Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ako v zime ist po nastartovani v mrazoch

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Ako v zime ist po nastartovani v mrazoch

Poslaťod andree » Štv Dec 23, 2010 6:14 pm

hele Kristova noho, nikdo nerika, ze je problem rozjet se na sytic :spik2
Neni problem se rozjet bez plynu i bez sytice, nebo rozjet se celkem solidne i na 4ku...
Rozjet se ale bez plynu, bez sytice s vymrzlym autem a na 4ku soucasne; pak reknu ze mas megahustokrute citlivou nohu, nebo nevis co s casem :ho:
andree
Prispievateľ
 
Príspevky: 119
Registrovaný: Pon Feb 09, 2009 9:34 pm

Poslaťod Rainbow » Štv Dec 23, 2010 7:02 pm

A do kopca :ho: Napriklad na Dlhych Dieloch je dost velka sanca, ze bez plynu nevyjdes ani z parkovacieho miesta.

Na 4ku som neskusal, ale na trojku sa mi raz podarilo :ho:
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kubis » Štv Dec 23, 2010 8:02 pm

to by už z principu nešlo, protože když maš vymrzle auta tak to logicky pojede na sytič :spik2
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod andree » Štv Dec 23, 2010 9:55 pm

Rainbowe, kdyz ta trojka je hned vedle jednicky co? :o) se mi taky jednou nechtene podarilo, jen jsem se divil: kruci, to auto je nejake line... Rozjizdet se na 4ku, to uz byla nutnost kvuli poruse (neslo zaradit nic jineho nez 4).

Kubis: Pan je inzenyr? Logicky-nelogicky; existuji auta, jimz se sytic zapina i vypina RUCNE. Bez zatazeni za packu/proslapnuti plynu pred startovanim atd. proste jelo auto bez sytice, at bylo vymrzle sebevic. Tedy pokud nastartovalo :spik2 Nic ve zlym, sluvko "logicky" je zrádné :ho:

Jinak uz jsme celkem OT (nechme to byt), jen mi prislo vtipne jet bez plynu minutu.. Krome toho co jsem psal vys, nekterym to prijde normalni (asi bydlite na vesnici na rovine nebo ja nevim), ale jak tady jiz psal Dopr, zapojit se rovnou do provozu ve vetsim meste v ranni spicce a jet bez plynu... mmm... to chce asi "dusevni hrosi kuzi", ne-li primo mirne autistickou osobnost :ho:

Hezke svatky vsem :)
andree
Prispievateľ
 
Príspevky: 119
Registrovaný: Pon Feb 09, 2009 9:34 pm

Poslaťod Kubis » Pia Dec 24, 2010 5:37 pm

na to abych věděl jak funguje motor nepotřebuju byt inženyr :spik2
tak jistě že jsou auta s "ručnim" sytičem, ale jak pišeš tam kde je ručni tak ti to auto moc dobře nechytne teda pokud vubec, a kdyby jo ta myslim že by to moc dobře ani nedrželo otačky
Nicmeně pro mě tu minutu jet bez plynu neni problem, než vyjedu od baraku přes náves na hlavni cestu tak to tu minutku až dvě trvá.
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod wewek » Ned Jan 09, 2011 8:19 pm

v navode na M3 pisu:
po nastartovani, pockat cca 10s a potom sa vydat na cestu.
Dokym svieti kontrolka motr. oleja na modro, nevytacat motor do vysokych otackach.
U mna ta kontrolka svieti problizne 3-4min ked parkujem v garazi, ked vonku a je pod nulou >5min
Odskrapkavat namrazu nastastie nemusim - rozmrazovanie predneho skla je super vec.
Obrázok Mazda - 3 - Sedan 2.0 MZR i-stop
Obrázok užívateľa
wewek
Prispievateľ
 
Príspevky: 152
Registrovaný: Ned Máj 16, 2010 7:29 pm

Poslaťod bebečko » Pon Jan 24, 2011 5:57 pm

ja oskrabavam zasadne pri zhasnutom motore..mam 1.8 benzín ..mal som ho uz aj dlhsiu chvilku na mieste nastartovane a teplota sa vobec nepohla.rucicka akoby bola zamrznuta.ale hned ako sa rozbehnem po kilaku sa mi krasne zohreje ...tak naco stat na mieste a zaidny ucinok...ale jeden typek tu dobre hovoril o tom rozmrazovani ..ja tiez som to par krat si vsimol...hned ako som nastartoval vonku cca. -7 a kurenie som dal za studena na 29 a zapol som klimu a behol pol minutky uz o aj zacalo robit vodove kruhy na skle a krasne to zacalo zliezat...takze kurenie a rozmrazovanie kje stopercente..ale aj ja odporucam naskocik a plynulo hned ist..je to lepsie
Mazda 6 , 1.8 benzín ,2003
bebečko
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Jan 22, 2011 3:29 pm
Bydlisko: Kátlovce
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Harveybj » Štv Dec 29, 2011 12:34 am

ja mám tiež webasto...je to dobrá vecička.......klepem maximálne 2 minútky.....no keď vyrazím tak mi to strašne klepe...ako keby nejake klapky o seba...no po 3 minútkach to prestane
Harveybj
Pisateľ
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Sob Jún 18, 2011 9:37 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Predchádzajúci

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť