Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jak odstranit starou dalnicni znamku?

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Jak odstranit starou dalnicni znamku?

Poslaťod majki » Pia Jan 09, 2009 10:55 pm

Mate nekdo dobry tip ci trik, jak na to, aby si clovek nezasvinil okno ci palubku? Diky prurezum se ta sfina dost tezce sundava, o lepidle z ni ani nemluve. Na Jesterce jsem to jeste nedelal, ale bude brzy treba. Na mamine Puntu se mi to zrovna dobre a idealne nepovedlo :ko
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Pia Jan 09, 2009 11:25 pm

Zober susic na vlasy..fukaj na to 2 minuty a nasledne to odlep jak maslo...zvysny maglajz treba umyt okenou :o)
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod leichnam » Pia Jan 09, 2009 11:33 pm

Kris sa očividne vyzná v preliepaní :o)
Ak sa ti nechce natahovať sušič do auta, tak pomože tesco žiletkovy nožík v tvare škrabky, len podlezieš nalepku pod roh a taháš spolu, zvyšný bordel okenou alebo ak tam máš fetákov, tak lekárskym tolulénom jedna radosť :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod majki » Pia Jan 09, 2009 11:36 pm

Chm, tak fen tak daleko z baraku nevytiahnem a nozik? Mam strach, ze si to poskrabem :(
teraz ma napada, lepidlo srat, to prelepim predsa novu :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod leichnam » Pia Jan 09, 2009 11:38 pm

majki, nepoškriabeš, s tym škrabkovym nožikom to ide pekne, vyskušaj si niekam kus nejakej nalepky nalepiť, pripadne nejaku staru zo skrinky odlep :ho: jeden roh chytíš prstami, tahaš a s tou žiletkou len jemne kopiruješ sklo a podoberaš nalepku. Alebo vytiahni z orezavača cely nožik a celou plochou to podober. Inak je dobre to robit v teple, za studena sa to rozkuskuje :spik2
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Kris » Pia Jan 09, 2009 11:46 pm

Bratm..zrob romantično-akčnu akciu...zober so sebou přitelkyni...a hadicu od vysavaca..nastartuj auto..pockaj dakus naj poriadne hreje fukar..a ona pripoji jeden koniec hadice k fukaru a druhym bude zvnutra fukat na okno..to mas v principe to iste ako susic..ale viac ekšn. :)
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod leichnam » Pia Jan 09, 2009 11:47 pm

To si dobre vymyslel, ja som už myslel, že to napojí do výfuku :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod majki » Sob Jan 10, 2009 9:07 am

Kris, tak ten tvoj napad asi vyzkusam, len budem muset najst normalnu trubicu, s tou z vysavaca plnu prachu riskovat nebudem :ho:

Leichnam, ty tiez myslis vzdy na to najhorsie 8)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod miko613 » Sob Jan 10, 2009 9:44 am

Este ak pouzivas len tyzdnove alebo dnove nalepky: ked ju stiahnes z voskoveho papiera tak tu par krat nalep na tricko alebo rifle a potom to capni na okno. Potom ti to pojde pekne dolu bez nejakych skrabiek alebo zeby ostalo lepidlo na skle.
Osobne som to pouzival na kamione ked sa chodilo Madarskom a pouzivali sa dnove znamky.
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Sob Jan 10, 2009 9:51 am

Hej hej, s tymi kratkocasovymi to tak robim vzdy, onheda par rokov spatky som videl, ako to robi TomAnt a od tej doby to robim v Rakusku apod. rovnako :ho: . Len na tu rocnu to nefunguje, tym ako na to vali slnko alebo fukare klimosky, tak sa to tam prilepi rovnako za ten rok a je to na h....
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod leichnam » Sob Jan 10, 2009 10:01 am

Majki, tak to urob s ročnou takto: Nalep tú známku na priesvitnú lepiacu pásku, ja používam foliu ako sa dava na displeje fotakov, mobilov, obstrihni a po roku pojde dole behom 1 sekundy a neostane tam žiadne lepidlo :nene
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Rainbow » Sob Jan 10, 2009 11:40 am

Mal som cesku tyzdnovu a zisla dole krasne - len som ju rukou stiahol, ani sa neroztrhla, ani lepidlo neostalo - asi nejaky podareny kus :D Inak na lepidlo funguje lieh alebo izopropanol.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Štv Jan 15, 2009 12:40 pm

Zásadně sundávám jakoukoli dálniční známku občankou, řidičák už mám jako platební kartu, tím to nejde. Nic se neroztrhne, krásně se odlepí a ani lepidlo tam nezůstane.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Štv Jan 15, 2009 1:27 pm

Ja novou jeste nesehnal (na benzinkach proste v Praze nejsou a na poste se mi nechtelo stat megafrontu).
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Štv Jan 15, 2009 2:07 pm

zásadně kupuju dálniční známky už v prosinci, jelikož už platí, tak je jich dostatek. :ho:
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť