Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

RX 8 Problémy a riešenia

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

RX 8 Problémy a riešenia

Poslaťod gregor » Sob Okt 17, 2009 2:35 pm

Od kedy som kúpil RX8 borím sa s problémom kmitania motora ktorý sa prenáša na karosériu. Je to hlavne v nižších otáčkach ca 750- 800 ot.
Stretli ste sa aj vy s takýmto problémom?
Gregor
gregor
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Mar 09, 2008 9:19 pm

Poslaťod miko613 » Sob Okt 17, 2009 3:22 pm

Cavko
a aj pocujes ze to niekde bucha alebo su to len otrasy vplyvom chodu motora?
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod gregor » Ned Okt 18, 2009 8:55 pm

Trasenie sa prenáša z výfukového potrubia a karosérie. Problém je to že je nerovnomerný chod motora v rozmedzí otáčok 750 -900 cca. Pripadá mi to tak akoby bola chudobná zmes alebo málo vzduchu.
Ďalší problém mám závažnejší a to že lamda sonda neriadi činnosť motora v otáčkach od 3000 do 4500 ot a CO je miesto 0,3 totálne prekročené na hodnotu 1,6 -2.1 CO. Sviečky mi odišli a nepovedali kam a predpokladám že za malú chvíľu odíde aj katalyzátor.

Neviem čo stým diagnostické prístroje v servise ukazujú všetko OK a to ukazovali aj vtedy keď jedna nábehová sviečka bola prerazená.
Zatiaľ v Mazde tápajú a ja pením lebo spotreba pri jazde nad 3000 ot je cca 16-18 litrov.

Ak môžeš poraď.
Gregor
gregor
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Mar 09, 2008 9:19 pm

Poslaťod CarbonMike » Pon Jan 18, 2010 11:47 pm

Nazdar.

vibracie pri volnobehu, teda otackach okolo 700-800 su ok. Spotreba v meste okolo 16-18 litrov je tiez ,,normalna,,(len u RXky :) ) . Davaj si mega pozor na sviecky, kable ku svieckam a indukcne cievky. Su to najcastejsie diely, ktore vedia narobit najviac skody. Nedochadza ku dobremu spalovaniu zmasi, zadrbava sa katalyzator aj lambda sonda, casto to vedie az ku uplnemu zniceniu katalyzatora. Sviecky treba menit radsej skor ako neskor. Indukcne cievky zvyknu odist po 40-50 tisic km a sviecky potom nehadzu dobru iskru. Najlepsie je investovat do novych sviecok (horne-trailing 9tky a spodne-leading 7micky pripadne az 6tky ak su casto kratke jazdy mestom), nove kable, odporucam Magnecor Competition, a nove indukcne cievky (N3H1-18-100B-9U podstatne je to Bcko pri 100) ktore su upravene. Nic z toho nekupuj rovno v mazde inac zaplatis tak 2-4x tolko ako to kupis z USA a UK cez ebay. Neviem aky mas rocnik a kolko ma najazdene tak napis prosim ta. Takisto ci je to silnejsia alebo slabsia verzia. Tiez neviem nakolko si zdatny pri relativne jednoduchych vymenach dielov na aute alebo drzis ruky prec od auta.

Dalej, tie vibracie mas iba ked ide auto navolnobeh (nedotykas sa plynoveho pedalu) alebo aj ked lahko pridas? Pri slabom pridani by mali zmiznut. Na volnobehu napr vibruje aj riadiaca paka na co nadava dost ludi, ale mne to nejako neprekaza.

Dalsia vec, mas nejaky problem so startami? Starty ked je motor studeny vs. ked je teply?

Zniceny katalyzator by mal hadzat chybny kod P0420 ak je jeho ucinnost nizka, plus asi 10 dalsich typov chybnych kodov pre predny a zadny O2 senzor (predny je na vyfukovych zvodoch a zadny na katalyzatore).

RXka je dost peklo auto ak nieje clovek na pol mechanik alebo nema spolahliveho odbornika -mechanika na rotacne motory ;)

Pytaj sa ak mas akekolvek otazky...
Obrázok užívateľa
CarbonMike
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pia Jún 20, 2008 7:47 pm
Bydlisko: Kosice

Poslaťod CarbonMike » Pon Jan 18, 2010 11:52 pm

pozeram ze dost stara tema... sorry ;)
Obrázok užívateľa
CarbonMike
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pia Jún 20, 2008 7:47 pm
Bydlisko: Kosice

Poslaťod CarbonMike » Sob Jan 23, 2010 3:41 pm

gregor viem s cim mas problem na 99,9%. Je to uchyt motora na pravej strane. Casto odchadzal, motor ostane sediet v lozku, ale znacne prenasa vibracie. Citit to najviac ked stojis na volnobehu. Ozvi sa ked mas zaujem o viac info ;)
Obrázok užívateľa
CarbonMike
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pia Jún 20, 2008 7:47 pm
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Bananik323 » Str Máj 30, 2012 10:26 pm

Chcem kupit RX-8 tu 170kw 2004 rocnik ale co pozeram tak kazdy ma problem so startom motora ci studeny ci zahriaty.
A preto sa ta chcem spytat ci je to nejaky velky problem odstranit to aby sa to nestavalo ci je to velka investicia ? viem pisal
si to tam na forum ze treba menit sviecky kablovanie a inducky ale nedocital som sa k tomu ci to je riesenie problemu toho staru.

Za skoru odpoved dakujem.
Bananik323
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Máj 30, 2012 10:07 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť