Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Dovoz auta z HU

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Dovoz auta z HU

Poslaťod Mr.Sullivan » Pon Máj 11, 2009 12:24 pm

Aky je presny postup pri kupe a naslednom prihlasovani auta z HU? Vyberam si medzi BT-50 a L200 a zaujimalo by ma ako to funguje(DPH,docasne znacky,potvrdenia,prihlasovanie atd.) Dakujem
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Poslaťod leichnam » Pon Máj 11, 2009 1:11 pm

Pri individuálnom dovoze automobilu zo zahraničia v rámci členských štátov EÚ to funguje nasledovne:
1.Automobil si objednáte u dílera v danej krajine,zaplatíte ho v hotovosti ale bez DPH a v prípade Maďarskej republiky tiež bez registračného poplatku pre občanov krajiny.
2.Dealerovi poviete že auto bude na export,to znamená mal by vám vybaviť prevozné značky a poistenie na prevoz automobilu.Treba to vopred dohodnúť na mieste.
3.Dealer by vám mal dať k autu nasledovné doklady:faktúru,ktorá slúži ako doklad že ste auto zakúpili,zo správnou cenou samozrejme,preto že tá ďalej slúži ako doklad na výpočet DPH na Slovensku,COC nepotrebujete vybavovoať lebo nové autá ho majú automaticky,a tým by papierovanie v zahraničí malo byť ukončené.
4.Na Slovensku potrebujete zaplatiť DPH z predajnej sumy-faktúry,myslím že do siedmich dní,ďalej poplatok do fondu za zošrotovanie automobilu v budúcnosti vo výške cca 66 EUR,(na Slovensku sú tieto poplatky už zahrnuté u predajcov v cenách nových automobilov)
5.Nepotrebujete absolvovať ani STK ani EK ani K.O pokiaľ sa jedná o automobil maximálne pol roka starý alebo s maximálnym počtom 6 000 km.Reči o tom že je to potrebné sú hlúposť,nový automobil nepodlieha v rámci EÚ následnej technickej kontrole ani ostatným kontrolám,je to rovnaké ako keby Vás niekto presviedčal že musite ísť s novým autom na STK,EK,alebo K.O hneď po jeho zakúpení...
6.Potom už postupujete ako je zvykom pri zakúpení auta na Slovensku,zákonné poistenie a dopravný inšpektorát kvoli prideleniu ŠPZ.

Skopírované od kakafka.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Mr.Sullivan » Pon Máj 11, 2009 1:45 pm

Diky moc,tento post ide na tlac a do vrecka so sebou :o)
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Poslaťod dabel » Pon Máj 11, 2009 2:11 pm

leichname, zabudol si na Urad dopravy, kde vystavia TP.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod pepo » Pon Máj 11, 2009 9:34 pm

co sa tyka dovozu z CZ tak tam davaju na vyber bud COC alebo technicak - toto je 2mesacna informacia

a v pripade dovozu z ostatnych krajin napr HU, PL, DE, ..., tak treba aj uradny preklad dokumentov a az potom sa ide k policajtom
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Mr.Sullivan » Uto Máj 12, 2009 9:09 am

Zatial mi ponukli cenu o 6000 euro nizsiu,takze pomaly nie je o com :)
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Poslaťod leichnam » Uto Máj 12, 2009 9:59 am

Tak to by som išiel poň aj pešo :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod dabel » Uto Máj 12, 2009 10:26 am

No sakum prask vyjde dovoz na poplatkoch na nejakych 400EUR, takze myslim, ze stale budes vysoko v pluse ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Mr.Sullivan » Uto Máj 12, 2009 10:50 am

Uz som bavil s predajcom,povedal mi cenu bez dph a je viac ako lakava :o) a vybavi v pripade potreby aj na mieste znacky na mesiac a poistenie,co este potrebujem od neho? (okrem faktury)
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Poslaťod pepo » Pon Máj 18, 2009 10:02 pm

COC, pripadne technicak.

Ak sa nemylim tak v HU cennikoch je zapocitana aj nejaka DAN z registracie(ktora zalezi od auta, ale aj tak je to od 1000jurov vyssie), ktora sa vsak netyka cloveka, ktory to auto vyvaza von.

Ak si bol niekde u predajcu v okoli hranic ako je napr Komarom, tak daj vediet ako zaposobili, pripadne ci vedeli po SK
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Mr.Sullivan » Uto Máj 19, 2009 12:08 pm

pepo píše:COC, pripadne technicak.

Ak sa nemylim tak v HU cennikoch je zapocitana aj nejaka DAN z registracie(ktora zalezi od auta, ale aj tak je to od 1000jurov vyssie), ktora sa vsak netyka cloveka, ktory to auto vyvaza von.

Ak si bol niekde u predajcu v okoli hranic ako je napr Komarom, tak daj vediet ako zaposobili, pripadne ci vedeli po SK


Volal som s nimi,po slovensky velmi malo,rozumeju niektorym vyrazom,ale po anglicky ani zatat,este aj z cennika cital ako to videl napisane :o) treba povedat,ze auto ide na export a on odpocita vsetku dan - ale tak sa uvadza aj v cennikoch,aj u nich funguje u nakladnych aut odpocet dph
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Poslaťod Peacemaker » Uto Máj 19, 2009 12:11 pm

Tak to urob ako ja, keď som volal do Maďarska do Mazdy kvôli rozvodom, že kolko vídu u nich. Zašiel som do práce za kamošom Maďarom a ten hneď spustil do fónu: Jónapot kyvánok Slovakuš hatla tatla matla.... a bolo vybavené :lol
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Mr.Sullivan » Uto Máj 19, 2009 12:20 pm

Ja po madarsky viem,to som pisal pre menej lingvisticky nadanych :o) a co neviem,to vysvetlim rukami nohami
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Poslaťod leichnam » Uto Máj 19, 2009 12:26 pm

Paráda, niekedy ťa zneužijem na pár prekladov na nákup dielov :o) :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Mr.Sullivan » Uto Máj 19, 2009 12:36 pm

leichnam píše:Paráda, niekedy ťa zneužijem na pár prekladov na nákup dielov :o) :ho:


No problemo
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Ďalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť