Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zaparkoval pod borovicí aneb smůla na okně

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Zaparkoval pod borovicí aneb smůla na okně

Poslaťod maple » Pon Aug 10, 2009 3:54 pm

Zaparkoval jsem pod borovicí a až druhý den mi došlo, že ty "kapky" na zadním skle asi jen tak neuschnou. A hned mi taky došlo, že když uschnou, tak možná už bude pozdě :-) (a že je pak budu sekat).

Chvíli jsem se trápil s okenou a hadrem, ale pak jsem dostal tip (chtělo by se říct "od babičky", ale byl to můj děda), že smůlu rozpouští mastnota, takže jsem vytáhl příruční vazelínu, kterou s sebou vozím a i když jsem si připadal fakt divně, tak jsem ji na okno naplácal a po chvilce jsem se opravdu smůly zbavil. Pak už jen odmastit okenou a bylo to. Pár minut. Ale první pokusy se samotnou okenou a hadrem vypadaly dost beznadějně. Je asi dobré na tom zapracovat co nejdříve, nenechat to zbytečně uschnout.

Možná by to šlo i nějak nahřát, nicméně pokud by to naťapalo na lak, asi bych si netroufl to zahřívat. Tahle metoda opravdu zabrala.

Je to pouze tip pro ostatní, kteří budou mít "smůlu" jako já :-).
Obrázok užívateľa
maple
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Štv Júl 13, 2006 2:56 pm
Bydlisko: Praha

Poslaťod qweM6 » Ned Okt 04, 2009 9:05 pm

Mohol si to skúsiť benzínom. S ním to ide super. :o)
Mazda 6, 100 kW.
Obrázok užívateľa
qweM6
Opytovateľ
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Ned Nov 23, 2008 11:16 pm
Bydlisko: Senica

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť