Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Dovoz auta z HU

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Dovoz auta z HU

Poslaťod pepo » Str Júl 08, 2009 10:18 pm

ozivim temu, ja som z toho uz lelen :)

otazka1:
clovek auto objedna, zaplati, dostane COC
dalej ide na obvodny urad pre cestnu dopravu a tam mu vystavia TP?
potom uz asi nasleduju policajti a poistka

otazka2:
clovek auto objedna, zaplati, chce prevozne znacky a dostane TP
treba aj COC? lebo z CZ je za priplatok
na obvodnom urade to prihlasia v pohode, teda bez COC a ci to beru ako nove auto
potom uz klasika policajti a poistka

otazka3: (mozno blba)
musi byt auto fyzicky pri prihlasovani na obvodnom urade a pri policajtoch?
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Str Júl 08, 2009 10:39 pm

toto som nasiel http://motorshow.awardspace.com/article ... g=sk&pg=44 neviem nevidi sa mi tam bod 7, konkretne ci aj pri novom aute treba ist na STK?

edit: tak nasiel som aj toto, co v podstate zvacsa odpoveda na moje otazky http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1228
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Štv Júl 09, 2009 8:34 am

- ak mas TP, nepotrebujes COC. Osobne som doviezol auto, ktore ani COC nema (US verzia) a kedze malo velky nemecky TP, prihlasenie prebehlo bez problemov, vratane LPG montaze
- auto do 4 rokov nepotrebuje STK ani EK
- zabudol si na uhradu DPH na danovom urade - samozrejme treba sa dohodnut s dealerom, aby si unho uhradil sumu bez DPH
- zabudol si na preklady - hoci neviem, ci u dovozu z CZ ich musis robit
- na urade dopravy nemusi byt auto fyzicky, je to len papierovanie, vypises 4-stranove tlacivo, ktore je vlastne prepisom TP, a je to.
- myslim, ze u noveho auta kontrolu originality robit nemusis (ale nie som si isty, kedze nove auta nekupujem a nevozim :) )
- cely postup v skratke je tu, v prvom prispevku odo mna: viewtopic.php?f=6&t=11960

PS: Ten poplatok za COC je pekne svinstvo 'vlastne' iba slovenskym a ceskym dealerom, k novemu autu by mal byt automaticky, k starsiemu vydava centrala Mazdy prvy COC zadarmo...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod pepo » Štv Júl 09, 2009 7:52 pm

tak dnes som volal na prislusne urady a tam mi povedali ze potrebujem COC a doklad o nadobudnuti. Ak by som mal TP, tak aj tak potrebujem COC, aspon to mi tvrdil jeden pan z BA

hej DPH viem, sice este neviem ako to bude presne prebiehat, resp ci staci nabehnut tam a povedat "hej lidi kto chce 2tis euro" :)

z cz preklad netreba
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Štv Júl 09, 2009 8:55 pm

Hm tak neviem. Viem ale, ze ak mas platny TP z ktorejkolvek clenskej krajiny, nepotrebujes COC (mimochodom, pre Infi naozaj nie je ziadna sanca ho dostat....). Potvrdene p. Kanom z Uradu dopravy, s ktorym som pred kupou telefonoval a zistoval, ci bude vsetko OK.

Mozno je to ale u novych aut inak a kedze este nemaju TP, potrebujes COC.

Kontakty tu:
http://www.danubiastk.sk/index.php?sub=37
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod AttilaSVK » Pon Sep 13, 2010 12:21 pm

Ahojte!

Potreboval by som poradiť. Kúpil som si v Maďarsku Mazdu 323F BG za takú cenu, že sa mi ju oplatí doviezť. S majiteľom som sa dohodol, že dva týždne budem behať na maď. značkách, a potom sa rozhodnem, či si to nechám na súčiastky, alebo si to dám prihlásiť. (mám totižto ešte jednu 323F) Moja otázka je nasledovná: kde a čo treba vybaviť? (a kde koľko treba platiť?)
Viem, že potrebujem vybaviť prevozné značky, k tomu poistenie (dokopy cca 50-60€), a preklad kúpnej zmluvy a TP úradným prekladateľom. Ďalej viem, že treba vybaviť KO (cca 85€), vyplniť žiadosť o uznanie typového schválenia ES (100€ kolok + neskôr 6€ za vydanie typového schválenia), a treba zaplatiť príspevok do recyklačného fondu (66,39€). To, že ďalej čo treba, už neviem. Vie mi niekto poradiť?
Vopred ďakujem.
AttilaSVK
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto Aug 17, 2010 9:36 am
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Pon Sep 13, 2010 10:50 pm

STK+EK...
...potom dostanes technicak a ides prihlasovat na DI.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod AttilaSVK » Uto Sep 14, 2010 2:46 pm

Ďakujem, máš u mňa pivo :o)
AttilaSVK
Čitateľ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto Aug 17, 2010 9:36 am
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Uto Sep 14, 2010 4:56 pm

Tak to beriem :zit :nazdravi
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Predchádzajúci

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť