Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Handsfree mazda 6

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Handsfree mazda 6

Poslaťod msatur » Str Apr 28, 2010 7:54 pm

Ahojte,
chcel by som do Mazdy 6 2006 namontovat bluetooth handsfree. Nechcem nic, co by moc vycnievalo z interieru, preto som viac menej rozhodnuty pre nokiu ck100 http://www.alza.sk/nokia-ck-100-d118830.htm.
Chcel by som ho nainstalovat sam, bo podla vsetkeho to nie je nic tazke, mam vsak otazku s napojenim na autoradio. Ma s tym nikto skusenosti? Dá sa to napojiť na autoradio cez ISO konektor? Resp. je potrebný iný konektor na prepojenie?
Ďakujem za rady....
msatur
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str Apr 28, 2010 7:44 pm

Poslaťod tecka » Str Apr 28, 2010 7:58 pm

kup si xcarlink s btw, odskusane, este som nevidel nic co by sa dalo napojit na mazda radio.
mozno niekto iny poradi.
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Suky » Str Apr 28, 2010 8:24 pm

Popis na stránkách výrobce je poněkud zmatený, píší o ztlumení repro a pak o relé (a relé neztiší ale odpojí).

Prý jsou dvě verze, jedna se připojí na Mute vstup rádia a mluví přes svůj reprák (tedy ztiší rádio), druhá se zapne mezi ISO konektor rádia a vozu. Ta pak využije repráků auta (a pomocí relé asi odpojí rádio).
Něco o připojování jsem našel -> Installing Nokia CK-100 Car Kit in Subaru MY09 Forester XT (Part 1)
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod msatur » Štv Apr 29, 2010 8:52 am

Rozmyslal som aj na Xcarlink-om, ale nikde som nenasiel ako presne sa ovlada, teda ako prijat a zamietnut hovor. A odradza ma aj vyssia cena, pricom vstup na USB a na kartu do radia nepotrebujem-mal som to v predoslom aute asi 4 roky a pouzival som to par krat do roka.
A v servise mazdy mi povedali, ze ak chcem, tak mi domontuju Parrot, preto predpokladam, ze ak sa da napojit Parrot, tak by to malo ist aj s inym handsfree. A na SK stranke mazdy je ako prislusenstvo uvedený handsfree, ktorý je podla obrazku Bury CC9045, ale zaroven v cenniku prislusenstva je napisane, ze to je pre Bose radio a ja mam obycajne.
msatur
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str Apr 28, 2010 7:44 pm

Poslaťod tecka » Štv Apr 29, 2010 6:33 pm

neviem ci to spravne popisem...

vsetko co mas na bluetooth a pripojis v xcarlinku, tak sa tam automaticky pripoji.
telefonovanie je ako obyc hansfree, ale (niesom isty, uz si to napamatam) prijat hovor musis na telefone??? alebo tlacitkom na xcarlinku, ktore si das, kde ti to vyhovuje.

hlas z navigacie sa ti auto pripoji do repro, ked treba nieco hlasit

vsetko to funguje, ked je zapnuta hudba hudba z xlinku. ked chces volat prepnes do EX:00 a volas
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť