Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jak na normy emisí, jak na úředního šimla

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Jak na normy emisí, jak na úředního šimla

Poslaťod maple » Štv Feb 05, 2009 9:23 am

Tak, v návaznosti na http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=6&t=12392&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=euro bych chtěl zde plácnout postup, jak na normy (rozhodl jsem se pro separé téma, aby to někde jen tak nezapadlo).

Mám Mazdu Demio (r.v. 2000), ale v techničáku je 96/69, tedy Euro 2. Na německém netu se taková Demia ani snad nevyskytují (vše má napsáno Euro 3 a to i roky 98/99), tak jsem pojal podezření, že bych třeba taky mohl mít Euro 3 a že došlo k chybě při zápisu do TP při přihlašování vozdila do ČR (nedělal jsem já). Ač média a zlé jazyky tvrdí, že je mnohem snadnější přesvědčit hladového, že jídlo je zbytečný rozmar než úředníka, že moje auto je něco jiného než říká TP, chtěl jsem to zkusit.

Zavolal jsem na Autopalace, tam mi dala slečna číslo na sevis. Servis mi dal číslo na importéra. Importér mi dal číslo na partnerskou společnost SCC. Slečna z SCC mi řekla, že mi dá kolegu (hurá :-) ) a byl jsem u cíle. Společnost SCC (http://www.scc-cz.com/) zajišťuje pro importéra Mazdy (a několika dalších značek) v ČR (možná i SR) hromadu technických záležitostí, dovoz manuálů (ten jsem tam sháněl už před časem) a mimo jiné i potvrzování emisních norem pro starší vozy.

S pánem jsem se domluvil, vysvětlil mi, jak služba funguje: závazně si objednám, že chci potvrzení o své emisní normě (ideálně TP, ale já jsem to ukecal na VIN do mailu). Pokud bude výsledek pozitivní (tedy bude norma jiná než mám teď a to lepší - tedy ušetřím), tak mi přijde dobrozdání domů poštou na dobírku za 1000Kč. Ofišl razítko a všechny formality. A to se vyplatí :-) A pokud bude negativní - tedy mám normu, kterou je v TP, pouze mi zavolají (!!!), že jsem smolař a že se nedá nic dělat. To mi přijde hodně fér a v dnešním "zlém" světě bych to ani nečekal.

Toť vše, s papírem se pak utíká na úřad a přesvědčuje se úředního šimla. Nevím, zda stačí pouze nahlas mávat při přepisu vozu a nebo je potřeba jiné procedury na změnu normy v TP. Tak daleko jsem se nedostal - jednak jsem auto ještě neprodal a jednak patřím mezi smolaře, neb Demia s Euro 3 se začaly vyrábět až od srpna 2000 (mám leden) a dělí mě od nich nějakých 200 tisíc kusů :-) . Ale věřím, že by to na tom úřadě už nemuselo tolik bolet.

Pokud jsou vám výše popsané procedury zcela známé, omlouvám se za zbytečný post, pokud to někomu pomůže, budu rád.
Obrázok užívateľa
maple
Opytovateľ
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Štv Júl 13, 2006 2:56 pm
Bydlisko: Praha

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron