Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rady pri kupe ojazdeneho sedanu

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Rady pri kupe ojazdeneho sedanu

Poslaťod dabel » Str Feb 03, 2010 8:39 am

ad poddimenzovane napravy: relativne krehka konstrukcia, ktora na nekvalitnych cestach velmi trpi a tak velmi skoro odchadzaju jej sucasti - treba vymenit omnho skor ako u inych aut

ad diesle: moderne diesle su velmi zlozite motory s obrovskym mnozstvom senzorov, citlivych suciastok. Priame vstrekovanie vyzaduje velmi presne davkovanie prostrednictvom vstrekovacov - pri akejkolvek nepresnosti uz motor nejde dobre a vstrekovace treba vymenit. Turbo je kapitola sama o sebe, treba nanho davat velky pozor, kedze sa toci otackami radovo desattisice za minutu, vyzaduje poriadne chladenie a citlive zaobchadzanie, inak odide tiez velmi skoro. X dalsich senzorov, ktore rady zblbnu a davaju zle hodnoty. Toto su vsetko veci, ktore atmosfericky benzinak nema a preto sa nemozu pokazit :) A hlavne pri kupe z druhej ruky: nevies, kto mal auto pred Tebou (napriek uistovaniam o dochodcoch, ktori na nom chodili iba v nedelu do kostola) a preto nevies, ako sa k nemu dotycny spraval, ci nejazdil tak, ze o 2000km budes menit polovicu suciastok v motore.

ad vyhoda: priestor pre cestujucich aj batozinu, spolahlivejsia mechanika (o nieco) a HLAVNE elektronika (o hodne), pre mna osobne (mozno budu viaceri nesuhlasit, ale urcite aj pre Teba ako zacinajuceho sofera) predny nahon na Mazde vs. zadny na BMW - Mazda bude v zime istejsia.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod andrejko » Str Feb 10, 2010 10:15 pm

andrejko
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Jan 30, 2010 9:20 pm

Poslaťod dabel » Str Feb 10, 2010 10:39 pm

Druha je po facelifte, asi by som ju uprednostnil. Kazdopadne neviem, ci by som nasiel odvahu kupit aut v AAA...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod andrejko » Str Feb 10, 2010 10:54 pm

dabel píše:Druha je po facelifte, asi by som ju uprednostnil. Kazdopadne neviem, ci by som nasiel odvahu kupit aut v AAA...
Preco? Mas s nimi zle skusenosti?
A kde by si ty kupoval auto resp. myslis ze je lepsie doviest auto?
andrejko
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Jan 30, 2010 9:20 pm

Poslaťod tomcat » Str Feb 10, 2010 11:24 pm

dabel píše:Druha je po facelifte, asi by som ju uprednostnil. Kazdopadne neviem, ci by som nasiel odvahu kupit aut v AAA...


Ja som nenašiel odvahu kúpiť auto zo žiadného autobazáru, nie len z AAA. Vlastne áno, v Nemecku.
tomcat
Prispievateľ
 
Príspevky: 361
Registrovaný: Štv Jan 03, 2008 5:18 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod TomAnt » Str Feb 10, 2010 11:56 pm

Ono je to aj v tom AAA o nahode. Moj pravnik z nedostatku casu a chute na vlastny predaj dal do AAA uz dve auta, proste uprednostnil rychlost transakcie pred cenou. Obe boli tak 2 roky stare v dokonalom stave... Ten kto ich kupil mal terno...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Štv Feb 11, 2010 12:42 am

AAA jsou jenom překupníci, takže pokud prodávající tam doveze vrak a zamaskuje to, tak to AAA budou jako vrak prodávat, to je asi ten největší problém. Nebál bych se žádného bazaru, jenom je potřeba než vytáhnu prašule z peněženky si auto pořádně prověřit.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod roman9848 » Štv Feb 11, 2010 1:07 am

andrejko píše:
dabel píše:Druha je po facelifte, asi by som ju uprednostnil. Kazdopadne neviem, ci by som nasiel odvahu kupit aut v AAA...
Preco? Mas s nimi zle skusenosti?
A kde by si ty kupoval auto resp. myslis ze je lepsie doviest auto?

Ja k tomu len to , ze pred mojou kupou auta som tiez pozeral vo vsetkych moznych bazaroch, predajcov aut, inzeratoch a ja uz ani nevem kde vsade. Ale to co som sa docital o
AAA Auto, tak to bola bomba :jo Staci zadat do GOOGLEa "AAA AUTO" a zbadas, ze mesiac bude malo na citanie ich praktik a odrbov ake na ludoch prevadzali. : :vztek: :gangsta
urcite si to precitaj !!!
Mazda 6 GG 2.3i Hatchback Sport 2002 Yellow Canary
Obrázok užívateľa
roman9848
Prispievateľ
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:24 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod andrejko » Štv Feb 11, 2010 2:29 am

To snad neni mozne s nimi, stacilo mi ze som si precital
http://www.topsluzby.sk/auto-moto/preda ... =1&start=0
a nemohol som verit vlastnym ociam. Diky vsetkym, ze ste ma na to vcas upozornili. Nepoznate nahodou nejaky bazar, kde nie su na dennej rutine take praktiky ako v AAA? Alebo je to podla Vas vo vsetkych rovnake?
andrejko
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Jan 30, 2010 9:20 pm

Poslaťod Sedvo » Štv Feb 11, 2010 5:29 am

Pokud v AAA auto někdo podepíše ten jejich protokol o stavu auta, tak se člověk nedovolá ničeho. Jelikož je postavený tak, že člověk kupuje vrak a může to být nové auto.

Auto po havarii není skrytá vada, to je skutečnost, kterou si kupující může ověřit před koupí.

Případ, kde je prasklý blok motoru, tak to ano, to je snad jediná možnost, která se definuje jako skrytá vada. Za další pokud je kupujícím občan-nepodnikatel, tak se smlouva vždy řídí Občanským zákoníkem. V případě smluvního vztahu právnických osob, tak tam figujue Obchodní zákoník.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Štv Feb 11, 2010 10:59 am

Hm je to o tom, ze AAA toci auta rychlo. Clovek pride a o 10 minut odchadza s prasulakmi. Jedna skusobka 5min hore-dolu po Panonskej, to je vsetko. Takze moze ist o super auto, ale aj o vrak, ktory sa dotycny boji predat sam (podla mojho nazoru dost velke percento). Problem AAA je, ze maju zaplatenych super pravnikov, ktori pripravuju zmluvy tak, ze su v podstate nepriestrelne - smola, pokial kupis prave auto z tej druhej skupiny.

Ja kupujem auta tak, ze si ich sam donesiem z Nemecka, idealne z bazaru u znackoveho dealera. To je kupa takmer bez rizika. Kupa u turka je trosku haklivejsia (zato lakavejsia cena), ale uplny vrak sa mi este nepodarilo najst. Ak chces Mazdu, tak doporucujem www.czasny.de , dealer+servis kusok od Mnichova, ktory je velmi seriozny - tam som kupil a niekolko rokov servisoval moju Mazdu, je to rodinny podnik, kde makaju majitelia a mechanici tam tiez nijak nefluktuuju, ale pracuju dlhe roky.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Rainbow » Štv Feb 11, 2010 11:31 am

Niektore auta im tam hniju dost dlho. Co som tam raz bol, tak mali vozik s velkou bateriou a startovali tie vraky s tym. A navyse tam skoro ziadne normalne (tzn. japonske :o) ) auta nemali.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod andrejko » Štv Feb 11, 2010 7:04 pm

dabel píše:Hm je to o tom, ze AAA toci auta rychlo. Clovek pride a o 10 minut odchadza s prasulakmi. Jedna skusobka 5min hore-dolu po Panonskej, to je vsetko. Takze moze ist o super auto, ale aj o vrak, ktory sa dotycny boji predat sam (podla mojho nazoru dost velke percento). Problem AAA je, ze maju zaplatenych super pravnikov, ktori pripravuju zmluvy tak, ze su v podstate nepriestrelne - smola, pokial kupis prave auto z tej druhej skupiny.

Ja kupujem auta tak, ze si ich sam donesiem z Nemecka, idealne z bazaru u znackoveho dealera. To je kupa takmer bez rizika. Kupa u turka je trosku haklivejsia (zato lakavejsia cena), ale uplny vrak sa mi este nepodarilo najst. Ak chces Mazdu, tak doporucujem http://www.czasny.de , dealer+servis kusok od Mnichova, ktory je velmi seriozny - tam som kupil a niekolko rokov servisoval moju Mazdu, je to rodinny podnik, kde makaju majitelia a mechanici tam tiez nijak nefluktuuju, ale pracuju dlhe roky.

Dakujem za tip :palec A ako spoznam, ze kupujem u znackoveho dealera? BTW ak mas este nejake dobre tipy v nemecku, tak napis, nemusi byt len na Mazdu, mozu byt aj na nemecke auta. THX :)
andrejko
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Jan 30, 2010 9:20 pm

Poslaťod dabel » Štv Feb 11, 2010 7:31 pm

Pozri si ponuku celeho bazaru, tam maju aj napisane napr. Vertragshaendler (zmluvny dealer).

Na druhej strane, moje auto som kupil tu http://www.2xn.de/ a uz podla ponuky (same drahe auta, kvalita fotiek a priestorov) bolo jasne, ze je to seriozny dealer.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod andrejko » Štv Feb 11, 2010 9:11 pm

dabel píše:Pozri si ponuku celeho bazaru, tam maju aj napisane napr. Vertragshaendler (zmluvny dealer).

Na druhej strane, moje auto som kupil tu http://www.2xn.de/ a uz podla ponuky (same drahe auta, kvalita fotiek a priestorov) bolo jasne, ze je to seriozny dealer.

Vidim priemerna cena 40 000 € :) A ako je najlepsie vyhladavat auto? Neexistuje nejaky vyhladavac len na znackovych dealerov? Alebo nemas nejaku stranku, kde sa da najst zoznam znackovych dealerov a ich adresy a web stranky (zaujima ma hlavne Mazda a BMW)?
andrejko
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Jan 30, 2010 9:20 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť