival na film rychly a zbesily ze?? :dobry :dobry
MAZDA 6 GG r.v.2006
Obrázok užívateľa
Martin791203
Prispievateľ
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:41 am
Bydlisko: ZASKOV prechodne BRNO

Poslaťod Peacemaker » Sob Máj 15, 2010 6:54 pm

Tak ak sa mám priznať, nevidel som ani jednu časť toho :o) Ale nejako takto mi to popisoval jeden známy, lopkár. O papuči sme sa ale nebavili. Ja len logicky, že keď je zámok aj na papuči, tak to može podobne rozklepnúť jak aj hento.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Rainbow » Sob Máj 15, 2010 7:54 pm

Paka na volant sa da rucne pilkou na zelezo prepilit za par minut. Elektrickou by to boli asi sekundy.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Krenštík » Ned Máj 16, 2010 9:04 pm

Chlapi, muzem tahat retezy, paky na volant, boticky, ale kua co tak uzivatelske pohodli?

Nebudu za sebou vozit vozik s tim vsim abych 15 minut zamykal auto..... :spik2
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Peacemaker » Pon Máj 17, 2010 8:15 pm

A čo taký Zeder? Chlapík sa vystatoval, že to vraj ešte lopkári neprelomili. Čomu sa ale mne moc veriť nechce.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod miko613 » Pon Máj 17, 2010 8:32 pm

Este sa to moze skusit s tymto len ako priklad GPS tracker TK102
Prílohy
TK-102_GPS_Tracker.jpg
TK-102_GPS_Tracker.jpg (14 KiB) Zobrazené 13798 krát
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Pon Máj 17, 2010 10:25 pm

cena? podminky? mesicni provoz?
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod miko613 » Uto Máj 18, 2010 7:10 pm

Krenštík píše:cena? podminky? mesicni provoz?


Ujo Google to vsetko ovlada.Nema zmysel to pisat kedze popaltky maju mobilny operatory odlisne.
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Uto Máj 18, 2010 9:09 pm

Hehe to mi pripomina kolegov s novymi A4kami, ktori od objednavky po dodanie (asi 2 mesiace) spolu spekulovali, ze kolko a akych alarmov namontovat :)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod martinger » Str Máj 19, 2010 12:47 pm

ako tak pozeram na vsetky tie super systemy a neviem co vsetko, nikto neuvazoval poistit si auto proti odcudzeniu a mat pokojny spanok ? Aj ked odcudzenia by som sa skor bal pri skodovkach a volkswagenoch ako mazdach.

Btw. dvojite zamykanie na mazdach vedia zlodeji prekonat ? Myslim blokaciu dveri a zamkov. :) Zijem v predstave ze ked rozbiju okno tak budu musiet nadalej preliezat cez okno. :blee
Mazda BJ 323 S Exclusive, 1.6i 16V, r.v.2001
Obrázok užívateľa
martinger
Prispievateľ
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv Júl 31, 2008 2:15 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť