Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jak odstranit starou dalnicni znamku?

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Jak odstranit starou dalnicni znamku?

Poslaťod Mayki » Štv Jan 15, 2009 5:03 pm

zdravím, keď sme pri tom odstraňovaní nemáte niekto skúsenosti s odstránením nálepky z auta. mazdu som doviezol zo slovinska a mám tam ešte SLO aj keď je to podobné našej nehodí sa. vďaka
Mayki
VIP 2009
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon Jan 05, 2009 8:56 pm
Bydlisko: SV

Poslaťod leichnam » Štv Jan 15, 2009 5:10 pm

S fénom, ale nie zblízka a len tak aby sa nahrialo lepidlo pod nou, pre istotu si ale nachystaj taku istu alebo väčšiu na jej miesto, určite tam budeš mať iný odtien laku :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod tomasicek » Pon Jan 19, 2009 11:47 am

Kazdy tu spekuluje, ja som dnes daval dole z firmneho, vonku bolo -5 a skocil som na spolujazdcove sedalo, odlupil som to zbytok som odstranil skrabkou na lad. Troska chemie na umytie a je to ako nove za 3 min. max.

Sami spekulanti :ho: nie zeby isli odstranit tu nalepku ale budu tu zakladat nove temy :o)
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod MrSix » Pon Jan 19, 2009 1:42 pm

Ja mam opacny problem, ako jednu nalepku neodstranit! Bezna nalepka na dialnice sa tu (AT) lepi normalne, ako v celom civilizovanom svete. Ovsem rakusania maju este jednu nalepku (hovori sa jej "pickerl"), na ktorej je kliestami vydierovany termin dalsej STK-cky. No a vo svojej genialnej mudrosti rozhodli, ze tato nalepka sa lepi na celne sklo ZVONKU!

Nech to clovek nalepi akokolvek dobre, je velka sanca, ze rok do dalsej stk nevydrzi (alebo dokonca 4 roky, u novych aut). Staci pravidelne posobenie dazda, snehu a ostrekovacov, k tomu skrabka na namrazu, alebo auto 2-3x umyt v umyvarke, a pol nalepky je fuc. A ty, clovece, bez si zohnat rychlo nahradnu, pretoze za poskodenu panduri beru technicak. Prva nahradna stoji tusim 6e, ale kazda dalsia uz plnu cenu, ako keby clovek znova absolvoval stk. Na slaktrafenie, prisambohu. Tiez uz mam druhu, a aj ta poskodena...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod Kris » Pon Jan 19, 2009 1:45 pm

Hmm, skus ist do specializovaneho papiernictva a prelep ju nejakou priehladnou foliou, ktoru kupis.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod PePa » Pon Jan 19, 2009 2:05 pm

Mne sa ju raz podarilo zoskrabat, ked som skrabal lad a raz na firemnom, asi na umyvarke odisla, svina. To, ze kazda dalsia stoji plnu cenu, ako pri kontrole, pocujem 1. krat. Nejako sa mi to nezda, zistim, podam spravu. Na firemnom, ked som zistil, ze sa asi zmyla, volal som do servisu a bolo mi povedane, ze mozem kludne jazdit par dni, kym mi poslu novu (servis nebol vo Wiedni), len musim mat u seba protokol o kontrole (ale ten si povinny mat u seba stale).
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod PePa » Pon Jan 19, 2009 2:12 pm

Volal som do jedneho servisu a s platnym protokolom dostanes Ersatzvignette kolkokrat potrebujes. Nemusis ist dokonca ani do toho servisu, kde ti robili kontrolu, nahradny Pickerl dostanes hocikde, kde vykonavaju kontroly (napr. aj u OAMTC). Ceny nahradnych nalepiek su v roznych servisoch tiez rozne, zevrajze od 1.-EUR do cca 10.-EUR. :jo
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod MrSix » Pon Jan 19, 2009 2:28 pm

Mna stala nahradna 6euro, a povedali mi ze si mam davat pozor, lebo dalsia bude uz za plnu cenu. Inak kolega si tu nalepku prelepil priesvitnou lepiacou paskou, lenze ta nevydrzi drsne zaobchadzanie (voda, mraz, skrabka). Ako v umyvarke rolovali kefy, zachytili mu roh, a odrapili ju aj s polovicou nalepky. A ten protokol, nie som si isty ci to staci. Na niektorych miestach sa tato nalepka (spolu s dialnicnou) kontroluje automaticky, kamerou. Ak ju kamera nerozozna, odfoti ta, a pride ti fotka aj so sekom...

Ja fakt neviem, kereho vola napadlo toto lepit zvonku. Raz som sa na to pytal aj policajtov (ked ma dodrbali ze som mal kusok odtrhnuty). Len mykli plecom, ze je to tak. A ze si to nesmiem nalepit zvnutra...

Alebo dialnicna znamka: po novom nesmie byt nalepena na strane spolujazdca, ale pred vodicom hore. Bud v lavom hornom rohu, alebo pod spatnym zrkadlom, ale nesmie byt na tom zatmavenom pase. Ja ked to takto nalepim, prekaza mi to pri pozerani na semafor. Same somariny vymyslaju...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod Rainbow » Pon Jan 19, 2009 2:51 pm

To muselo niekomu dobre drbat, ked ho napadlo lepit nalepky na sklo zvonku :lol Este nikoho nenapadlo poprechadzat sa na vacsom parkovisku medzi autami a vsetky nalepky strhnut?
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pepino34 » Pon Jan 19, 2009 6:43 pm

Rukou a bez problému, pak Okenou sundat zbytek lepidla, otázka pár minut.
Mazda 626 GF14P2 1.8 92k '98 Obrázok
HTC Touch Pro, 4GB microSD, TT7 Používejte pravidlo ZIPu
Obrázok užívateľa
pepino34
Komunikátor
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Sep 02, 2006 7:13 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod 323.Hans.626 » Uto Jan 20, 2009 1:17 pm

pepino34 píše:Rukou a bez problému, pak Okenou sundat zbytek lepidla, otázka pár minut.

jj přesně tak to dělám i já :palec :o) :o)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2904
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Feb 05, 2009 9:04 pm

Starou známku potřebuješ ohřát. Jestli máš daleko do zásuvky, nahřej v horké vodě třeba šampon nebo sprcháč, takový ten v PVC pytlíku, a na chvíli to na tu známku plácni. Zbytek lepidla okenou moc nepouští, na samolepkové lepidlo je lepší technický benzin.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Pia Feb 06, 2009 10:31 am

Tak strzeno a nalepena nova. No, asi jsem byl dobry pri lepeni nalepky 2008, ze strhnout sla uplne lehoucce, zustal mi tam jen maly kousek jak se utrhla, coz jsem odloupl nehtem :ho:

Ale rady jsou tady potrebne a dobre, takze tohle tema smysl melo a ma :palec
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod shureido » Sob Feb 14, 2009 9:04 am

No priatelia ja som zase mala opacny problem..ako nalepit dialničnú známku. Starú sa mi podarilo pomerne rýchlo zoškrabať zo skla, kúpila som si novú, idem ju pekne pomaličky odliepať, a ta sviňa jedna sa mi odlepila z toho papierika rovno v 3 kusoch :ko , ako bola perforovaná (aby sa nedala viac krát prelepiť). tak som stála s tou nálepkou a verte bolo to poriadne puzzle nalepiť no na sklo aby to vyzeralo poriadne. Som sa statočne vyzúrila - bola som totiž stále na pupme....tak som ju najprv išla vrátiť, ale pupmár že ani počuť. No a ako som tak zúrila vonku a lepila to po častiach na sklo, vedľa zastal "gázik" , chlapík tiež kúpil diaľničnú , a stalo sa mu presne to isté.... :!!: tak sme si ponadávali obidvaja, poskladali "puzzle známku" a išli svojou cestou.
shureido
VIP 2009
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 2:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod leichnam » Sob Feb 14, 2009 9:33 am

Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron