Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Pohovorme o palivách

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Pohovorme o palivách

Poslaťod Peacemaker » Pia Dec 17, 2010 7:18 pm

Takže ako som spomínal, pokračujem v testovaní palív. Resp nafty. Zatial najlepšie z toho vychádza SHELL V-power. Teraz som natankoval prvý krát na Slovnaftke ten ich super extra dízel, vraj najlepší na svete. Reku drahý je jak prase, určite bude dobrý. No ale nestačím sa diviť. Zo spotreby 6,5L mi spotreba vyletela na 8,4L. Ako je toto možné? Ja viem, že udreli mrazy. Ja viem, že zimné gumy spravia vyššiu spotrebu. Ja viem, že webasto si svoje potiahne. Ale až taký rozdiel? Rozmýšlal som, že možno aj vstrekovanie a váha vzduchu spravila svoje. Lebo vraj to treba dolaďovať každé 2 roky a už práve prešli 2 roky, čo som si to dal spraviť. Ale proti tejto teórii hrá fakt, že takto vyletela spotreba v momente ako som natankoval ten extra dízel na Slovnafte. :hmmhmm
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod TomAnt » Pia Dec 17, 2010 10:53 pm

Ja tankujem 99% mojich tankovani na jednej konkretnej pumpe Shell pri danovom urade v BA v Petrzalke, pri stojane cislo 4. Skratka uz 9 rokov to tak robim :)

No a minule bolo vela aut a pumpar ma nanavigoval k stojanu cislo 6 (to je ten uplne vpravo).

Spotreba na predoslu nadrz zo stojana 4 bola 6.2
Spotreba na nadrz zo stojana 6 bola 7.6
Po nasledovnom natankovani zasa zo stojana 4 som mal spotrebu na nadrz 6.3

Samozrejme, styl jazdy, ani trasa jazdenia (do roboty a domov), ani pocasie nebolo ine, podmienky boli uplne identicke pre vsetky 3 nadrze... Co z toho vyplyva?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Sob Dec 18, 2010 12:04 am

Nasral si svoje auto. :lol
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod mirage » Sob Dec 18, 2010 8:41 am

Z toho vyplýva, že každý si musí nájsť svoj stojan. Môj je na Južnejtriede OMW stojan č. 5 :ho:
mirage
Prispievateľ
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Pon Sep 06, 2010 8:58 pm

Poslaťod Peacemaker » Sob Dec 18, 2010 4:01 pm

Takže môj stojan určite nie je na Slovnaftke :lol
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod tecka » Štv Dec 23, 2010 12:23 am

Peacemaker píše:Takže ako som spomínal, pokračujem v testovaní palív. Resp nafty. Zatial najlepšie z toho vychádza SHELL V-power. Teraz som natankoval prvý krát na Slovnaftke ten ich super extra dízel, vraj najlepší na svete. Reku drahý je jak prase, určite bude dobrý. No ale nestačím sa diviť. Zo spotreby 6,5L mi spotreba vyletela na 8,4L. Ako je toto možné? Ja viem, že udreli mrazy. Ja viem, že zimné gumy spravia vyššiu spotrebu. Ja viem, že webasto si svoje potiahne. Ale až taký rozdiel? Rozmýšlal som, že možno aj vstrekovanie a váha vzduchu spravila svoje. Lebo vraj to treba dolaďovať každé 2 roky a už práve prešli 2 roky, čo som si to dal spraviť. Ale proti tejto teórii hrá fakt, že takto vyletela spotreba v momente ako som natankoval ten extra dízel na Slovnafte. :hmmhmm


ma sa to kazdych 40 000km :palec
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Peacemaker » Pon Dec 27, 2010 11:18 pm

Takže v tom to nemože byť, lebo som 40tis Km od vtedy ešte nespravil. Žeby fakt palivom? Skúsim tam natankovať ešte raz to isté palivo :hmmhmm
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod marclucpicard » Pia Jan 07, 2011 11:41 pm

Tankoval som tiez na Slovnaft pumpe 95-ku a presiel som menej km (asi o 50) ako s V-power takze ostavam verny Shell-ke aj nadalej.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod mirage » Sob Jan 08, 2011 12:42 am

Mne sa stal prípad pred cca 4 rokmi, to som ešte mal mrkačku, že som natankoval na jednej pumpe, no ja neviem či tam bol nejaký gazolín, alebo čo, ale mne auto smrdelo za plynom ešte pol roka. Vtedy keby ma boli zastavili policajti, tak mi ho celé rozoberú, lebo by mi neverili, že nejazdím na plyn.
mirage
Prispievateľ
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Pon Sep 06, 2010 8:58 pm

Poslaťod Peacemaker » Ned Jan 09, 2011 10:56 am

Nedalo mi a natankoval som znova na tej istej Slovnaftke. Spotreba rovnako ako v prvom prípade. Vyletela hore riadne. (reálny stav presne zodppvedal tomu, čo ukazoval počítač). Takže nabudúce idem zase na Diesel V power. Zatial mám s ním najlepšie výsledky. Uvidíme. Ako povedal ten slepý hluchému, keď išli spolu na nemý film :o)
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Peacemaker » Štv Jan 20, 2011 10:50 pm

Včera som stretol jedného známeho a nejako sme sa dostali do témy palivá a hovorím mu: Naposledy som natankoval hore na Slovnaftke.. a on ma doplnil: A spotreba ti išla o 2 litre hore, nie? Lebo aj mne. Takže asi tak nejak.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod tecka » Ned Jan 23, 2011 8:40 pm

co tak ich predavat lacnejsie?

nieje to nik z vlady? alebo kto ma cerpacku? no, nik by sa nehneval keby tankoval za 30 centov :)
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod mirage » Pon Jan 24, 2011 8:03 am

No ja kedysi vééľmi dávno tankoval za 1,70 Kčs do kyvačky. :ho:
mirage
Prispievateľ
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Pon Sep 06, 2010 8:58 pm

Poslaťod jozopovazan » Pon Júl 25, 2011 9:13 pm

tak este ja jednu otazku:
+- vsetky pumpy v sr su slovnaft + additivum.

ale mate niekto skusenosti s benzinom z OMV Schwechat?
z BA je do kitsee kusok, okrem toho ze je benzin trochu lacnejsi,
tak si myslim ze ten benzin uz z principu musi mat inu kvalitu.
asi kvoli tomu ze Slovnaft to vari z ruskej ropy a Schwechat to vari z handrackej ropy.
jozopovazan
Pisateľ
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pia Júl 31, 2009 11:57 am

Poslaťod dabel » Uto Júl 26, 2011 7:16 am

Ked idem do Rakuska, vzdy vezmem plnu nadrz (kedze je tam o 10 centov lacnejsi - hlavne v Hainburgu na JETke na kruhaci). Ineho spravania sa auta som si nevsimol, ale benziny sa az tak nesidia ako nafta.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron