Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rozvody Mazda 626 2.2i 12ventil

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Rozvody Mazda 626 2.2i 12ventil

Poslaťod Sergio » Pia Apr 09, 2010 5:16 pm

Zdravim Vas
Vie mi niekto poradit nejaky link na postup pri vymene rozvodov? Rozhodol som sa ze si to povymienam sam nez davat 20 rocne auto do servisu len potrebujem nejake usmernenie. Su tam prosim Vas nejake aretacne diery na zaistenie klukovky a vacky? Pripadne je tam nejaka kuleha ktora mi moze pokazit den popripade tyzden :)? Dakujem za odpovede.
Sergio
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia Apr 02, 2010 4:17 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Kubis » Sob Apr 10, 2010 11:38 am

nejsou tam žadne aretačni prvky, ale rozvody na tom jsou strašně jednoduche, nastaviš vše na rysky povoliš napinak, vyměniš kladky, nasadiš řemen a hotovo...zabralo mi to necele dvě hodinky
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Sergio » Sob Apr 10, 2010 12:13 pm

no dufam ze to dobre dopadne. Aj som predpokladal ze to nebude nic hrozneho. A prosim ta ako je na tom vodna pumpa? Chcem aj tu pre istotu vymenit nech mam pokoj. Meni sa predpokladam cez priestor za kolesom alebo treba ist dole pod auto?
Sergio
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia Apr 02, 2010 4:17 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sergio » Ned Apr 11, 2010 3:37 pm

Kubis píše:nejsou tam žadne aretačni prvky, ale rozvody na tom jsou strašně jednoduche, nastaviš vše na rysky povoliš napinak, vyměniš kladky, nasadiš řemen a hotovo...zabralo mi to necele dvě hodinky



Kolko tam je kladiek. Je tam jedna napinacia a jedna vodiaca? Alebo mam pocitat este s nejakou?
Sergio
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia Apr 02, 2010 4:17 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Kubis » Ned Apr 11, 2010 4:22 pm

přesně tak, jedna napinaci a jedna vodici
naskenoval bych ti to z te knižky, ale jaksi mi nefunguje scanner
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Krenštík » Ned Apr 11, 2010 6:11 pm

Ale muzes to nafotit, ne :ho: :ho:

obrazek jak jsou delane je :

Obrázok
Obrázok
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Sergio » Ned Apr 11, 2010 8:52 pm

Dakujem mate u mna pivo :jupi
Sergio
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia Apr 02, 2010 4:17 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sergio » Str Apr 14, 2010 4:59 pm

Tak a je to vymenene. Vsetko ide nic nepreskocilo chvala bohu akurat ked je motor studeny tak vsetko je ok ale ked sa nahreje tak mi tam nieco zacne vrzgat. Neviete co to moze byt? Pripadne ako zistim ci nahodou mi neodchadza lozisko na klukovke? Uz mam paranoje.
Sergio
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia Apr 02, 2010 4:17 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Kubis » Str Apr 14, 2010 5:46 pm

ložisko by spiše piskalo, ale ještě jsem neslyšel že na klikovce...spiš nějaka kladka a nebo uplně nejpravděpodobněji ložisko na altiku
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Sergio » Str Apr 14, 2010 6:47 pm

A nemoze to byt nahodou tym ze som velmi natiahol rozvodak? Pri studenom motore to nerobi a ked sa zahreje zvisi sa podla mna pnutie.
Sergio
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia Apr 02, 2010 4:17 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Štv Apr 15, 2010 8:55 am

Proste uzasny motor...nedam na nej dopustit :palec
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sergio » Štv Apr 15, 2010 2:28 pm

majki píše:Proste uzasny motor...nedam na nej dopustit :palec

To bolo ironicky ci naozaj? :hmmhmm
Sergio
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia Apr 02, 2010 4:17 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sergio » Štv Apr 15, 2010 2:36 pm

Inac uz je to ok. Zasiel som za kolegom do servisu ten trocha povolil rozvodak a bolo o probleme. Ja som ho velmi natiahol. Dakujem vsetkym za rady. :jupi
Sergio
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia Apr 02, 2010 4:17 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Štv Apr 15, 2010 2:44 pm

To bolo naozaj. Mal som ho v 626 a nemohol som si ho vynachvalit...jeho vlastnosti a spotreba, proste paradicka.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sergio » Štv Apr 15, 2010 4:44 pm

majki píše:To bolo naozaj. Mal som ho v 626 a nemohol som si ho vynachvalit...jeho vlastnosti a spotreba, proste paradicka.

Aky olej si tam prposim ta lial? Mne predosli majitel nevedel nic povedat akurat ze 10w40 no ale co ja viem tak aj vo vyrobcoch je rozdiel aj ked viskozita sedi. Precital som si co si pisal o svojej mazde a zaujalo ma ze si tam mal problem s motorom koli zlemu oleju. V com bol problem?
Sergio
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia Apr 02, 2010 4:17 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron