Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vypnutie airbagu spolujazdca - Mazda 6

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Vypnutie airbagu spolujazdca - Mazda 6

Poslaťod Myjavak » Str Apr 14, 2010 2:40 pm

Zdravim.
Nejako zavratne sa mi rozrasta rodinka a potreboval by som novorodenca vo vajicku vozit na prednom sedadle - spolujazdcovom. Ja viem - sedadlo smrti atd, ale no co uz ... :( S troma malymi detmi je uz tazko sa popratat a ak viem predist kupe noveho auta ...

Kazdopadne - moja Mazda 6, r. 2005, nema vpredu vypinas na airbagy a ked som volal Mazdu, tak mi povedali, ze airbag sa nijako vypnut neda (vybranim nejakej poistky napr. - tvrdili mi ze ziadnu nema). Ze ani vybrat sa neda bez toho, aby tam bola diera ...

Poradi niekto, ci sa s tym nieco da robit alebo naozaj skor pozerat po novom aute?

Dik vopred a zdravim.
Myjavak
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jún 24, 2009 11:57 am

Poslaťod josephko » Štv Apr 15, 2010 3:14 pm

A nemal by si jednoduchšie dať 3 sedačky na zadné sedadlá? Viem, že nie na všetkých autách sa to dá, ale na niektorých to ide. M6 sa mi zdá dosť široká na 3 sedačky. Ale samozrejme to závisí aj od konštrukcie detských sedačiek. Možno by bolo jednoduchšie a aj lacnejšie vymeniť jednu-dve detské sedačky. Neviem však, či na tvojej M6 je trojbodový pás aj v prostriedku, M6 po facelifte ho má.
Nedávno som čítal niekde nejaký test, v ktorom skúmali, do ktorých áut sa dozadu zmestia 3 sedačky. Ale ani jeho výsledky neboli definitívne. V diskusii sa niektorí vyjadrovali, že oni dozadu dajú 3 sedačky aj v autách, v ktorých to podľa testu nejde. Dôvodom rozdielnych skúseností boli rôzne typy použitých sedačiek.
Ak by si sa však rozhodol auto vymeniť, M6 po facelifte už má vypínateľný airbag spolujazdca (ale predpokladám, že by si si vybral nejaké MPV).
Na nete som našiel napr. fotku 3 sedačiek v Dacii Logan - je od M6 užšia o 4 cm.
Obrázok
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod Myjavak » Pon Apr 19, 2010 2:44 pm

Dik za snahu Josephko. Ano - toto by sa nejako dalo zvladnut, akura v praxi je to takto trosku neprakticke, kedze matka nema vyhlad na to najmensie dieta a ani pristup pocas jazdy ak by daco. Mame deti dost za sebou, takze najstarsia je este stale mala, takze je to preto take divoke.

Uz to tusim vyzera na nejakeho Sharana ci co. Super, bude zo mna autobusar :D

Ale dik za snahu. Vyzera, ze ten airbag sa asi vypnut natvrdo neda ... Parada.
Myjavak
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jún 24, 2009 11:57 am

Poslaťod josephko » Pon Apr 19, 2010 3:48 pm

Pýtal som sa na to aj chlapíka, čo mi robí servis. On to síce nevie urobiť, ale povedal mi, že nejako cez diagnostiku by to mohlo ísť. Skús sa popýtať v menších servisoch - možno sa tam niečo dozvieš. Viem si predstaviť, že oficiálny servis Mazdy má buď zakázané robiť takéto úpravy, alebo to pre nich nie je zaujímavé.
A ak by si nepochodil u nás, skúsil by som možno ešte Poľsko alebo Moravu - ale tiež nejaké malé servisy. Dôležité je, aby mal dostatočne kvalitné prístroje.
Keď by si prišiel do Mazdy, aby ti stočili kilometre kvôli predaju auta, tiež by si asi moc nepochodil. A keď sa dá urobiť toto, mal by sa dať nejako vypnúť aj ten airbag.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod Sedvo » Uto Apr 20, 2010 8:47 am

Koupit originál vajíčko od mazdy! Jestli se pletu, tak mě opravte, ale to by mělo airbag spolujezdce vypnout.

Aby diagnostika a veškeré čachry machry nestáli více, tak jak to vajíčko.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MrSix » Uto Apr 20, 2010 1:20 pm

Sedvo píše:Aby diagnostika a veškeré čachry machry nestáli více, tak jak to vajíčko.

Ako tak poznam ceny orignalnych mazdackych dielov, velmi o tom pochybujem... :-(
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod Sedvo » Uto Apr 20, 2010 3:40 pm

A co by si doporučoval? Pokud bude sedačka, tedy přesně vajíčko, stát cca 3000,- - 5000,- Kč. Tak než si nechat hrabat do auta, kde diagnostika 1500,- Kč (zase by se měla udělat asi v mazdě), případná nějaká demontáž, odpojení atd., tak jsem na celkové částce cca 3000,-.

Nějak mi vychází se zaptat kolik stojí ta sedačka!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod josephko » Uto Apr 20, 2010 9:04 pm

Mňa by z technickej stránky zaujímalo, ako detská sedačka môže vypnúť airbag. Je na sedadle spolujazdca nejaký konektor, do ktorého sa tá sedačka zapojí? Nič iného ma totiž nenapadá.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod josephko » Str Apr 21, 2010 12:13 pm

Cestou z obeda som sa zastavil u nás v jednom servise, kde robia aj diagnostiku. Zastihol som tam majiteľa aj jeho syna a tí mi povedali, že na Mazdách sa airbag cez diagnostiku vypnúť nedá. Vedia to však urobiť tak, že odpoja airbag, na kábel dajú odpor a znovu ho zapoja. Takže všetko funguje tak ako doteraz, len pri náraze sa signál nedostane až k airbagu. Cenu mi orientačne povedal okolo 30 €. Pri vysvetľovaní som mal dojem, že rozumie tomu, čo hovorí, a že nehovorí len v teoretickej rovine. Keď budeš auto predávať, nie je problém airbag vrátiť do pôvodného stavu.
Ak to dokážu u nás, nemal by byť problém nájsť ľudí aj v iných mestách. Ak by sa ti to nepodarilo, pošli súkromnú správu a dám ti kontakt na nich.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod Myjavak » Str Apr 21, 2010 10:02 pm

Vdaka za snahu! Tie sedacky mi rozsvietili v hlave, akonahle tu boli spomenute. Tusim som videl taku sedacku (okolo 10.000 Skk stala :palec ). Teraz som to skusal najst na nete, ze ci to funguje aj na mojom rocniku. Ale verim ze hej.

Vlozenie odporu za 30 EUR je tusim lakavejsie. Tiez mi bolo divne, ze sa nikde neda odpojit nejaky kablik (prestrihnut nech idem do extremu) tak super ze to niekto zvlada. Pojdem tu skusit poriesit a keby sa nedarilo, tak sa urcite ozvem.

Dik za ochotu / zdravim.
Myjavak
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jún 24, 2009 11:57 am

Poslaťod josephko » Str Apr 21, 2010 11:08 pm

Ak by si sa rozhodol pre tú sedačku, skús si zistiť aj ceny v Nemecku a Rakúsku. Ja som si pred pár dňami robil porovnanie nejakých doplnkov, a jeden z nich v Rakúsku stál len polovicu toho, čo u nás (konkrétne modul na 6CD - u nás 530 €, v Rakúsku necelých 270 €). V ČR sú ceny oproti SR o trochu nižšie, ale nie o moc. Viac info nájdeš v článku v sekcii Sťažnosti.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť