Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ako na TCS ?

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Ako na TCS ?

Poslaťod mazdaNR » Sob Jan 30, 2010 3:26 pm

Zdravim, som novy, stastny majitel 323. Vedel by niekto poradit ako na TCS? Ci ho mat zapnute non-stop, pripadne ci stupne spotreba... Jednoducho povedane vyhody a nevyhody... Dakujem
mazdaNR
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob Jan 30, 2010 3:13 pm

Poslaťod TomAnt » Sob Jan 30, 2010 6:08 pm

Zapnute stale. Je to len obmedzovac vykonu motora,ked sa ti zacnu presmykovat kolesa pri rozbehu, alebo pri pridani na lade...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Ned Jan 31, 2010 11:26 am

Alebo ako písal chlapec na jednom zahraničnom fóre. On to má vždy vypnuté, lebo potom pred babenkami nemôže sekať machra. Že odpichy a tak :lol
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod 1neroamd » Ned Jan 31, 2010 4:15 pm

ja tom na xedose nonstop zapate.Preferujem radsej sa skorej vyparit(rozbehnut sa) ako dlhsie gumovat na mieste.Ked uz tak pisem neviete niekto aky system pouziva mazda xedos9 V6 24ventil 123KW.Myslim ci len ovlada klapku alebo vstrekovace ci predzapal.Niekedy sa my zda ze zareaguje velmi neskoro a niekedy vobec.Ako je to mozne? :twist:
1neroamd
 

Poslaťod miko613 » Pon Feb 01, 2010 11:15 pm

TCS je prepojeny s ABS tak nebude to ovladat len klapku.Osobne som TCS system malo kde vyuzil,ak bol smyklavy kopec stahoval motor do najmensich otacok az kym auto nezastalo skusal som to na riadnej grape.A potom som skusil rozbiehat po zastaveni v kopci tak si system ani neprdol.
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 1neroamd » Uto Feb 02, 2010 12:34 pm

Neviem presne ako funguje TCS ci aj pribrzduje kolesa alebo s abs komunikuje len koli zisteniu pretacania kolesa ale ja som chcel vediet aky system riady motor.
Ak len obmedzuje privod vzduchu klapkou tak je reakcia motora na potrebu znizit otacky urcite horsia ako keby spolupracuje vstrekovanie a zapalenie zmesi.Toto je to hlavne co chcem vediet.Ako skoro dokaze zareagovat.Asi ako ta reklama na peugeot s tim kolibrikom.
1neroamd
 

Poslaťod jano27 » Štv Apr 01, 2010 7:05 pm

Mam Mazdu 323f 1.6 16 V 72 Kw a tiež neviem ako funguje TCS a neviem ako vyskúšat alebo zistit či vôbec funguje lebo mam pocit že nič sa nedeje či je zapaté alebo vypate a naviše ked ho vypnem rozsvieti sa na palubovke ked dojazdím a vypnem motor a potom naštartujem tak mi na palubovke nesvieti mam ho prakticky zase zapate.A v zimesa mi stávalo že mi svietilo bez toho aby som ho vypal a po určitej dobe ked sa auto zohrialo tak TCS zhaslo same.prosim o radu dik čau
Obrázok užívateľa
jano27
Opytovateľ
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Jan 05, 2010 8:45 pm

Poslaťod TomAnt » Štv Apr 01, 2010 10:03 pm

TCS oskusas lahko. Skus sa prudko (zagumovanim) rozbehnu na lade alebo snehu. Ak ti kolesa budu preklzovat a "gumovat", tak TCS nefunguje, alebo je vypnute. Ak funguje, tak ti to samo znizi vykon motora, aby ti kolesa nepresmykovali...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod jano27 » Pia Apr 02, 2010 9:00 pm

No tak to mi potom asi nefunguje a prešmikujemi aj na asfalte ked sa prutko pohnem.A aka chyba by tam mohla byť alebo ako by som mal postupovať pri hladaní chyby?dík
Obrázok užívateľa
jano27
Opytovateľ
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Jan 05, 2010 8:45 pm

Poslaťod Sedvo » Pon Apr 05, 2010 1:13 pm

Při aktivaci TCS (tedy při hrabání) má blikat kontrolka TCS. Tím vyzkoušíš jestli je funkční či ne.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod canndale » Uto Apr 06, 2010 12:35 pm

nieje TCS priamo spojeny s brzdami? pokial viem, tak to nieje priamo obmedzovanie vykonu motora, ale pribrzdenie kolesa z nizsou trakciu, aby sa cez diferencial preniesol krutiaci moment na koleso s vyssou prilnavostou.. pribrzdovanie je v kratkych intervaloch, preto je spojene s ABS
mno a problem na lade a strku je taky, ze ziadne koleso nema dostatocnu trakciu, tak pribrzduje striedavo jednu druhu stranu a tym zadusi motor
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod jano27 » Pia Apr 09, 2010 8:08 am

pri hrabani mi určite neblika TCS.a ako hladať chybu-postup.dík
Obrázok užívateľa
jano27
Opytovateľ
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Jan 05, 2010 8:45 pm

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť